FH Hafnarfjördur
0:2
(0:1)
FH Hafnarfjördur - DAC 1904
Európska liga UEFA 2020/21, 1. predkolo • št 27.8.2020, 19:15 • Kaplakrikavöllur, Hafnarfjörður
Góly: 22. Balić 0:1 , 76. Ramirez Matheus 0:2
Hlavný rozhodca: Jason Barcelo (GIB) • Asistenti rozhodcu: Andrew Marion Parody (GIB), Daniel Gomez Gordillo (GIB)
90+3
Je to taaaaam. Stretnutia sa práve skončilo a my ideme ďalej! Po jednoznačnom prvom polčase sme sa v tom druhom už trochu trápili. Asi aj z dôvodu nervozity sme sa v nej dlho hľadali, no predsa len sme dali poisťovací gól, po ktorom to už bola z našej strany jasná záležitosť. Po dvoch góloch z našej strany sa úplne zaslúžene tešíme z postupu ďalej, keďže domácich sme k žiadnej väčšej príležitosti nepustili.

Tretíkrát za sebou oslavujeme postup do 2. predkola Európskej ligy, aj keď je pravda, že premiérovo postupujeme len po jednom odohranom stretnutí. Najbližšie kolo je na programe 17. septembra a najbližšieho súpera sa dozvieme 31. augusta. Zatiaľ sa vraciame späť na slovenské trávniky. V rámci 5. kola vycestujeme na trávnik Zlatých Moraviec, kde s miestnym ViOnom stretneme v nedeľu 30. augusta o 19:00. Dovtedy Vám prajem príjemný letné dni. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+3
No je toto možné? Kalmár poslal parádny center na Fábryho, ktorý však z ďalšej stopercentnej príležitosti nepridal tretí gól. Fábry sa ocitol osamostatnene pred súperovým gólmanom, ten sa do jeho prízemnej strely hodil a zvládol ju aj zneškodniť.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.
89
Rovnako si ľavačku vyskúšal aj Fábry, lopta letela popri ľavej žrdi, no predsa len zo zlej strany.
88
Dokonca sme si aj vytvorili streleckú príležitosť aj keď Kalmár nemieril presne.
87
Čaká nás približne posledných päť minút a zápas sa už vyvíja maximálne podľa našich predstáv. Vyhrávame o dva góly a súper nás nevie zatlačiť pred našu bránku.
85
Žltú kartu dostáva Thórison (FH Hafnarfjördur).
84
Blackman kraaaasnym našiel pasom dopredu Ramireza, ktorý ušiel domácej obrane, no zoči-voči v gólovej príležitosti súperovu bránku minul.
82
Striedanie v tíme FH Hafnarfjördur: z ihriska odchádza Sverrisson, prichádza Sigurdsson.
81
Vypracovali sme si priamy kop zo zaujímavej vzdialenosti, ktorý zahral Kalmár. Jemu sa aj podarilo rozvlniť sieť, no z nesprávnej strany.
78
Predsa len to vyzerá na o veľa veselší koniec tohto futbalového zápolenia. Konečne sa môže pokoj dostať na naše kopačky. Len sa nezblázniť ako sa hovorí.
76
GOOOOOOOOL, no a hneď sa to rozbehlo. Konečne! To je onoooo chlapci. Kalmár sa uvoľnil na ľavej strane šestnástky. Z ostrého uhla poslal poriadne tvrdý pokus, ktorý sa od Nielsena odrazil rovno na Ramireza a ten do poloodkrytej bránky nemal problém rozvlniť sieť.
75
Vypracovali sme si aspoň strelecký pokus. No zakončenie Ramireza sa určite nedá pripísať do kolónky nebezpečných
73
Naozaj náročný druhý polčas, s akým sme azda ani nepočítali. Na Islande sa však naďalej nevieme dostať do hry, a tak bude záver zápasu ešte veľmi napínavý.
71
Striedanie v tíme FH Hafnarfjördur: z ihriska odchádza Hafsteinsson, prichádza Gudnason.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Fábry.
70
V defenzíve teraz chyboval Schäfer, ktorý nepresným pasom odovzdal loptu súperovi na rýchlu kontru. Tú zakončil Jonsson a našťastie z toho nebolo presné zakončenie.
