Zsolt Kalmár: Zápas dvoch kvalitných mužstiev

|
Rozhovor
| po 15.2.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

„Som hrdý na tím, že sa napriek dvojgólovej strate dokázal otriasť a vrátiť do zápasu.“ Kapitán DAC-u strelil včera svoj 12. gól v sezóne, čím sa osamostatnil na čele poradia ligových strelcov.

„Už pred stretnutím sme vedeli, že nás nečaká nič jednoduché. V prvom polčase sme nedokázali prevýšiť súpera, ale som hrdý na mužstvo, že sa napriek dvojgólovej strate dokázalo otriasť a vrátiť do zápasu. Po vyrovnaní na 2:2 sme cítili, že sa môžeme dostať aj do vedenia, ale, bohužiaľ, sme opäť inkasovali my. Stratili sme dva body, ale aj Slovan iba remizoval. V začatej práci musíme pokračovať,“ začal svoje hodnotenie krátko po včerajšej jarnej ligovej ouvertúre Trenčín-DAC (3:3) Zsolt Kalmár.

„Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, kontrolovali sme hru, mali sme veľa šancí, ale nedokázali sme z nich skórovať. Čo sa týka jedenástky v závere, Taiwo povedal, že bol faulovaný. Mali sme šťastie, že sme na konci aspoň vyrovnali, ale nemôžeme byť spokojní, pretože do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Myslím si však, že sa stretli dve kvalitné mužstvá, ktoré sa snažia o útočný futbal. V novom rozostavení 3-5-2 sme sa v prvých desiatich minútach hľadali, ale potom to už išlo. Prišli šance, z ktorých sme mali aspoň jednu premeniť. Namiesto toho išiel súper do vedenia a o pár minút pridal aj druhý gól. V druhom polčase sme ale pridali, dokázali sme vyrovnať a verili sme, že môžeme výsledok aj otočiť. Mali sme na to šance, Divković, Ramirez aj ja, ale namiesto toho dal gól znova súper. Nevyužili sme veľmi veľkú príležitosť priblížiť sa Slovanu. Myslím si však, že môžeme stavať na výkone v druhom polčase, v ktorom sme kontrolovali hru. Na druhú jedenástku išiel Ramirez, pretože ako útočník túži strieľať góly. Povedal som mu ale, aby bol na sto percent koncentrovaný, keďže prebiehali posledné sekundy a bol to veľmi dôležitý moment. Dal gól, takže je všetko v poriadku,“ dodal kapitán DAC-u, ktorý včera zaznamenal už svoj 12. zásah v ligovej sezóne 2020/21, ktorým sa osamostatnil na čele poradia strelcov Fortuna ligy.