Pred zápasom Liptovský Mikuláš - DAC 1904: Po repre pauze do Tatier

|
Preview
| pi 30.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Po trojtýždennej prestávke naskakujeme späť na ligový kolotoč pod tatranskými končiarmi u súpera zo spodku tabuľky. Stretnutie Liptovský Mikuláš-DAC má výkop v sobotu o 18.00 h, hrá sa v Poprade.

Po troch týždňoch

Posledný ligový zápas odohrali žlto-modrí 10. septembra, keď remizovali v Skalici 1:1. Nasledovalo ešte pohárové vystúpenie na pôde treťoligového Kalinova, ktoré prinieslo najvyššie víťazstvo DAC-u v súťažnom zápase za viac ako štyridsať rokov (10:1). Pred reprezentačnou prestávkou sme mali odohrať ešte jeden ligový duel, avšak pre výmenu trávnika v MOL Aréne bol náš súboj proti Ružomberku preložený na november.

Mužstvo tak malo pauzu trvajúcu dva a pol týždňa, počas ktorej deviati hráči odišli do svojich reprezentačných výberov. Predčasne sa zo zrazu vrátili Nikola Krstović a Dominik Veselovský, ktorých pribrzdilo zranenie, kým Ion Nicolaescu práve počas reprezentačnej prestávky prestúpil do Izraela.

Zvyšok kádra trénoval v domácich podmienkach a minulý piatok odohralo aj prípravný zápas proti Győru. Pri remíze 3:3 sa darilo najmä čerstvému ligovému stovkárovi Zsoltovi Kalmárovi, ktorý si pripísal dva góly a asistenciou na úvodný zásah Szánthóa.

„Prakticky dva a pol dňa sme v procese aj s chlapcami, ktorí sa vrátili z reprezentácií. Na druhej strane, prišli späť v dobrom nastavení a energii. Verím, že to zúročíme spolu s tým, čo sme odrobili v reprezentačnej prestávke s chlapcami, ktorí boli k dispozícii. Cítim odhodlanie, hráči vedia o čo ide. Pred nami je ligový zápas, v ktorom je potrebné ukázať nielen kvalitu, ale treba si v ňom aj pripísať víťazstvo vonku. Pre nás je to veľká motivácia a verím, že sa nám to podarí,“ povedal tréner Adrian Guľa, ktorý zajtra určite nemôže počítať s dvojicou Davis a Balić, kým otázny sú Kružliak, Risvanis a Moumou. „Brahim mal včera na tréningu kontakt, takže uvidíme, aká bude situácia s ním. Na druhej strane je pozitívne, že chlapci, ktorí boli dlhšie mimo, už trénovali s mužstvom a je možné, že naskočia do zápasu.“ Výprava vyrazila do tatier už poobede, predtým si ešte zatrénovalo v DAC Akadémii.

Jediní bez víťazstva

Pre Tatran Liptovský Mikuláš je aktuálna sezóna druhá vo Fortuna lige. Vlani ako úplný nováčik skončil ôsmy a pekné umiestnenie umocnil aj účasťou v semifinále play-off o postup do EKL. Nastúpil v ňom práve proti DAC-u. V lete mužstvo opustil tréner Marek Petruš, ktorý sa vrátil domov do Prešova. Na lavičku zasadol Jozef Kostelník, ktorý predtým päť rokov viedol Skalicu a v minulosti zbieral prvoligové skúsenosti ako asistent v Prešove a hlavný tréner v Senici.

Červeno-bieli sú po prvej polovici základnej časti na poslednej priečke a ako jediní ešte nevyhrali. Na konte majú štyri body za rovnaký počet remíz. Tri z nich si pripísali na popradskom štadióne, kde hrávajú svoje domáce zápasy (Michalovce, Ružomberok, Skalica) a jeden vonku (Zlaté Moravce).

Počas reprezentačnej prestávky odohrali prípravný duel proti Prešovu, v ktorom remizovali 1:1. Toto obdobie využilo aj vedenie klubu a na zasadnutí správnej rady zhodnotilo doterajší priebeh sezóny. Tréner Kostelník dostal utlimátum, hoci aj manažment klubu uznal, že na výsledky mali vplyv mnohé zranenia hráčov, zmeny v kádri tiež na trénerskom poste. Dodajme, že mužstvo zažilo aj nehodu autobusu, keď sa v auguste vracalo domov zo zápasu v Trenčíne.

Doterajšie vzájomné stretnutia v najvyššej súťaži:
1.8.2021 - DAC-Tatran 3:1, góly Schäfer, Taiwo, Sharani - Andrić, 3446 divákov
30.10.2021 - Tatran-DAC 1:0, gól Voško, 550 divákov
24.5.2022 - DAC-Tatran 4:2, góly Nebyla, Ciganiks, Andzouana, Krstović - Káčerík, Flak, 4338 divákov
17.7.2022 - DAC-Tatran 2:1, góly Krstović, Kružliak - Káčerík, 4630 divákov

História

Zajtra to bude 5. vzájomné stretnutie v najvyššej súťaži. Zo štyroch doterajších sme až tri odohrali na domácej pôde a vrátane májového semifinále play-off o EKL sme všetky tri vyhrali. Vonku sme si zmerali sily len raz, vlani koncom októbra vyhral v Poprade súper.

S mužstvom z Horného Liptova sme sa stretli aj v druhej najvyššej súťaži, konkrétne v sezóne 2012/13, keď takisto platilo môj dom, môj hrad. DAC vyhral doma 3:0, Tatran 1:0 a 2:1. Verme, že túto tradíciu zajtra prerušíme.

Strelci DAC-u proti Liptovskému Mikulášu v najvyššej súťaži:
2 - Krstović
1 - Schäfer, Taiwo, Sharani,Nebyla, Ciganiks, Andzouana, Kružliak
(hrubým hráči z aktuálneho kádra)

Kde sledovať zápas?

Priamy prenos zo stretnutia môžete sledovať na nasledovnom kanáli:

Živý textový prenos si môžete prečítať na našej webstránke.

Usmernenie pre fanúšikov a informácie o vstupenkách si môžete prečítať tu.

Piatok, 30. septembra 2022, 17.30: Ružomberok-Skalica
Sobota, 1. októbra 2022, 18.00: Žilina-Trenčín, Liptovský Mikuláš-DAC, Banská Bystrica-Michalovce
Nedeľa, 2. októbra 2022, 17.30: Slovan-Podbrezová, 18.00: Zlaté Moravce-Trnava

Stretnutie 12. kola Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš - DAC 1904 začína zajtra o 18.00 h, rozhodujú Dohál - Straka, Čajka.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Popradu vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!