Cliftonville F.C.
0:3
(0:1)
Cliftonville F.C. - DAC 1904
UEFA Európska Konferenčná liga 2022/23, 1.predkolo, odveta • št 14.7.2022, 21:00 • Solitude, Belfast
Góly: 12. Veselovský 0:1 , 65. Krstović 0:2 , 90. Krstović 0:3
Hlavný rozhodca: Thorvaldur Árnason (ISL) • Asistenti rozhodcu: Johann Gunnar Gudmundsson (ISL), Andri Vigfusson (ISL) • Divákov: 2000
90+2
JE KONIEEEEEC a my sa radujeme zo zaslúženého postupu do 2. predkola. Po prvom polčase, kde mali domáci veľa energie, bojovali ako o život, nebolo ešte nič isté, avšak v druhom polčase sme tlak súpera zlomili, mali sme v ňom jasnú prevahu, a tak sme si druhýkrát v histórii európskych pohárov pripísali výhry v oboch stretnutiach. Ďakujeme ešte raz aj fanúšikov, že nás podporili v tak hojnom počte!

Prvú tohtosezónnu úlohu sme postupom do 2. predkola zvládli. Najbližšie sa však už vidíme vo Fortuna lige, kde v nedeľu 17. júla o 18:00 privítame v úvodnom kole Liptovský Mikuláš. Konferenčná liga by zase 2. predkolom mala pokračovať budúcu stredu, kedy nás na Faerských ostrovoch čaká Vikingur. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90
Rozhodca pridal k záveru stretnutia ešte dve minúty.
90
GOOOOL, Krstovic poslal loptu do ľavej časti bránky, kde Talley nemal šancu zakročiť.
89
Bola nariadená penalta pre náš tím. Káčera fauloval Talley.
89
Žltá karta pre tím Cliftonville FC (Talley).
85
Káčer zahral roh na bližšiu žrď a aj keď sme zakončiť nedokázali, tak zostala v našej moci. Vďaka tomu sa dostala k Rymarenkovi, ktorému chýbalo naozaj málo, aby ju dostal do bránky.
84
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Veselovský, prichádza Andrezinho.
83
Striedanie v tíme Cliftonville FC:
z ihriska odchádza McDonagh, prichádza C. Curran.
z ihriska odchádza Gallagher, prichádza Robinson.
82
Káčer zahral roh po zemi na Andzouanu pred šestnástku. Jeho pokus bol zablokovaný, no loptu sme si podržali, Káčer poslal ďalší center, ktorý Muhamedbegovic poslal za Talleyho chrbát. Stál však v ofsajde.
80
V našom sektore sa nachádza presne 55 fanúšikom, ktorým nesmierne ďakujeme za podporu!
78
Domáci si medzičasom vybojovali štandardku z ostrého uhla, o ktorú sme sa však postarali.
75
Loptu bezpečne držíme v moci a zbytočne sa nepúšťame ani do útoku.
72
Po druhom góle sa zápas prakticky len dohráva. O víťazovi stretnutia je rozhodnuté, a tak už naši fanúšikovia patrične oslavujú.
72
z ihriska odchádza Hahn, prichádza Rymarenko.
69
z ihriska odchádza Lowe, prichádza Rory Hale.
69
Krstović je po rýchlom góle evidentne pri chuti. Tentokrát však jeho strela mierila priamo do Talleyho rukavíc.
67
Domáci sa nevzdávajú, ale McDonaghov center do šestnástky sme expresne odstránili.
65
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOOOL, tak to je úžasný futbalový okamih, čo sme my teraz videli na štadióne Cliftonvillu. Krstović ešte ani poriadne nenastúpil na ihrisko, hneď dostal dobrý pas, ktorý fantastickou umiestnenou strelou využil na prekrásny gól do protiľahlej strany bránky.
64
z ihriska odchádza Balogh, prichádza Krstović.
62
Náš súper v druhom polčase nie je aktívnejší ani nebezpečnejší a teraz by sme si už aj vyhrávať zaslúžili. Do rýchlej kontry sa pustili traja naši hráči. Veselovský dlho napínal s tým, či vystrelil alebo nahrá. V poslednej chvíli sa správne rozhodol nahrať Káčerovi, ten zas z prvej posunul loptu Baloghovi, ktorý tiež bez prípravy vypálil, no napriek tomu Talley loptu zachytil.
59
Domáci naďalej pália a musíme sa mať na pozore, pretože jedna zo striel pokojne môže zapadnúť do bránky. Najnovšie poslal tvrdý pokus Ronan Hale, ktorý skončil len tesne vedľa našej bránky.
57
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Muhamedbegovic).
56
V druhom polčase už domáci nie sú tak aktívni ako boli v prvom. Niet sa však čomu čudovať, v prvom spotrebovali nesmierne veľa energie.
54
z ihriska odchádza Doherty, prichádza Gormley.
53
Roh sme získali aj my. Zahral ho konkrétne Veselovský. Lopta doplachtila až na Dimunove kopačky, ktorého zakončenie z bezprostrednej blízkosti Talley vytlačil na brvno.
51
Po rohovom kope si už našťastie náš gólman mohol oddýchnuť.
50
Ou ou ouuuu, tak teraz sa už Mallon trafil medzi tri žrde. Kvalitný Veszelinov zákrok nás však podržal.
47
Na druhej strane sa o prekvapivú strelu z ostrého uhla postaral Hahn. Nanešťastie lízla len brvno.
46
Domáci pokračujú v nastolenom trende. Turner vypálil z diaľky a nepresne.
46
z ihriska odchádza Szánthó, prichádza Andzouana.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril nám, no tiež nám nevyšla snaha o rýchly útok.
Po prvom polčase schádzame do kabín za najtesnejšieho vedenia, no musíme priznať, že stav mohol byť aj nepriaznivejší. Aktívnejší bol domáci celok, no nebezpečnejší pri zakončeniach sme boli my. Do druhej polovice stretnutia si budeme musieť dať poriadny pozor. Poľavenie by sa nám mohlo vypomstiť. Určite však máme na postup. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva ešte k záveru polčasu 1 minútu.
42
Po centri z pravého krídla hlavou zakončil Ronan Hale, ktorého pokus sa medzi tri žrde nezmestil.
40
Náš prvý rohový kop zahral Szánthó, no v šestnástke sme sa nedokázali presadiť.
40
Z väčšej diaľky tentokrát vypálil Brunetti. Jeho zaujímavý skackavý pokus bol vyrazený až na roh.
38
Blackman mal na pravom krídle v tomto zápase viackrát čo robiť. Tentokrát súpera šikovne odzbrojil.
35
Po súboji si však ošetrenie vyžiadal Brunetti. Bude však v poriadku.
33
Aj ďalší roh Cliftonvillu zahral McDonagh. Loptu tentokrát nacentroval smerom na R. Currana, ktorý sa ale v spleti tiel hráčov v žltom nepresadil.
32
Ten zahral po zemi od bránky McDonagh na Ivesa a center už skončil mimo pokutové územie.
31
Cliftonville opäť vyslal takpovediac nezmyselnú strelu, ktorá nemohla skončiť gólom. Účel však splnila, získal roh.
28
Kvalitne sme zakombinovali v útoku a výsledkom bolo Szánthóve zakončenie. Napriek dobrej pozícii a presnému zakončeniu nemal v pravej nohe dostatok sily.
27
Ronan Hale vystrelil asi z 25 metrov, no loptu poslal priamo do náručia nášho gólmana.
24
Taktiku súpera sme si prepožičali a konkrétne Káčer vypálil z väčšej vzdialenosti. Trafil sa však presne k ľavej žrdi, kde Talleyovi narobil značné problémy.
22
Domáci sú často pri lopte, snažia sa zakončiť odkiaľ sa len dá, no všetkým týmto pokusom chýba presnosť aj razancia.
19
Ďalšia štandardka letela tiež priamo na bránku, no ani v tomto prípade sa nejednalo o presný pokus.
16
Center do našej šestnástky sme hneď odrazili a dokonca sme sa pustili do rýchlej kontry. V nej bol do úniku vysunutý Káčer, ktorý v nebezpečnej, no náročnej pozícii sa pokúsil o lob. Nebol úspešný.
15
Domáci sa ani po inkasovanom góle nevzdávajú. Vybojovali roh a následnej aj priamy kop, ktorým sa Ives snažil prekvapiť nášho gólmana zakončením z ostrého uhla. Získal ďalší roh.
12

