Rozhovor

Zsolt Kalmár: Víťazstvo je výsledkom tímovej práce

Zsolt Kalmár: Víťazstvo je výsledkom tímovej práce

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 17.4.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

„Pre trénera je každý hráč dôležitý a keďže máme veľa zranených, postupne dostávajú šancu. Myslím, že doteraz hrali všetci dobre.“ V piatok ráno bol ešte štart Zsolta Kalmára otázny, podvečer však nastúpil a k víťazstvu nad Podbrezovou prispel asistenciou.

„Bolo to ťažko vybojované víťazstvo. Prvý polčas nezačal dobre, hneď v úvode sme inkasovali gól, no v druhom polčase sme niektoré veci zmenili. Pomohlo nám aj vylúčenie, ale myslím si, že sme si tie dva góly zaslúžili. Mali sme šance, otáčali sme hru a dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo, ktoré nás teší. Vedeli sme, akým štýlom Podbrezová hrá, aj diváci mohli vidieť, že hrajú dobrý futbal, nielen nakopávajú lopty dopredu. Víťazstvo je výsledkom tímovej práce, pretože napriek množstvu chýbajúcich sme bojovali, dreli, išli sme za naším cieľom a vyhrali sme. Pre mužstvo je to veľké pozitívum. Máme široký káder, každý ťahá za jeden koniec povrazu a náš spoločný cieľ je byť úspešní na konci sezóny. Boli zápasy, ktoré svojimi gólmi rozhodol Krstović, v piatok mal dve príležitosti Dimun, ktoré aj premenil. Pre trénera je každý hráč dôležitý a keďže máme veľa zranených, postupne dostávajú šancu. Myslím, že doteraz hrali všetci dobre. Napriek vytrvalému dažďu bola kvalita trávnika fantastická, na rozdiel od väčšiny ihrísk v lige. Aj v takom počasí a na takom ihrisku sme podali dobrý výkon,“ skonštatoval po piatkovom zápase DAC-Podbrezová (2:1) Zsolt Kalmár, ktorý minulý týždeň bojoval s chorobou, aj preto nastúpil až v 61. minúte.

„S Regőm Szánthóom sme išli na ihrisko za stavu 1:1 a ešte sa nám podarilo zvýšiť obrátky, výsledkom čoho bol druhý strelený gól. Pred nadstavbou sme si povedali, že každý zápas je ako finále, pokiaľ chceme niečo dosiahnuť. Chceme vyhrať v každom kole a zatiaľ sme na dobrej ceste, musíme pokračovať v našej hre a udržať si víťaznú mentalitu. V piatok to bol druhý zápas v krátkom slede, v ktorom sme museli hneď v úvode striedať, čím sa zmenilo aj rozostavenie. Mužstvo má veľkú silu, čoho dôkazom je, že aj striedajúci hráči podávajú dobré výkony,“ povedal kapitán mužstva, ktorý tentoraz k úspechu prispel asistenciou na víťazný gól Milana Dimuna.

„Počul som, ako mi Milan kričí, aby som mu prihral, ale nevidel som ho, tak som mu ju vracal len na pocit. Som veľmi rád, že som pomohol mužstvu asistenciou, keďže v piatok ráno ešte nebolo isté, či vôbec budem v zápasovej nominácii. Bolelo ma hrdlo, mal som horúčku, ale ráno som sa cítil lepšie, tak som povedal trénerovi, že chcem pomôcť tímu, keďže nás čaká náročný duel. Som rád, že sa mi to podarilo prihrávkou na rozhodujúci gól,“ dodal stredopoliar DAC-u a maďarskej reprezentácie, ktorý prišiel na Žitný ostrov v lete 2017. „V Dunajskej Strede pôsobím už takmer šesť rokov. Bol to fantastický pocit, keď sa DAC pod vedením Marca Rossiho po dlhých rokoch vrátil na európsku pohárovú scénu. Za šesť rokov sa toho udialo veľa, klub sa neustále rozvíja. Za ten čas sa tu vystriedalo veľa hráčov, ale podľa mňa sa teraz vytvoril silný tím a kvalitný káder, s ktorým môžeme byť úspešní. Darí sa nám aj vonku, nestrácame body. Ideme od zápasu k zápasu a veríme, že na konci sezóny môžeme dosiahnuť veľký úspech.“

Žlto-modrých teraz čakajú dva zápasy vonku za sebou. V nedeľu o 17.30 h nastúpia v Trnave a o týždeň neskôr v rovnakom čase v Podbrezovej. „Derby na trnavskej pôde bude takisto veľmi náročné. Samozrejme, aj do Trnavy pôjdeme s víťazným cieľom.“

article_bannerarticle_banner