(0:1)
Liptovský Mikuláš - DAC 1904
Fortuna liga 2022/23, 12.kolo • so 1.10.2022, 18:00 • Štadión NTC Poprad
Góly: 20. Bielák 0:1
Hlavný rozhodca: Martin Dohál • Asistenti rozhodcu: Tomáš Straka, Peter Čajka • Divákov: 511
90+3
Máme koniec zápasu, po ktorom sme sa konečne dočkali ligového víťazstva na ihrisku súpera. To prišlo po takmer desiatich mesiacoch! Víťazstvo je to však zaslúžené. O gól sme dnes určite boli lepší, a tak môžeme ísť domov rozhodne spokojní. Ďakujeme fanúšikom, že ste nás prišli podporiť aj do ďalekého Popradu!

Netradičná, dva aj pol týždňa trvajúca pauza, pre výmenu trávnika a reprezentačnú prestávku je definitívne minulosťou. Po Liptovskom Mikuláši sa tak vidíme budúcu nedeľu 10.októbra o 17:30, kedy na našom novom trávniku privítame Žilinu. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Totka).
90+1
Domáci si v závere stretnutia vybojovali roh, na ktorý si vybehol aj brankár Sváček. Nečasov center sa neujal.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.
90
Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Sváček).
89
Naši hráči sa poriadne pohrali z nervami divákov a vďaka tomu sa súper dostal do najväčšej príležitosti tohto stretnutia. Pinto si na vzor Bieláka takmer strelil vlastný gól. Lopta by nakoniec skončila na rohu, no Petráš nie ideálne ju zachytil na hral rovno Voškovi, ktorý v gólovej pozícii prestrelil.
87
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Gavrić, prichádza Balogh.
86
Po zranení sa čoskoro môžeme tešiť aj na návrat Balogha.
84
Domáci si však vybojovali štandardku z ostrého uhla, no blízko šestnástky. Loptu zahral Nečas, ktorý na bližšej žrdi šikovne našiel Popovića. Novic na ihrisku hlavou umiestnil loptu medzi tri žrde, no Petráš sa nedal nachytať.
83
Župa vhadzoval rovno do šestnástky, kde si však na loptu počkal Risvnais a následne po druhom vhadzovaní Dimun.
81
Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Nečas).

