koniec zápasu
FC DAC 1904
1:1
(0:1)
Michalovce
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce
Fortuna liga 2019/20, 5.kolo • ne 18.8.2019, 18:00 • MOL Aréna
Góly: 8. Modibo 0:1 , 75. Taiwo 1:1
Hlavný rozhodca: Pavel Ochotnický • Asistenti rozhodcu: Tomáš Vorel, Adam Jekkel • Divákov: 7467
Góly
1
1
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
27
9
Rohové kopy
10
4
Žlté karty
0
1
Červené karty
0
0
0
8
Sidibe Modibo
47
Llazaros Rota
69
Peter Kolesár
Christos Kountouriotis
80
Igor Žofčák
Stanislav Danko
89
Jozef-Šimon Turik
Jakub Grič
90
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Bojovali sme čo sa dalo, boli sme lepším celkom, no ani to dnes nestačilo na víťazstvo, na ktoré po dnešku už čakáme tretie stretnutie. Máme za sebou zápas, kde sme dominovali v celom dueli, no zase nám zarezala koncovka. Obrovské ďakujem patrí našim fanúšikom, ktorý nám aj napriek nepriaznivému výsledku celý čas fandili.

Po pohárovom triumfe sme na víťaznú vlnu nenabehli, a tak na prvé dva celky strácame už osem bodov. Verme, že o týždeň, kedy v nedeľu 25. augusta o 19:15 cestujeme do Nitry, bude všetkému inak. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
V prvej minúte mal šancu M. Vida, no z ostrého uhla našiel len bočnú sieť.
90
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Taiwo, prichádza Veselovský.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty. Chlapci musíme dať gól, musíme!
89
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Turik, prichádza Grič.
89
Taiwo je ošetrovaný, pre nás to znamená strata času, no snáď bude v poriadku.
87
Center z pravej strany od Blackmana na Ramireza. Prvý pri lopte bol však gólman hostí.
85
Minútky na víťazný gól sa nám míňajú, naďalej sme však lepším celkom, a tak verme, že príde záverečný tlak aj s gólom. Zaslúžili by sme si ho a navyše ho veľmi potrebujeme.
83
Modibo sa dostal cez Oravca k strele, no pokus z väčšej diaľky nás vystrašiť nemohol.
82
Ramirezov nádejný center sklepol Taiwo hlavou, no neurobil dobre, keďže Fábry bol v lepšej pozícii, a tak vystreliť už nedokázal.
80
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Žofčák, prichádza Danko.
79
A už sa aj patrilo vyhrávať! Center Blackmana ešte tečoval Taiwo a Kira s maximálnym vypätím síl ťahal loptu zo žrde. Z následného rohu hlavičkoval v náročnej pozícii Ramirez, no gólman hostí bol znovu pozorný. Posledný roh už úspech nemal.
75
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOOOOOOOOOL, no konečneeeee, presne na totoooo sme čakali, je vyrovnané. Koštrna poslal z pravého krídlo famózny pas, na ktorý si ešte lepšie nabehol a hlavičkoval Taiwo. Kira sa ešte loptu snažil zachytiť, no márne.
73
Novic na ihrisku, Davis sa takmer hneď po príchode dostal k centru, no aj ten žiaľ Kira pokryl.
72
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Beskorovainyi, prichádza Davis.
70
Aj priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti zahral Fábry, no nastrelil len biely michalovský múr.
69
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Kolesár, prichádza Kountouriotis.
68
K. Vida sa uvoľnil na ľavej strane ihriska a šikovne našiel aj Ramireza, ten v záklone poslal loptu tesne pod brvno, odkiaľ ju Kira vytesnil na roh. Fábry ale spoluhráča nenašiel.
66
Dnešné stretnutie sleduje 7467 divákov.
64
Center M. Vidu do pokutového územia adresáta nenašiel, lopta skončila u brankára hostí.
62
Evidentne si s tou našou efektivitou nevieme poradiť. Po pase z pravého krídla lopta prepadla až k vzdialenejšej žrdi k voľnému Ramirezovi, no jeho tutovka zostala nevyužitá, keďže trafil len brankára.
61
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Fábry.
59
Čoskoro budeme striedať. Hore sa chystá Fábry a ja mu milerád doprajem aj prvý gól v našich farbách.
57
