Rozhovor

Zsolt Kalmár: Zápas nám veľa ukázal

Zsolt Kalmár: Zápas nám veľa ukázal

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 29.1.2023, Krisztián Nagy
article_banner
article_banner
article_banner

„Aj v lige nás čakajú zápasy na podobných ihriskách a s rovnako agresívnymi súpermi, na čo sa treba mentálne pripraviť.“ Kapitán DAC-u považuje včerajší prípravný duel proti Ruchu Ľvov za užitočný z viacerých dôvodov.

„Mužstvo ukázalo trochu inú tvár, keďže kvalita ihriska nebola najlepšia, preto sme nemohli hrať našu hru. Bojovali sme však o každú loptu a vytvorili sme si mnoho gólových príležitostí. Keby sa hralo na kvalitnejšom ihrisku, podľa mňa by sme vyhrali o viac gólov. Gratulujem mužstvu, pretože sme boli maximálne koncentrovaní. Aj v lige nás čakajú zápasy na podobných ihriskách, na čo sa potrebujeme mentálne pripraviť. To sa nám včera podarilo. Rovnako platí, že v lige narazíme na súperov hrajúcich takýmto agresívnym štýlom ako Ruch. Veci z tréningu sme sa snažili preniesť aj do zápasu, ihrisko nás však často limitovalo. Každý išiel na maximum, mali sme štyri-päť príležitostí, z ktorých sme mohli skórovať. Bol to užitočný zápas, ktorý nám veľa ukázal a verím, že zvyšné dve prípravné stretnutia vyhráme,“ zhodnotil včerajší duel Ruch Ľvov-DAC (0:0) Zsolt Kalmár.

Pre nášho kapitána to bol druhý štart v zimnom prípravnom období, odohral v ňom zhruba hodinu. Podobne ako pred týždňom proti Košiciam. „Hralo sa mi dobre, aj keď so dostal niekoľko kopancov. Včera som mal šance najmä po štandardných situáciách. Pracovali sme veľmi dobre ako tím a opäť sme ukázali, že sme na jednej vlnovej dĺžke. Od príchodu v stredu večer sme už absolvovali veľa tréningov, celkovo je toto sústredenie užitočné. Mužstvo je desať dní pokope, noví hráči majú možnosť spoznať spoluhráčov a zapadnúť. Pred nami je ešte týždeň v Chorvátsku, počas ktorého odohráme dva zápasy. Spravíme všetko pre to, aby o dva týždne proti Slovanu bol každý stopercentne pripravený,“ dodal 27-ročný stredopoliar DAC-u a maďarskej reprezentácie.