69
Ku strele sme sa dostali aj my a konkrétne Divković, no ani z tejto akcie gól nehrozil.
68
Žltú kartu dostáva Jónsson (FH Hafnarfjördur).
67
Naďalej sa v druhom polčase nevieme dostať do zápasu. Je síce pravda, že domácich k nebezpečným príležitostiam nepúšťame, no sú bližšie k našej bránke ako tomu bolo v prvom dejstve.
64
K akcii sa predsa len dostali domáci, keď na konci útočnej snahy sa objavil Hafsteinsson. Síce z dobrej pozície, ale slabá strela Jedličku nemohla prekvapiť.
63
Presne v týchto chvíľach by sa našim futbalistom zišiel náš dvanásty hráč, ktorý by ho určite vyprovokoval k väčšej aktivite.
60
Hra sa aj v druhom polčase toči prevažne medzi šestnástkami. Určite by sa na našej strane zišiel ešte poisťovací gól.
58
Striedanie v tíme FH Hafnarfjördur: z ihriska odchádza Finsen, prichádza Jonson.
57
Gunnarson teraz poslal dlhý aut až do šestnástky, ktorý nám narobil menšie-väčšie problémy, no predsa len sme loptu udržali pod kontrolou.
55
Kalmár poslal parádny center z pravej strany ihriska, na ktorý si nabiehal Ramirez a veeeeľmi tesne ho nedobehol.
52
Do druhého polčasu sa hráči Islandu pustili podstatne aktívnejšie. Snáď im tento stav nevydrží veľmi dlho.
50
Prvou šancou začína druhý polčas domáci celok. Ku strele sa dostal Jónsson, no oblasť medzi tromi žrďami netrafil.
48
Za koleno sa teraz po súboji s Vidarssonom Ramirez. Bude našťastie v poriadku.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril nášmu mužstvu.
Máme za sebou prvú polovicu 1. predkola a zatiaľ sa na priebežný stav pozeráme rozhodne s úsmevom na perách. Po prvom polčase totiž vedieme 1:0 po Ramirezovom zásahu. S veľkou radosťou píšem, že vyhrávame určite zaslúžene. Počas celého polčasu sme boli aktívnejší a hlavne nebezpečnejší. Hafnarfjordur sme držali na dištanc až na malé výnimky, a tak sa tešíme na druhý polčas, ktorý veríme, že dotiahneme do postupu. DAC do toho!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.
44
Pre zmenu sa v ofenzíve niečo snažili vymyslieť Ramirez, či Davis, no ani jeden nebol úspešný.
42
Po dlhšej dobe sme sa dostali do šestnástky súpera. A konkrétne tam dostal loptu Friede. Snažil sa presadiť pomedzi spleť hráčov súpera, no nebol úspešný.
39
Divković sa dostal k streleckej príležitosti po akcii, ktorú sme začali až od nášho gólmana. Zo pokutovým územím však loptu netrafil ideálne.
36
Po faule Kalmára zahral ďalšiu štandardku Helgason, no z jeho strany to bol doslova des. Loptu v podstate po zemi odovzdal Davisovi.
33
Rohový kop sme zahrali nakrátko na Balića, ktorý už poslal center do šestnástky, no tam sme sa nepresadili.
32
Aj napriek tomu, že domáci prehrávajú, tak hru naďalej veľmi neotvárajú. Nám to však určite vyhovuje. Vybojovali sme si napríklad roh.
30
Štandardku získali aj hostia. Helgason poslal dlhý pas, ktorý trochu zbytočne zahral Blackman na roh, a tak si Helgason zahral ďalšiu štandarkdu. Pri ďalšom pokuse mieril na bližšiu žrď a naši obrancovia mali čo robiť s prudkým centrom. K domácim však loptu nepustili.
28
Dokonca za spomínaný súboj dostal žltú kartu a sám bol poriadne predkvapený.
27
Na trávniku máme po tvrdom súboji otrasených Schäfera s Jónssonom. Obaja potrebujú aj ošetrovanie a my už len veríme, že budú v poriadku.
