Žilina
DAC 1904 - Žilina
Fortuna liga 2020/21, 20.kolo • ne 21.2.2021, 15:00 • MOL Aréna
Góly: 10. Nicolaescu 1:0 , 47. Jibril 1:1
Hlavný rozhodca: Michal Smolák • Asistenti rozhodcu: Peter Bednár, Daniel Poláček
90+3
Stretnutie sa práve skončilo, a bohužiaľ, strácame ďalšie body po remíze. Po vyrovnanom prvom polčase sme sa tešili z tesného vedenia, no paradoxe v polčase, v ktorom zase boli lepší, sme inkasovali, a tak si pripisujeme druhú remízu z dvoch možných.

Po trenčianskej remíze sme si na domácom trávniku rovnako ukončili stretnutie len s deľbou bodov. Najbližšie zápolenie odohráme opäť na našom trávniku. V sobotu 27. februára o 14:00 privítame Michalovce. Dovtedy Vám prajem zvyšok víkendu. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Náš roh zahral Christie-Davies, no ani my sme našu príležitosť v závere stretnutia nevyužili.
90+1
Rohový kop hostí, no o loptu sa postaral Taiwo. Z kontry sme získali roh my.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.
87
Tak to snáď nie. Opäť sa nám lepí smola na päty. Divković sa krásne v šestástke našiel streleckú príležitosť. Parádne tvrdo vypálil do brvna, no lopta skončila len na bránkovej čiare. Strašná smola.
87
Divković ušiel po pravom krídle, no v šestnástke spoluhráča nenašiel.
85
Po následnom rohu sa mu lopta vyšmykla, no predsa len ju hostia nedorazili.
84
Muller v zákroku, ktorý musel byť pripravil štandardku pre hostí asi z dvadsiatich metrov Kopas. Prestrelil náš múr, no fantastickým zákrokom nás zachránil Jedlička, keď vytlačil loptu z pravej žrdi.
82
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jibril, prichádza Kaprálik.
80
Musíme otvárať hru a to si teraz vyžiadalo nebezpečnú kontru. Hostia sa dostali do prečíslenia, na konci ktorého pálil Fazlagič. Nemal presnú mušku.
77
Jaaaaaj, znovu sme boli blízko vytúženého gólu. Divković sa v šestnástke šikovne zbabil brániaceho hráča. V tutovke aj dobre vystrelil, no Petrášova pravá noha loptu predsa len zastavila.
75
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Gono, prichádza Slebodník.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Bichakhchyan, prichádza Bernát.
74
Po prihrávke z pravej strany ihriska Ramirez zakončil z gólovej pozície z prvej, no pre naše nešťastie priamo do rukavíc súperovho gólmana.
72
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nicolaescu, prichádza Taiwo.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nebyla, prichádza Andzouana.
70
Kopas zahral rohový kop priamo do malého vápna, kde loptu bez problémov vyboxoval Jedlička.
68
Ako netradičný strelec sa predviedol Beskorovainyi, no z ostrého uhla nebol presný.
65
Zaútočili sme aj my a na konci našej akcie bol Nicolaescu, ktorého nie presvedčivá strela takmer skončila v bránke, keďže Petráš kiksol a pustil ju za svoj chrbát. Tesne vedľa.
64
Roh už Žilinčania nezúročili. Bližšiu žrď si totiž postrážil Ramirez.
63
Žilina zahrala štandardku z ostrého uhla. Loptu zahral Bichakhchyan aj napriek tomu rovno na bránku, odkiaľ ju prekvapený Jedlička len vyrazil na roh.
60
Ten zahral z dobrej pozície Divković a šikovne tak nastrelil múr, aby sa Petrášovi lopta tečovala. Zvládol ju odvrátiť na roh, po ktorom si hostia našich hráčov postrážili.
59
Krásnu futbalovú akciu s množstvom prihrávok sme započali a keďže bola zastavená faulom, tak sme boli odmenení priamym kopom.
58
K rohu sme sa dostali po Divkovićovej stečovanej strele. Zahral ho Ramirez, predĺžil Beskorovainyi, no zakončenia sme sa nedočkali.
56
Pôvodne mala Žilina zahrávať roh, no keďže Fazlagić sa priznal, tak verdikt bol zmenený. Krása.
53
Hra je prerušená pre ošetrovanie Jibrila. Vyzerá to tak, že bude v poriadku.
50
Hostia zahrali ešte aj štandardku, no lopta našťastie smerovala mimo našu svätyňu.
47
Žilina dala gól!

