Aktuality

DAC CUP U13 na MOL Akadémii

DAC CUP U13 na MOL Akadémii

AKADÉMIA
|
Aktuality
| po 20.5.2024, FAA,Kiss
article_banner
article_banner
article_banner

Na turnaji mládeže U13, ktorý sa koná 25-26. mája na MOL Akadémii, sa aj tento rok zúčastnia futbalové družstvá zo šiestich krajín.

MOL Akadémia hostí ďalší zaujímavý futbalový turnaj, keďže v posledný víkend tohto mesiaca k nám zavítajú družstvá z piatich zahraničných krajín na II. DAC CUP, ktorý sa usporiada pre mládežnícku kategóriu U13. Na podujatí, ktoré sa koná 25. mája v sobotu a 26. mája v nedeľu sa okrem mládeže DAC 1904 zúčastnia aj mládežnícki hráči naslejdujúcich tímov: ETO FC Győr z Maďarska, Slávia Praha z Česka, Légia Warszava z Poľska, Austria Wien z Rakúska a Aston Villa z Anglicka.

Počas pripravy na prestížne športové podujatie organizátori urobia všetko pre to, aby deti mohli hrať za tie najlepšie podmienky a po ukončení dvojdňového turnaja sa vrátili domov s nezabudnuteľnými zážitkami. DAC CUP, ktorý je organizovaný pre vekovú kategóriu U13, sa v Dunajskej Strede neuskutoční prvýkrát. „Minulý rok sme zorganizovali toto podujatie taktiež v máji a sme veľmi radi, že môžeme hostiť aj družstvá, ktoré sa k nám vrátia po minulom roku. Také sú napríklad družstvo Győru, Aston Villa alebo Legia, ktorej sa dokonca podarilo získať prvenstvo. Podstata je však, aby mládežnícki hráči zbierali čo najviac medzinárodných skúsenpstí už v takom mladom veku. Toto je veľmi dôležité pre ich rozvoj a budúce úspechy. Môžu čeliť novým výzvam a možnostiam, zažiť rôzne herné štýly, ktoré im pomôžu, aby sa posunuli na vyššiu úroveň” - povedal Krisztián Németh, riaditeľ DAC Akadémie.

Dúfame, že metódy a techniky, ktoré si osvojia na medzinárodnom turnaji budú prospešné vo výkone účastníkov v budúcnosti, ale je oveľa dôležitejšie, aby si deti užívali zápasy a obohatili sa radostnými chvíľami počas dvojdňovej súťaže. Na DAC CUP, ktorý sa koná na MOL Akadémii, srdečne očakávame aj rodičov a príbuzných detí!

Rozpis turnaja: