Aktuality

Chalani z Miercurea Ciuc (maď. Csíkszereda) mali u nás sústredenie

Chalani z Miercurea Ciuc (maď. Csíkszereda) mali u nás sústredenie

AKADÉMIA
|
Aktuality
| pi 23.2.2024, FAA

Začiatkom februára sa mladé talenty zo sikulského Székelyföld Labdarúgó Akadémia sa vydali na vzrušujúce dobrodružstvo a dorazili na niekoľkodňové sústredenie do Akadémie DAC.

Cieľom tréningového kempu nebolo iba zvýšenie športového výkonu a príprava na ligovú sezónu, ale aj to, aby poskytol nezabudnuteľné a inšpiratívne zážitky a podporil budovanie cezhraničnej komunity. Chalani z Miercurea Ciuc odohrali 1-1 zápas proti U17 mládežníckym tímom DAC a Paksu. Korunovaním tunajšieho pobytu bolo jednoznačne to, keď sa zúčastnili na dospelom ligovom zápase DAC proti Skalici. Atmosféra stretnutia s domácim víťazstvom znamenala naozajstnú motiváciu pre našich hostí zo Sikulskej zeme.

„Chcel by som sa poďakovať odbornému a operatívnemu vedeniu DAC Akadémie za organizovanie tréningového kempu. Boli sme spokojní so všetkým, od infraštruktúry akadémie až po starostlivosť a počasie, a k tomu sa pridala aj výborná možnosť na regeneráciu vďaka Hotelu Bonbon. Naši miestni kolegovia urobili všetko pre to, aby sme počas kempu mohli hrať s najlepšími súpermi. Som veľmi rád, že aj s DAC sme si mohli zmerať sily. Bola to veľká skúška síl pred začiatkom ligovej sezóny” – povedal Zoltán Dusinszki, tréner tímu U17ky zo sikulského Székelyföld Labdarúgó Akadémia a dodal, že ich netajenou túžbou je vrátiť sa do Dunajskej Stredy aj budúci rok.

article_bannerarticle_banner