Hostia na nepriaznivý stav zareagovala dvojnásobný striedaním, ktoré veľmi rýchlo prinieslo svoje ovocie! Novic na ihrisku Rusnák sa presadil na pravom krídle, odkiaľ loptu nacentroval na Jibrilove kopačky a ten strelou do protipohybu prekvapil nášho gólmana.
46
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kurminowski, prichádza Ďuriš.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Iľko, prichádza Rusnák.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
Rozhodca nenadstavil k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak sa do kabín poberáme za parádneho stavu. Vyhrávame totiž nad tretím celkom. Po góle z 10. minúty si výsledok šikovne bránime, no výsledkom je medzišestnástkový futbal. Azda nám druhý polčas prinesie minimálne udržanie stavu a pri prípadných vzrušujúcich akciách sa nebudeme sťažovať. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
43
Blíži sa koniec polčasu. Hra sa prelieva zo strany na strany, no pre smolu prizerajúcich je neustále len medzi šestnástkami.
40
Proti Žiline sme boli vždy zvyknutí na ofenzívne galapredstavenie, no to zatiaľ v MOL Aréne neprebieha. Na srdci nás však hreje pekný pohľad na výsledkovú tabuľu.
37
Priestor na streleckú príležitosť si na hranici pokutového územia našiel Ramirez, no z relatívne dobrej pozície poslal slabý pokus.
35
Divković zahral roh k bližšej žrdi, ktorú si Petráš postrážil napriek výskytu viacerých hráčov pri nej.
33
Žilina získala priamy kop z vyše dvadsiatich metrov a rozhodol sa vyskúšať šťastie dalekonosným pokusom. Medzi tri žrde sa však lopta nezmestila.
31
Predsa len sme získali loptu a snažili sme sa o finálnu prihrávku, no až príliš dlho sme váhali.
30
Rohový kop po pol hodine hry zahral Divković na krátko Blackmanovi, no až príliš sme sa zamotali.
28
Ďalšiu akciu sme rozvinuli po ľavom krídle, no nepriniesla nám strelecký pokus.
25
Mohli sme streliť už druhý gól. Ramirez zvnútra šestnástky našiel lepšie postaveného Nebylu, ktorý vystrelil z prvej, no bravúrny zákrok nohou od Petráša loptu stopol.
23
Hra sa presunula medzi šestnástky, no to nám momentálne vyhovuje. Hlavne nemôžeme nechať tvoriť hru Žilinu.
20
Po našom góle sa už aj hostia snažia pridávať na aktivite. K prvému streleckému pokusu sa už aj dostal Kiwior, no pálil slepými.
17
Ďalší roh "šošonov" zahral Bichakhchyan, no opäť sme boli v našej šestnástke pozorní.
16
Žilinčania sa požadovali odpískania ruky v šestnástke, no zábery ukázali, že sa nemala pískať.
14
Hostia získali ďalší roh, no nič z neho nevyťažili.
12
Uvidíme teraz, že do akej miery pomôže úvodný gól futbalu, ale mohol by mu dopomôcť.
10
GOOOOOOOOOL, ánoooo, presne takýto vstup sme si predstavovali. Schäfer šikovne vypichol loptu v strede poľa, Christie-Davies kolmicou našiel úplne voľného Nicolaescuho a ten osamotený pred Petrášom chladnokrvne zakončil k ľavej žrdi.
9
Roh zahral Kopas priamo do našej šestnástky. Našťastie však spoluhráča nenašiel podľa jeho predstáv, a tak je Jedlička naďalej bez práce.
8
Schäfer trochu zbytočne daroval roh hosťom.
6
Obliehame žilinskú bránku jedna radosť, no zatiaľ sme z toho vyťažili len Divkovićove nepresné zakončenie.
4
Aktívnejšie sme do stretnutia vstúpili my a azda nám aktivita aj vydrží a postupne prinesie aj akcie s gólmi.
3
Ako ste si mohli všimnúť, tak na súpiske nefiguruje vykartovaný Balić, či Kalmár pre menšie svalové zranenie.
2
Pred stretnutím sme si minútou ticha uctili pamiatku našich bývalých hráčov, ale aj fanúšikov, ktorí v poslednom období opustili tento svet. Odpočívajte v pokoji!
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom Žiliny.
Príjemný dobrý deň vám prajem prvýkrát v roku 2021 priamo z krásnej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na nádherný zelený trávnik. Naši futbalisti v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kdežto hostia v zelených dresoch.

Vstup do jarnej časti sezóny 2020/21 nám nevyšiel úplne podľa predstáv, keďže sme si z Trenčína zobrali bod, a tak sme sa nepriblížili k Slovanu. Videli sme pár našich nedostatkov, ale aj pozitívne momenty, z ktorých môžeme ťažiť. Veríme, že proti silným „šošonom“ budú prevažovať lepšie momenty a aj po 20. kole bude strata na Slovan 5-bodová.

Žilina sa po rušení zmlúv skúseným hráčom spred roka pomaly, ale isto naberá na sile a jej 3. miesto s pekným ofenzívnym prejavom je určite zaslúžené. Uspieť na našej pôde bude pre ňu výzvou, no aj udržanie si 3. priečky by na konci ročníka považovala za úspech.

Pred domácimi tribúnami, ktoré sú, žiaľ, naďalej prázdne, berieme jedine tri body. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak (K), Beskorovainyi – Schäfer, Christie-Davis, Nebyla – Divković, Nicolaescu, Ramirez
Náhradníci: Száraz – Sommer, Braun, Brunetti, Andzouana, Njie, Taiwo

MŠK Žilina: Petráš (K) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Bichakhchyan, Gono – Jibril, Kurminowski, Iľko
Náhradníci: Belko – Leitner, Kaprálik, Bernát, Slebodník, Ďuriš, Rusnák

Rozhodca: Smolák- Bednár, Poláček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 20. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 21.2.2021 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.