Rozhovor

Zsolt Kalmár: Prinášať radosť

Kapitán mužstva aj Máté Vida dostali pozvánku na rozhodujúci zápas maďarskej reprezentácie v rámci kvalifikácie ME 2020.

„Vedeli sme, že to proti Seredi nebude jednoduché. Aj keby sa hralo ďalších 25 minút, asi nedáme gól. Snažili sme sa útočiť, išli sme na maximum, ale proti nám stál nepríjemný súper, o ktorom sem vedeli, že sa zameria na pozornú obranu a hroziť bude z rýchlych protiútokov. Skúšali sme všetko, ale gól neprišiel. Ramirez spálil obrovskú šancu, Kristopher Vida a Ronan trafili žrď, hosťujúci brankár zachytal výborne a veľa našich striel bolo zblokovaných. Nemali sme šťastie, ale ideme ďalej, veď nás čaká ďalšie náročné stretnutie. Počas tohto týždňa musíme potrénovať na koncovke a verím, že proti Trenčínu nám to bude padať do siete. Stratili sme dva body, chceme naháňať Slovan. Oni znova vyhrali, kým Žilina prehrala. V sobotu sa pokúsime o reparát, proti Trenčínu chceme získať tri body,“ vrátil sa k bezgólovému zápasu proti Seredi kapitán mužstva Zsolt Kalmár, ktorý po zranení absolvoval plnú minutáž v oboch minulotýždňových zápasoch nášho tímu.

Aj Kalmár včera popoludní s napätím čakal na nomináciu Marca Rossiho na novembrový asociačný termín. Maďarská reprezentácia odohrá dve stretnutia: 15. novembra ich pri príležitosti slávnostného otvorenia novej Puskás Arény čaká súboj proti Uruguaju, kým o štyri nastúpia vo Walese na posledný, rozhodujúci duel v rámci kvalifikácie o postup na budúcoročné Majstrovstvá Európy. Ak v ňom Rossiho zverenci uspejú, zabezpečia si miestenku na šampionáte. Dlho som laboroval so zranením, preto ma veľmi teší, že som sa opäť objavil v užšom výbere trénera Marca Rossiho. Dennodenne som tvrdo pracoval, aby som túto pozvánku dostal, pretože nás čakajú fantastické zápasy. Najskôr slávnostné otvorenie národného štadióna, potom najdôležitejšie stretnutie môjho života proti Walesu. Dúfam, že dostanem príležitosť a pomôžem mužstvu,”prezradil Zsolti, ktorý bol v predchádzajúcich rokoch stabilným členom reprezentačného kádra. V roku 2016, keď sme hrali proti Nórom, som sa tiež vrátil po zranení. Vtedy som vynechal dva-tri týždne a chýbal som pri našom úspechu. Verím tomu, že tentoraz budem pri tom, keď tím dosiahne svoj veľký cieľ. Pre fanúšikov aj pre hráčov to bude najdôležitejší zápas, takže spravíme všetko pre to, aby sme každému spravili radosť,” vyhlásil kapitán DAC-u, ktorý v najcennejšom drese doteraz nazbieral 15 štartov.

Súvisiace správy

Zápas

DAC - Sereď 0:0

sobota 2.11.
Aktuality
Foto
Fanúšikovia
Fanúšikovia