Trnava
3:1
(1:0)
Trnava - DAC 1904
Fortuna liga 2022/23, 6.kolo • so 20.8.2022, 18:00 • City Aréna - Štadión Antona Malatinského Trnava
Góly: 16. Daniel 1:0 , 46. Miković 2:0 , 52. Nicolaescu 2:1 , 55. Bukata 3:1
Hlavný rozhodca: Michal Smolák • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Juraj Halíček • Divákov: 3879
90+2
Je koniec a my si dnes pripisujeme prvú prehru v ligovom ročníku. Treba však športovo priznať, že zaslúženú. Záverečné minúty patrili síce nám, zopár tutoviek sme zahodili, ale to bolo málo.

Po krajskom derby nás prvýkrát v sezóne čaká aj Slovnaft Cup a konkrétne jeho 2. kolo. V stredu 24. augusta vycestujeme do Ladomerskej Viesky, kde miestny klub vyzveme o 15:00. Liga zase pokračuje v sobotu, kedy na našom štadióne privítame Trenčín. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok víkendu Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Bukata, prichádza Čurma.
90
Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte dve minúty.
88
Szánthó vybojoval roh, ktorý Kalmár zahral šikovne pred bránku, no tam mal prevahu náš súper.
86
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kalmár).
84
Na druhej strane vystrelil Paur, ale jeho pokus gólom nemohol skončiť.
83
Tak to je smola na našej strane. Po Kalmárovom rohu hlavičkoval Brunetti a opečiatkoval brvno. Gól by sa nesmierne zišiel.
81
Po Ciganiksovom centri loptu k žrdi šikovne umiestnil Krstović. Takáč však odvrátil na roh. Ten zahral Szánthó nakrátko. Prišli sme o loptu.
80
Szánthó zahral roh na vzdialenejšiu žrď, kde sa však Blackman nedostal k lopte.
79
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Veselovský, prichádza Szánthó.
z ihriska odchádza Dimun, prichádza Kalmár.
78
V útoku nás opäť limituje ten isté problém a tým sú nepresnosti.
75
Dnes nám hra nejde podľa predstáv. Pred súperovou bránkou sa nevieme presadiť.
73
z ihriska odchádza Štefánik, prichádza Paur.
z ihriska odchádza Boateng, prichádza Ristovski.
72
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Dimun).
71
Po dlhšej dobe sme dostali k zakončeniu a konkrétne Nicolaescu. Z otočky však nedokázal poslať dostatočne prudký pokus.
68
z ihriska odchádza Risvanis, prichádza Brunetti.
67
Risvanis ukázal trochu zbytočnú fintičku, pri ktorej sa zrejme, žiaľ, zranil.
65
Nesmierne divoký úvod druhého polčasu je za nami a v týchto chvíľach sa hra na chvíľu upokojila.
62
Po striedaní zahral Veselovský ďalšiu zaujímavú štandardku, ale ani tú sme nedokázali zakončiť.
61
z ihriska odchádza Daniel, prichádza Tumma.
z ihriska odchádza Yusuf, prichádza Bolaji.
60
Po červenej karte sme mali zaujímavú štandardku, ktorou Veselovský hľadal Krstovića, no zakončiť náš ostrostrelec nedokázal.
58
Dostali sme ešte obrovskú príležitosť na zabodovanie v tomto dueli. Čaká nás vyše polhodinová presilovka.
58
Druhá žltá a následne červená karta pre tím FC Spartak Trnava (Mikovič).
55
Trnava dala gól!

Tak to snáď nie je možné. Zo zníženia sme sa radovali len tri minúty. Opäť sme si v šestnástke nepostrážili súpera, a tak dostal loptu absolútne voľný Bukata, ktorý bez problémov strelil tretí gól Spartaka.
53
Dunajská Streda dala gól!

Roh sme vybojovali aj my. Zahral ho Veselovský a aj keď sme hneď po ňom nezakončili, tak nemal zlý smer. Loptu sme si udržali, do šestnástky doletel krátky center a keď sme sa tesne vyhli ofsajdu, tak odrazenú loptu dorazil Nicolaescu.
49
Trnava medzitým získala ešte jeden roh, ktorý zahral Štefaník na bližšiu žrď Kóšovi, no jemu sme už vystreliť nedovolili.
48
Druhý polčas začal a v tej chvíli rovnako začala aj obrovská prietrž mračien v Trnave. Evidentne viac uškodila nám a to nepomohlo ani dvojité striedanie.
46

