Aktuality

Alex Mendez sa stal hráčom DAC-u

Alex Mendez sa stal hráčom DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| po 19.12.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Dvadsaťjedenročný španielsky ľavý obranca Alejandro Mendez Garcia k nám prestupuje z Michaloviec.

Po príchode gréckeho útočníka Ioannisa Niarchosa je tu ďalšia posila pre žlto-modrý káder, tentoraz do obrany. Alejandro „Alex“ Mendez Garcia sa stal definitívne hráčom DAC-u, s naším klubom podpísal zmluvu do 30. júna 2026. Dvadsaťjedenročný španielsky ľavý obranca prichádza na prestup z Michaloviec.

„Počas predošlých dvoch rokov som pôsobil na Slovensku a mal som možnosť presvedčiť sa, že DAC je veľký klub. Príchod do Dunajskej Stredy ma veľmi teší a považujem to za výborný krok v mojej kariére. Keď mi môj agent zavolal a povedal, že sa naskytla príležitosť prestúpiť do DAC-u, jednoznačne som mu povedal: áno, chcem tam ísť. Budem sa snažiť pomáhať mužstvu najlepšie ako viem, aby sme spoločne dosiahli úspechy,“ vyhlásil Alex Mendez, ktorý nastupuje na pozícii ľavého obrancu. „Viem, že boj o miesto v zostave nebude jednoduchý, pretože Eric Davis je pre mňa jeden z najlepších hráčov celej ligy a na poste ľavého obrancu hral veľmi dobre aj Yhoan Andzouana. Verím však, že pokiaľ budem podávať výkony ako počas doterajšej kariéry, dostanem šancu v základnej jedenástke a budem posilou.“

Alex Mendez (nar. 28. júla 2001) je rodákom z Elche a odchovancom tamojšieho CF Celtic. Neskôr pôsobil v akadémii neďalekého CD Alcoyano, odkiaľ v januári 2020 prestúpil do MFK Zemplín Michalovce. V mužstve z východného Slovenska nazbieral počas štyroch sezón 65 štartov vo Fortuna lige, sedemkrát nastúpil v zápasoch Slovnaft Cupu. Je jedným z len dvoch hráčov v poli, ktorí na jeseň odohrali v našej najvyššej súťaži plný počet minút. Po skončení jesene trénoval s naším tímom a zasiahol aj do prípravného stretnutia proti Slovanu Bratislava. Stal sa prvým španielskym futbalistom v histórii DAC-u.

„Tešíme sa z príchodu Alexa Mendeza. Je to hráč na ľavú stranu obrannej formácie, ktorý spĺňa naše kritériá nielen vekové, ale aj fyzické, hlavne rýchlostno-vytrvalostné, a tiež technické. Veríme, že dobre zapadne do mužstva a zvýši konkurenčné prostredie na ľavej strane obrany, kde je to pre nás veľmi potrebné,“ vyjadril svoje myšlienky tréner Adrian Guľa.

„Alex je progresívny a rýchlonohý ľavý obranca, ktorý dobre kombinuje podporu ofenzívy so zodpovedným bránením. Mali sme príležitosť sledovať ho v rôznych podmienkach a vidíme v ňom potenciál pre ďalší rozvoj. Dobre pozná našu ligu, preto bude potrebovať len minimálne adaptačné obdobie. Boli sme nútení posilniť káder na pozícii ľavého obrancu, na ktorom sme mali kvôli zraneniu Davisa problémy od začiatku sezóny,“ doplnil Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Alex, vitaj v DAC a nech sa darí!