Po faule na K. Vidu sme mali štandardku zo zaujímavej pozície. Prekvapivo ju tentokrát zahral Koštrna, ktorý našiel v šestnástke Kružliakovu hlavu, no ten z ďalšej gólovej pozície tesne minul.
55
Stále máme nepriaznivý výsledok, no naši fanúšikovia aj naďalej fandia a stoja pri nás. Tak to má vyzerať.
52
Na účet nám pribudla asi dvanásta strela, no aj táto bola ďalej od gólu. Koštrna sa k streleckej príležitosti dostal šikovnou fintičkou, no z ostrého uhla neposlal dostatočne umiestnený pokus.
50
K. Vida zahral loptu nakrátko Koštrnovi, ktorému sa zase podaril center do pokutového územia. Tam sa už o loptu pozorný Kira postaral.
48
Po karte sme získali aj priamy kop, ktorý zahral K. Vida, lenže rovno do brankárovho náručia.
47
Žltú kartu dostáva Rota (MFK Zemplín Michalovce).
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril hosťom. Zatiaľ sa pokračuje bez zmeny.
Po úvodnej polovici stretnutia určite nemáme dôvod na radosť, keďže prehrávame o gól. Máme za sebou polčas s množstvom chýb na oboch stranách, lenže, kým hostia mali dve veľké príležitosti na gól, my sme ich mali minimálne šesť, no efektivita nás naďalej facká. Máme na víťazstvo, no naše šance jednoducho musíme využívať! DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Prečo, prečoooooo nepadol ani teraz gól. Lopta sa dostal v šestnáske k M. Vidovi, ktorý dokázal aj zakončiť, lenže bránu v tutovke tesne minul.
45
Rozhoda pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.
42
Mohli sme prehrávať hneď o dva góly, Beskorovainyi neskutočne pochybil ako posledný hráč, keď loptu odovzdal Modibovi, ten v nájazde aj vystrelil, no o vlások minul ľavú žrď.
41
Posielame obrovské množstvo dlhých pasov smerom dopredu, no tam ich zachytávať nedokážeme.
38
Na počet striel sa určite stažovať nemôžeme. Mušku si opäť vyskúšal K. Vida, no nebol to fajn pokus.
36
Divković zahral roh nakrátko K. Vidovi, on síce neposlal najlepší center, no lopta zázračne prepadla až k Oravcovi. Ten tvrdo vystrelil z prvej, no jeho pokus Kira vyrazil, ani dorážka M. Vidu nebola zlá, ne bránu tesne minula.
33
Snažíme sa niečo spraviť s aktuálnym stavom, no finálka určite nie je podľa našich predstáv. Taiwo sa síce dostal k nádejnému centru do pokutového územia, no ani jeden jeho spoluhráč pas nečakal.
31
K. Vida si vyskúšal ľavačku asi z dvadsiatich metrov, ani tento pokus sa medzi tri žrde nezmestil.
30
Center z pravého krídla od Blackmana, lopta skončila priamo v Kirovom náručí. Na druhej strane strieľal Kolesár, nebol presný.
29
Žofčák mal rohový kop, ktorý poslal k bližšej žrdi na Turika, no jeho hlavička bola vyslovene zlá.
26
Keďže sa hrá v príliš vysokej teplote, tak máme občerstvovaciu pauzu, nech len padne na úrodnú pôdu.
24
Čo potrebujeme ku gólu? Koštrna fantasticky nahral Divkovićovi pätičkou, ktorý v šestnástke ešte hľadal spoluhráča, a tak sa dostala lopta späť ku Koštrnovi, ktorý mal príliš znížený strelecký uhol na to, aby dal gól.
22
Zostávame vpredu, no stále bez gólu. Zahrali sme ďalšie dva rohové kopy, no nič sme z nich nevyťažili, dokonca pri druhom nás zastavil ofsajd pri rohovej zástave.
20
NEUVERITEĽNĚ!!! Po rýchlej kontre dostal loptu Ramirez, ktorý obišiel súperovho brankára, no gól aj napriek tomu nedal, keďže ho na bránkovej čiare zastúpil jeho kolega.
19
Aj v devätnástej minúty sme zahrávali priamy kop, K. Vida hľadal po priamom kope v šestnástke Ramireza, no ten bol prikrátky.
16
To snáď nie je možné, že čo sme to premárnili. K. Vida našiel z priameho kopu fantasticky uvoľneného Kružliaka, ktorý nikým nekrytý poslal asi z piatich metrov hlavičku nad.
14
Po strele sme získali roh, ktorý sme zahrali nakrátko, no finálka nám nevyšla.
13
Mohlo byť vyrovnané! K. Vida dostal loptu do pokutového územia, kde si našiel aj streleckú príležitosť, no Kira nebezpečný pokus pokryl.
10
Po góle sa pochopiteľne snažíme súpera tlačiť čo to dá. Z nádejných akcii sme však strelu nevytažili.
8
Michalovce dali gól!