GOOOOOOOOOL! Napriek neľahkému začiatku sme sa do útoku pustili aj my a rovno sme sa dostali do vedenia. Balogh z pravej časti jedenástky v nej našiel lepšie postaveného Veselovského, ktorý sa z prvej výborne trafil do pravej žrde, kde Talley nemal šancu zasiahnuť.
11
V Belfaste je veľmi špecifická atmosféra. Miestami povzbudzuje takmer každý domáci fanúšik a v ďalších úsekoch je absolútne ticho. Samozrejme je počuť aj našich skvelých fanúšikov.
9
Zatiaľ hľadáme náš rytmus. Úvodné minúty nepriniesli našu dominanciu, ktorú od našich hráčov očakávame.
6
Po úvodných minútach máme skutočne čo robiť. Domáci začali vo veľkej intenzite a odhodlaní a aj keď si zatiaľ veľkú gólovú príležitosť nevytvorili, tak k nej neraz boli blízko.
3
Domáci začínajú z ostra. Vybojovali si aj rohový kop, ktorý McDonagh zahral na krátko, ale ani to nás neprekvapilo.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácim hráčom, ktorý sa rovno pustili do útoku. Nepodarilo sa im prekvapiť nás.
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z domáceho štadióna Cliftonvillu, ktorý sa nachádza na predmestí severoírskeho Belfastu. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na umelý, no kvalitný trávnik. Domáci v červených dresoch a naši hráči v tradičnom žlto-modrom prevedení.

Náš cieľ pre tento zápas je jasný. Potvrdiť víťazstvo z domáceho zápasu a postúpiť do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy. Po tesnom víťazstve 2:1 postúpime aj po remíze, ale na ňu a hlavne pod trénerom Guľom, hrať určite nebudeme. Predsa len, hráči súpera sú zväčša poloprofesionáli, ktorí však budú maximálne odhodlaní a tvrdí.

Kvalita je však na našej strane, a tak si poďme po postup aj s našimi vyše 50 fanúšikmi. Ste fantastickí, že ste prišli tak ďaleko v tak hojnom počte. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

Cliftonville FC: Talley – Lowe, Turner, Addis – McDonagh, Gallagher, Mallon, Doherty, Ives (K) – Ronan Hale, R. Curran
Náhradníci: Mckenna – C. Curran, Rory Hale, O´Neill, Foster, Robinson, Gormley, Casey, Coates, McGuinness
Trenér: Paddy McLaughlin

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Brunetti, Muhamedbegovic – Dimun – Balogh, Káčer – Szánthó, Hahn, Veselovský
Náhradníci: Trnovský, Petráš – Andrezinho, Andzouana, Njie, Rymarenko, Szolgai, Kachút, Krstović, Nebyla, Pinto
Trenér: Adrian Guľa

Rozhodca: Arnason – Gudmundsson, Vigfusson (všetci Island).
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte v odvete 1. predkola Európskej konferenčnej ligy! Na programe máme duel Cliftonville F.C. – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 14.7.2022 o 21:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.