Rozhovor

Zsolt Kalmár: Bolestivá prehra

Zsolt Kalmár: Bolestivá prehra

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 8.5.2023, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor, Lelkes Ernő

„Atmosféra bola výborná, mesto už celý týždeň žilo futbalom. Fanúšikovia stáli za nami, veľmi nám pomohli a vytvorili fantastickú atmosféru. Mrzí ma, že sme ich nedokázali potešiť víťazstvom.“ Hodnotenie kapitána Zsolta Kalmára po ligovom stretnutí DAC-Slovan (2:3).

„Ťažko niečo povedať. Mužstvo spravilo všetko, z kľúčových situácií sme mohli vyjsť psychicky lepšie. Gratulujem spoluhráčom, bojovali sme, nezabalili sme to ani za stavu 1:2. Vyrovnali sme nechýbalo a veľa, aby sme pridali aj tretí gól, no po nešťastnej situácii sa dostal Slovan do úniku a skončilo to penaltou. Vedeli sme, že okolnosti budú proti nám, no na toto sa nedá pripraviť. Mužstvo však urobilo aj tak všetko a ideme ďalej. Prvé miesto je takmer naisto stratené, ale čakajú nás ešte dva zápasy, ktoré chceme vyhrať a uvidíme, ako to dopadne,“ skonštatoval po včerajšom ligovom stretnutí DAC-Slovan (2:3) Zsolt Kalmár.

Po veľkom boji opúšťali hráči trávnik so vztýčenou hlavou. Fanúšikovia po záverečnom hvizde vytlieskali žlto-modrých. „Každý hráč vydal zo seba všetko, bojovali sme, jazdili, išli za víťazstvom. Rozhodli detaily, za stavu 2:2 sme mohli vyťažiť viac zo štandardných situácií. Pred sezónou nebol titul stanovený ako cieľ, ale mužstvo tvrdo pracovalo, čoho výsledkom bolo, že sme reálne bojovali o prvenstvo. Mnohí však nechcú, aby sme boli majstri. Uvidíme, možno sa to raz zlomí. Čakajú ma ťažké noci, už šesť rokov pôsobím v Dunajskej Strede a práve v tejto sezóne sme mohli dosiahnuť najväčší úspech a ja som bol pri tom ako kapitán. Včerajšia prehra bola veľmi bolestivá.“

Vstupenky do domácich sektorov boli vypredané už päť dní pred zápasom, napokon na derby prišlo 12 211 divákov, čo je historický rekord na domácich ligových zápasoch DAC-u. „Atmosféra bola výborná, mesto už celý týždeň žilo futbalom. Fanúšikovia stáli za nami, veľmi nám pomohli a vytvorili fantastickú atmosféru. Mrzí ma, že sme ich nedokázali potešiť víťazstvom. Prišli sme o sen vyhrať ligu. Aj keby sme zvíťazili v posledných dvoch kolách, naša šanca na titul bude asi jedno percento.“

Kapitán DAC-u bol jedným z deviatich hráčov, ktorí v azda najočakávanejšom stretnutí sezóny videl žltú kartu. Pre Kalmára bola už deviata v sezóne, čo znamená, že cez víkend nemôže nastúpiť v Žiline. „Väčšina situácií a faulov bola posúdená proti nám, obrali nás o jedenástku. Pred takou kulisou je ťažké zachovať kľud, človek je plný adrenalínu, čo sa v závere prejavilo. Všetci sme cítili, že z tohto zápasu sa dalo vyťažiť viac, najmä keď za stavu 1:1 rozhodca pri ruke v šestnástke súpera rozhodol v náš neprospech. O titule rozhodujú práve takéto momenty,“ dodal 27-ročný stredopoliar DAC-u a maďarskej reprezentácie.

article_bannerarticle_banner