Tak to snáď nie je možné. Divković v strede poľa stratil loptu absolútne zbytočne, aby dostal pas Modibo, ktorý si veľmi jednoducho zasekol Beskorovainyiho a už sa len mohol spýtať nášho gólmana, že kam to chce.
5
Na druhej strany Michalovce mali hneď dva rohy. Prvý Žofčákov pokus k bližšej žrdi sme rovno poslali do bezpečia, kým druhý letel pre zmenu k vzdialenejšej žrdi, no tam stál Ramirez.
3
Ani tri minúty sme nemuseli čakať a už je tu naša prvá strela. Beskorovainyi napriahol z väčšej vzdialenosti, no jeho pravačka presná nebola.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
Príjemný dobrý deň Vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naši v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch.

Čo nás to dnes čaká? V lige máme za sebou dve prehry, s čím absolútne nie sme spokojní a iné, ako víťazstvo, dnes neprijímame. Dokopy sme mali dokonca sériu troch prehier v rade, no pohárový duel túto negatívnu sériu prerušil.

Na druhej strane Michalovce po minulosezónnom piatom mieste sa aj do tohto ročníka pustili plný očakávania a veľkých cieľov, no štart zatiaľ v ich podaní nie je najlepší. Zo štyroch zápasov totiž vyhrali len jeden.

Dnes sa stretnú dve žlto-modré celky, no po zápase môže byť šťastný len jeden. S našimi divákmi to musíme byť my. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Koštrna – Oravec – M. Vida, K. Vida – Taiwo, Ramirez, Divković
Náhradníci: Száraz – Čmelík, Fábry, Bednár, Nagy, Davis, Veselovský

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Mancilla, Chervak, Vojtko – Savvidis – Popovits, Turik, Žofčák, Kolesár – Modibo
Náhradníci: Dráb – Kountouriotis, Grič, Danko, Kolesár, Hovhannisyan, Mavretić

Rozhodcovia: Ochotnický – Vorel, Jekkel.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.8.2019 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerPeter Hyballa
Asistent tréneraAdmir Kozlić
Asistent tréneraMaik Drzensla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerLaura Stosno-Krohn

MFK Zemplín Michalovce

Základnej zostavy

S
#11
Dimitrios Popovits
S
#10
Igor Žofčák
O
#44
Llazaros Rota
U
#19
Sidibe Modibo
O
#4
Vadym Chervak
S
#88
Kyriakos Savvidis
S
#12
Jozef-Šimon Turik
B
#22
Matúš Kira
S
#9
Peter Kolesár
O
#21
Jose Carrillo Mancilla
O
#26
Matúš Vojtko

Náhradníci

O
#79
Til Mavretić
S
#8
Jakub Grič
B
#30
Tomáš Dráb
U
#40
Armen Hovhannisjan
S
#7
Christos Kountouriotis
S
#15
Stanislav Danko
O
#33
Martin Kolesár

Realizačný tím

Hlavný trénerAnton Šoltis
Asistent tréneraJozef Majoroš
Tréner brankárovMarek Rodák
LekárJozef Petrík
Vedúci mužstvaPeter Ščobik
MasérMatej Čech
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / sobota 17.8.2019
FK Senica - MFK Ružomberok
Senica - Ružomberok
Senica - Ružomberok
2:2
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / sobota 17.8.2019
ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava
Sereď - Slovan
Sereď - Slovan
0:4
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / sobota 17.8.2019
FC ViOn Zlaté Moravce - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
ViOn - FK Pohronie
ViOn - FK Pohronie
0:0
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / sobota 17.8.2019
MŠK Žilina - FC Nitra
Žilina - Nitra
Žilina - Nitra
3:0
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / sobota 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Trnava - Trenčín
Trnava - Trenčín
1:2
Fortuna liga 2019/20 / 5. kolo / nedeľa 18.8.2019
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce
FC DAC 1904 - Michalovce
FC DAC 1904 - Michalovce
1:1