Aktuality

Aj v Kráľovskom Chlmci sme sa cítili ako doma

Aj v Kráľovskom Chlmci sme sa cítili ako doma

A-TÍM
|
Aktuality
| po 20.2.2023, DAC 1904

Do posledného miesta sa v piatok večer zaplnila Športová Aréna Jenőa Buzánszkeho v Kráľovskom Chlmci. Približne 300 fanúšikov sa tentoraz zišlo nie na športovom podujatí, ale aby sa osobne mohli stretnúť s hráčmi DAC.

Záver dňa pred ligovým stretnutím v Michalovciach priniesol nášmu mužstvu netradičný program. Ešte pred ubytovaním sa na Zemplínskej šírave viedla cesta tímového autobusu do Kráľovského Chlmca, kde nás v Športovej Aréne Jenőa Buzánszkeho, odovzdanej do užívania v roku 2021, čakalo večer po siedmej tristo miestnych fanúšikov DAC-u. Na stretnutie prišli záujemcovia všetkých vekových kategórií, od najmenších detí, čo sa len-len naučili chodiť, až po tých v nádhernom veku s postriebrenými vlasmi. Všetci prítomní vítali mužstvo Adriana Guľu a realizačný tím s neskrývanou radosťou.

Miestni školáci si pripravili kultúrny program: odznela báseň Futbalový zápas od Józsefa Romhányiho, a, prirodzene, chýbať nemohla ani klubová hymna Nélküled. Večer si užili aj naši hráči, s úsmevom rozdávali autogramy pre nadšených adeptov miestneho mládežníckeho družstva a všetkých prítomných fanúšikov. Nevzali sme so sebou iba podpisové kartičky, ale aj ďalšie darčekové predmety, ktoré raz-dva našli majiteľa.

Počas besedy s fanúšikmi vyšlo najavo, že napriek veľkej vzdialenosti už mnohí z nich zavítali do MOL Arény. Niektorí si na vlastné oči pozreli aj otvárací zápas jari proti Slovanu. Na zápas do Michaloviec na druhý deň sa chystali dva autobusy s miestnymi fanúšikmi.

„Cítili sme sa veľmi dobre, atmosféra bola príjemná, a prekvapilo nás, ako veľa ľudí prišlo, aby nás mohli vidieť. Máme za sebou šesťhodinovú cestu, sme veľmi ďaleko do Dunajskej Stredy, a predsa sme sa mohli cítiť ako v domácom prostredí. Bol to skvelý zážitok,“ vyslovil sa na konci večera kapitán nášho mužstva Zsolt Kalmár.

Priateľské prijatie v Kráľovskom Chlmci opätovne potvrdilo, akú širokú fanúšikovskú základňu má DAC, a akú komunitnú silu predstavujú stretnutia takéhoto charakteru. Náš klub preto aj do budúcna plánuje zorganizovať podobné podujatia.

article_bannerarticle_banner