25
Výborne sme sa ani po góle nestiahli, naďalej sa tlačíme dopredu a získali sme aj štandardku. Keďže vedieme, tak sme sa smerom dopredu neponáhľali. Rozohrali sme nakrátko.
22
GOOOOOOOOOOL, no a prosím, je to tu! Práve sme strelili veľmi dôležitý gól! Blackman poslal z pravej strany ihriska prízemný pas, ktorý výborne prenechal Divković na Balića a ten sa na hranici pokutového územia nepáral. Vystrelil a sprispením pasu od Thórisona lopta prepadla z Nielsenov chrbát!
21
Ja si myslím, že hráme až s príliš veľkým rešpektom. Je vidieť kvalitatívny rozdiel, no zrejme chýba gól na ukľudnenie.
19
Aj my sme si vybojovali prvý rohový kop. Ten síce Balić zahral do pokutového územia, no tam sme boli dosť ďaleko od zakončenia.
17
Okrem mimoriadne pozorného futbalu na oboch stranách sme svedkami viacerých nepresností pri snahe zaútočiť. Ide o veľa, a tak dôvodom týchto chybičiek môže byť aj menšia nervozita.
14
Ku strele sa dostali aj hostia. V šestnástke sa po súbojoch odrazila lopta k Hafsteinssonovi, ktorý vystrelil bez prípravy, no vystrelil slepými.
12
Predsa len sa po Balićovom centri dostal k hlavičke Ramirez, no rozhodca nám, žiaľ, chybne odmával ofsajd. Na druhej strane sa náš útočník aj tak netrafil do lopty najlepšie.
11
Hru tvoríme najmä my. Tá však naďalej prebieha medzi šestnástkami, keďže súper nás cez tvrdý defenzívny blok nechce pustiť.
9
Zo začiatku zápasu sa hrá naozaj opatrný futbal, ale niet sa čomu diviť. Možnosť na opravu nebude mať ani jeden celok.
6
Máme tu prvé ohrozenie súperovej bránky. K strele za hranicou pokutového územia sa dostal Ramirez. Mieril však len presne do gólmanovho náručia. Bol však vo výbornej pozícii.
5
Na štadióne sa smutne nenachádza ani jeden fanúšik, ale žiaľ, takúto obetu si vypýtala korona. Snáď sa jej čoskoro zbavíme a budeme sa môcť baviť krásne s futbalom a hlavne fanúšikmi ako to bolo na zápase proti Spartaku.
3
V pokračujúcej akcii sa domácim črtala ešte jedna šanca, no naši obrancovia boli pozorní a už sa my tlačíme do útoku.
2
Hostia si vybojovali prvý rohový kop, ktorý zahral Helgason. Celú šestnástku však prestrelil, a tak sme opäť v bezpečí.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem pred zápasom 1. predkola Európskej ligy. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v bielo-čiernych dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Čo nás to dnes čaká? Absolútne netradične sa pokúsime postúpiť cez islandského protivníka len po jednom súboji. Domáce prostredie získal náš protivník, ktorému sa darí aj v lige a hlavne nemá za sebou nesmierne dlhú cestu. Kvalita je však na našej strane a zároveň hráme v novom ročníku pod trénerom Storckom veľmi kvalitný futbal, ktorý by nám mal priniesť postup. Jedinou našou nevýhodou okrem zápasu na cudzom trávniku môže byť aj vyčerpanosť. Piaty zápas v rade totiž chceme odohrať s totožnou zostavou. Keďže náš kouč verí, že sme v dostatočnej fyzickej kondícii, tak tomu samozrejme veríme aj my. Fanúšikovia posielajú obrovské množstvo energie, ktoré nám, pevne veríme, prinesie postup ďalej. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Pidarsson, Thórisson, Kristjánsson, Gunnarsson – Hafsteinsson, Jónsson, Sverrisson (K) – Helgason, Finsen, Lennon
Náhradníci: Arnarsson – Tómasson, Sigurdsson, Johnsson, Gudnason, Andersen, Gudlaugsson

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Friede, Schäfer, Balić – Divković, Kalmár, Ramirez
Náhradníci: Száraz – Fábry, Andzouana, Njie, Malý, Mendez, Bednár.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FH Hafnarfjördur – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.8.2020 o 19:15 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.