Rozhovor

Zsolt Kalmár: Veci treba vnímať vždy pozitívne

„Mnohí spoluhráči by si zaslúžili túto poctu, pretože sme boli úspešní ako tím.“ Kapitán DAC-u vyhral hlasovanie o najlepšieho hráča jesene s obrovským náskokom.

„V prvom rade ďakujem za toto ocenenie a tiež každému, kto hlasoval za mňa. Považujem za veľkú česť a je to skvelý pocit, že som znova vyhral. Myslím si, mnohí spoluhráči by si zaslúžili túto poctu, pretože sme boli úspešní ako tím. Výbornú jeseň majú za sebou aj Ramirez, Divković, Schäfer či Blackman. Viem, že bez pomoci spoluhráčov by som nezískal toto ocenenie, pretože mi veľmi pomohli, aby som mohol byť úspešný,“ komentoval svoj úspech v hlasovaní o Hráča jesene 2020 Zsolt Kalmár. Náš kapitán, ktorý v úvodných 18 kolách sezóny strelil 11 gólov a pridal aj 4 asistencie, sa stal štvrtýkrát v rade najlepším hráčom jesene. „Teraz si musím dať za cieľ, aby som konečne vyhral aj na jar,“ dodal s úsmevom.

„Rok 2020 bol pre mužstvo veľmi vydarený, vytvorili sme množstvo nových rekordov a boli sme úspešní. Dúfam, že v tom budeme pokračovať aj naďalej, pretože máme veľké ciele, ktoré chceme dosiahnuť. Verím, že to aj dokážeme,“ povedal 25-ročný stredopoliar DAC a maďarskej reprezentácie a vzápätí nám prezradil aj svoje plány na najbližšie dni. „Trojtýždňovú prestávku trávim s rodinou. Zostaneme celý čas doma, nepôjdeme nikde za oddychom. Dostali sme individuálne tréningové plány, ktoré počas prestávky plníme. Chcel by som všetkým fanúšikom zaželať veselé Vianoce a šťastný nový rok. Dúfajme, že nás čaká lepší rok, pretože ten uplynulý bol plný veľmi náročný. Veci ale treba vždy vnímať pozitívne, preto dúfam, že rok 2021 bude pre nás všetkých úspešný. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem a Hajrá DAC!“

Súvisiace správy