Rozhovor

Zsolt Kalmár: Zaslúžené víťazstvo

Zsolt Kalmár: Zaslúžené víťazstvo

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 3.4.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Cséfalvay Á.András
article_banner
'

„Z herného hľadiska to nebol náš najlepší výkon v sezóne, no podobné víťazstvá sú najcennejšie, pretože ak chceme niečo dosiahnuť, musíme zvládnuť každý zápas.“ Včerajší zápas DAC-Žilina (1:0) očami kapitána Zsolta Kalmára.

„Bol to náročný zápas, vedeli sme pred ním, akú kvalitu súper predstavuje. Obe mužstvá hrajú útočný futbal, žiaľ, hralo sa príliš rýchlo. V podobných zápasoch treba hru upokojiť a držať loptu na súperovej polovici. Veľakrát sme sa dostali pred žilinskú bránku, no tam sme nezvládli zakončenie. Napádanie nefungovalo vždy efektívne, vpredu sme nedokázali získavať lopty. Zápasy po reprezentačnej prestávke bývajú náročnejšie, ale najdôležitejšie je víťazstvo, ktoré nás veľmi teší. Zvýšili sme náskok pred Slovanom na šesť bodov a už sa pripravujeme na víkendové derby,“ skonštatoval po včerajšom ligovom stretnutí DAC-Žilina (1:0) Zsolt Kalmár, ktorý v 17. minúte vystriedal zraneného Nikolu Krstovića.

Kapitán DAC-u nastúpil v oboch marcových dueloch Maďarska, na úspechu 1:0 proti Estónsku sa podieľal asistenciou. „Po úspešných medzištátnych zápasoch som sa vrátil do Dunajskej Stredy dobre naladený. Nebolo jednoduché naskočiť do zápasu, na rozcvičenie som mal asi len minútu, takže mi trvalo takých desať-pätnásť minút, kým som nabral rytmus, ale snažil som ísť naplno. Gratulujem mužstvu, ukázalo obrovskú bojovnosť. Z herného hľadiska to nebol náš najlepší výkon v sezóne, no podobné víťazstvá sú najcennejšie, pretože ak chceme niečo dosiahnuť, musíme zvládnuť každý zápas. Je jedno, akou hrou a po hocijakom priebehu, len aby sme vyhrali. Potvrdilo sa, že mentalita mužstva je výborná, aj ja som sa snažil chalanov povzbudzovať. Žilinu sme nepustili do žiadnej vyloženej príležitosti, mali len pár streleckých pokusov z diaľky, no našu bránku reálne neohrozili. Celkovo to bolo zaslúžené víťazstvo, v záverečných tridsiatich minútach sme mali ešte tri-štyri príležitosti, ktorými sme mohli zápas definitívne uzavrieť.“

Do konca sezóny 2022/23 zostáva už len sedem kôl a už v tom ďalšom nás čaká jeden z najväčších šlágrov jari - v nedeľu o 17.30 nastúpime na pôde obhajcu titulu Slovana Bratislava. „Šesťbodový náskok nás teší, no záver sezóny je ešte ďaleko. Pripravujeme sa na najbližší zápas, aj do Bratislavy pôjdeme s víťazným zámerom. Veríme, že bojovný výkon nám prinesie rovnaký výsledok aj na pôde Slovana. Netreba nič meniť, v posledných zápasoch sme podali dobrý výkon, aj včera sme príkladne bojovali. S rovnakou mentalitou pôjdeme do Bratislavy, kde tiež chceme získať tri body,“ dodal 27-ročný stredopoliar.

article_bannerarticle_banner