Po dvojitom striedaní dostávame v úvode polčasu poriadne studenú sprchu. Už v prvej minúte druhého polčasu zahral Štefánik roh po zemi na absolútne nekrytého Mikoviča, ktorý si tak našiel streleckú príležitosť, po ktorej nedal šancu Veszelinovi zakročiť.
46
z ihriska odchádza Ramadan, prichádza Nicolaescu.
z ihriska odchádza Muhamedbegovic, prichádza Ciganiks.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase schádzame do kabín za nepriaznivého stavu a, žiaľ, Trnava bola v úvodnej polovici stretnutia o niečo lepšia. Určite to však neznamená, že aktuálny stav nemôžeme zvrátiť. Práve naopak. Kvality máme dosť, tak si poďme po tri body. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Ramadan ešte zahral roh, po ktorom sme zakončiť pre faul nemohli.
43
Ten zahral opäť Štefánik, keď loptu poslal do pokutového územia, kde na ňu tentokrát číhal Káčer.
42
Hostia medzitým získali roh, z ktorého bude ešte jeden.
41
Smerom dopredu nám to aktuálne nejde. Viacero nepresností nám zrejm eubralo na sebavedomí.
38
Domáci získali aj roh. Štefánik loptu zahral na bližšiu žrď, kde si na ňu úspešne počkal a odhlavičkoval ju do bezpečia Krstović.
37
Yusuf teraz dostal výbornú loptu do šestnástky, no našťastie jeho strelu zachytil Kružliak.
36
Hra sa na dlhšiu dobu presunula medzi šestnástky. Azda sa chystáme na strelenie gólu do šatne.
33
Snažíme sa krásne kombinovať, ale veľakrát vidíme na našich kopačkách nedorozumenie. Napríklad teraz Káčer nahral no Muhamedbegovica, ale náš obranca jeho zámer neprečítal.
31
Balogh sa snažil vysunúť do nájazdu nabiehajúceho Ramadana, ale poslal poriadne nepresný pas.
29
Štefánik zahral rohový kop po zemi na Bukatu. Ten mu loptu vrátil, no následný pas Danielovi a jeho nedôrazná strela už neslávila úspech.
26
Ramadan tentokrát zahral roh nakrátko Veselovskému, no po jeho centri sme sa k strele už nedostali.
25
Tak to je škodáááá, po faule Mikoviča sme mali priamy kop z ideálnej pozície. Mikovič loptu aj výborne zahral k ľavej žrdi, kde však v poslednej chvíli zasiahol Takáč.
24
Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Mikovič).
23
Náš prvý rohový kop zahral Ramadan. Loptu poslal výborne na Krstovića, ktorý v tutovke nenamieril medzi tri žrde, no zároveň rozhodca tesne predtým odpískal útočný faul.
20
Tú zahral Štefánik na pravé krídlo, odkiaľ sme si ale center postrážili.
19
Domáci opäť hrozili, ale tentokrát získali len štandardku.
16

Inkasujeme takmer z ničoho. Naša ľavá strana obrany s Kružliakom a Muhamedbegovicom absolútne zaspala. Preto bol Daniel vysunutý do samostatného nájazdu a keďže si Veszelinov nepokryl ľavú žrď, tak sa domáci ujali vedenia.
15
Kóšov zbytočný a zároveň tvrdý zákrok je zaslúžene odmenený žltou kartou.
13
Úvod patril najmä Trnave, ale už sa pomaly osmeľujeme aj my.
11
V Trnave sa medzitým rozpršalo. Uvidíme, že čo to prinesie pre vývoj dnešného stretnutia.
9
Streleckú pozíciu si našiel aj Daniel, ale lopta mu moc nesadla na kopačku.
7
Po získanom rohu najvyššie vyskočil Kružliak , ktorý loptu poslal do bezpečia.
6
Trnavskí fanúšikovia odpálil čierno červenú choreografiu a medzitým Yusufovo zakončenie po teči takmer zapadlo do našej bránky.
4
Výborná atmosféra panuje v Trnave od úvodného hvizdu vďaka obom táborom.
2
Hneď v úvode si domáci vybojovali rohový kop, po ktorom vznikol závan v našej šestnástke, no nakoniec sme súpera nepustili k zakončeniu.
1
Stretnutie sa práve začalo. Výkop patril nášmu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo zo Štadióna Antona Malatinského, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na krajské derby. Domáci v červeno-čiernom prevedení a naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

Spartak nemá úplne najideálnejší vstup do sezóny napriek tomu, že sa po striebornej sezóne neoslabil. Vypadol zároveň v 3. predkole Konferenčnej ligy rovnako ako my. Napriek tomu v poslednom kole predviedol v Michalovciach výkon, ako keby bol v TOP forme, keď vyhral jasne 4:0. Trápila ho doposiaľ koncovka, no na východe Slovenska Trnavčania chladnokrvne premieňali svoje príležitosti.

Proti ním sa však teraz postavíme my a teda tím s momentálne najmenej inkasovanými gólmi v súťaži. Tiež sme sa museli vysporiadať z vypadnutia z pohárovej Európy, no víťazstvom 3:0 proti Banskej Bystrici si myslíme, že sa nám to rozhodne podarilo. Môžeme tak pokračovať v sezóne, v ktorej od úvodu predvádzame pozitívne výsledky. Na lavičke náhradníkov je späť aj kapitán Kalmár, čo je psychickou oporou navyše.

Vyzerá to na parádny súboj na ihrisku aj tribúnach. My však samozrejme dúfame v trojbodový zápis. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (K) – Bukata, Savvidis, Štefánik – Daniel, Boateng, Yusuf
Náhradníci: Vantruba – Tumma, Ristovski, Paur, Čurma, Iván, Bolaji, De Azevedo
Trenér: Michal Gašparík

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Risvanis, Muhamedbegovic – Balogh, Káčer, Dimun – Ramadan, Krstović, Veselovský
Náhradníci: Petráš – Kalmár, Ciganiks, Brunetti, Andzouana, Szánthó, Nebyla, Pinto, Nicolaescu
Trenér: Adrian Guľa

Rozhodca: Smolák – Hancko, Halíček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Spartak Trnava – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.8.2022 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.