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Risvanis).
79
Zápas sa blíži ku koncu a my máme nesmiernu radosť, že naďalej vedieme. Nesmierne radi by sme mali domov oslavnú trojbodovú cestu.
77
Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
z ihriska odchádza Kačerík, prichádza Popović.
76
Dnešné stretnutie sleduje 511 divákov a z toho je zhruba 50 v našom sektore. Ďakujeme!
75
z ihriska odchádza Kalmár, prichádza Veselovský.
74
Po tvrdej zrážke v strede ihriska potreboval ošetrenie Dimun. Našťastie však môže pokračovať v hre.
71
Zaujímavo pätičkou zakončil Gavrić, no jeho pokus predsa len minul pravú žrď.
70
Zápas zatiaľ držíme pevne pod kontrolou. Snáď na tom nič nezmení ani zvyšných dvadsať minút. Medzitým sa Veselovský chystá na striedanie.
68
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kalmár).
67
z ihriska odchádza Jendrišek, prichádza Voško.
66
Získali sme ešte jeden roh, ale ani z neho sme nič nevyťažili. Loptu v najrýchlejšom možnom čase vyrazil Sváček.
65
Získali sme však roh, ktorý zahral Kalmár a loptu zvládol vyboxovať do bezpečia Sváček.
63
Krstovića strážili rovno dvaja obrancovia, no napriek tomu sa dokázal presadiť a nájsť Kalmára. Jemu chýbal azda len krok k dorazeniu lopty.
61
Andzouana sa síce výborne uvoľnil na ľavom krídle, ale nezvládol si postrážiť ofsajdovú líniu.
58
Takmer hodina zápasu je za nami a zatiaľ vedieme o gól v početnej výhode. Určite by sa zišiel ešte jeden zásah, aby sme nemuseli prežívať krušné chvíle.
58
z ihriska odchádza Szánthó, prichádza Ramadan.
55
Krstović je najviac strieľajúcim hráčom v súťaže a k ďalšiemu zakončeniu sa dostal aj teraz. Jeho pokus na hranici šestnástky však nebol dostatočne dôrazný.
52
Pinto si našiel priestor na center do šestnástky, no loptu zvládol vyraziť Sváček.
49
Ani po striedaní zatiaľ nie sú indície, že by sa Liptovský Mikuláš vrátil do stretnutia. Futbalovú muziku naďalej tvoríme my.
46
z ihriska odchádza Staš, prichádza Gerát,
z ihriska odchádza Gaži, prichádza Nečas.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril domácim, ktorí začali druhú polovicu stretnutia s dvojitým striedaním.
Rozhodca nenadstavil v prvom polčase ani jednu minútu. Máme tak za sebou prvú polovicu stretnutia, po ktorej schádzame do kabín za priaznivého stavu. Veríme teda, že po takmer roku sa v lige dočkáme víťazstva na ihrisku súpera. Po lepšom úvode domácich si za úvodné dejstvo tesné vedenie aj zaslúžime. Treba si ho už len udržať. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Szánthó zahral rohový kop centrom tesne pred Sváčeka. K zakončeniu sme sa nedostali.
42
Loptu aj tentokrát zahral Szánthó, no z lepšej pozície bol viac nepresný.
41
Druhá žltá a následne červená karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Bedecs).
41
Krstović je faulovaný pred šestnástkou a to znamená, že nás čaká zaujímavá gólová príležitosť a vylúčene domáceho Bedecsa.
39
Poriadne sa nasrdil domáci Bedecs potom, čo sa jeho spoluhráči nedokázali priblížiť k našej bránke. Asi z tridsiatich metrov vypálil z plnej sily, no jeho pokus bol tak prudký a vysoký až lopta opustila popradský štadión.
37
Aj domáci sa snažili predsa len pohroziť, no zastavil ich odmávaný ofsajd.
36
Po góle držíme nášho súpera na dištanc od našej bránky, čo nás teší. Azda už dovedieme tento polčas do zdarného konca.
33
Mali sme štandardku z dobrej aj keď trochu vzdialenejšej pozície. Kalmár prenechal loptu Szánthóvi a nebol to zlý nápad. Szánthó súperovu bránku minul totiž len o kúsok.
32
Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Bedecs).
30
Naši hráči predviedli parádne bago v strede ihriska, ktoré ocenili aj žlto-modrí fanúšikovia.
28
Získali sme roh, ktorý poslal Kalmár do šestnástky, odkiaľ ju vyrazil pozorný Sváček.
26
Gaži sa dostal k strele napriek cloneniu od Andzouanu. Lopta mu však nesadla ideálne na pravačku.
25
Zaujímavá strelecká príležitosť sa črtala Káčerovi, no ten si loptu nešťastne tečoval a vďaka tomu sa trafil podstatne nepresnejšie oproti tomu ako si predstavoval.
23
Aktívni sme zostali aj po góle. Najnovšie pálil Krstović, ktorého zakončeniu však chýbala vyššia presnosť.
20
GOOOOOL, ale no pozrime sa na to. Naša aktivita sa pomerne rýchlo vyplatila. Krstović poslal center pred Sváčeka, ktorý si Bielák pre neho nešťastne kopol do vlastnej bránky.
19
Po prihrávke od Kalmára sme videli strelecký pokus spred pokutového územia, ktorého autorom bol Dimun. Zakončenie sa medzi tri žrde nezmestila.
18
Tlak domácich z úvodu skončil a iniciatívu v zápase tak preberáme my. Už len koncovku doladiť.
15
Mohli sme už viesť, trochu sa ukľudniť, ale to by sme potrebovali trochu viac šťastia. Som však presvedčený, že si ešte vypracujeme šance, ktoré sa skončia aj gólom.
13
Domáci začali aktívne, no dve nebezpečné akcie sme si vypracovali my. Najprv sa na trase Gavrić, Anzdouana a Krstović dostala lopta k nášmu najlepšiemu strelcovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti sa nechal zablokovať súperovým obrancom. Loptu sme si však podržali, a tak Kalmár ešte v šestnástke vyslal technickú strelu, ktorá len o vlások minula ľavú žrď.
11
Aktivitu sme ukázali aj my a vďaka tomu najprv letel do šestnástky center do Pinta, následne od Andzouanu, no ani jeden z nich sa neujal.
8
Liptáci rozohrali peknú kombinačnú akciu, na konci ktorej bolo zakončenie Káčeríka. Lopta mu však nesadla ideálne, a tak sa Petráš v bránke nezapotil.
6
V našom sektore sa nachádza približne 50 fanúšikov. Povzbudzujú aj domáci, a tak aj tu aj napriek tristovke divákov celkom slušná atmosféra.
4
Do zápasu vstúpili o niečo aktívnejšie domáci, ale k ohrozeniu našej bránky sme ich nepustili.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril nášmu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem po dva aj pol týždňa trvajúcej pauze spôsobenej výmenou nášho trávnika a reprezentačným asociačným termínom. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na popradský trávnik. Domáci Liptovský Mikuláš v červených dresoch a náš tím v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

Liptovský Mikuláš sa po úspešnej nováčikovskej sezóne v aktuálnej trápi. Ani 11 kôl mu nestačilo na to, aby spoznal chuť víťazstva. Samozrejme je posledný, a na Liptove tak reprezentačná prestávka skutočne padla vhod. Domácich dlhodobo trápili zranenia, no počas pauzy sa táto situácia mierne zlepšila. Môžeme očakávať namotivovaného súpera.

Ani naši hráči nevkročili do reprezentačnej prestávky v najlepšom rozpoložení. V lige z posledných piatich zápasov vyhrali len jeden, no chuť si aspoň mierne napravili historicky najvyšším víťazstvom 10:1, ktoré sme v Slovnaft cupe zaknihovali v Kalinove. Veríme tiež, že prestávka nám pomohla doliečiť boľačky a dnes ukážeme plnú silu.

Aj do ďalekého Popradu si našli cestu aj naši fanúšikovia, je ich tu vyše 30. My ich chceme potešiť víťazstvom. Zoberme si tri body domov. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Bielák, Bedecs, Župa – Václavík (K), Staš, Filinský – Gaži, Jendrišek, Káčerík
Náhradníci: Gröger – Gerát, Mihál, Voško, Laura, Matoš, Nečas, Popović, Ďungel
Tréner: Jozef Kostelník

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Muhamedbegovic, Andzouana – Káčer, Dimun, Kalmár (K) – Szánthó, Krstović, Gavrić
Náhradníci: Veszelinov – Fazlagić, Balogh, Ciganiks, Veselovský, Kružliak, Ramadan, Blackman, Nebyla
Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Dohál – Straka, Čajka.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.10.2022 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.