Rozhovor

Ammar Ramadan: Oslava s fanúšikmi je vždy veľmi emotívna

Ammar Ramadan: Oslava s fanúšikmi je vždy veľmi emotívna

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 6.8.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Örzsik Ödön
article_banner
article_banner
article_banner

„Dominovali sme celý zápas a myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon." Ammar Ramadan strelil svoj piaty gól v našej najvyššej súťaži.

„Bol to veľmi dôležitý zápas. Úprimne, po posledných dvoch stretnutiach bez víťazstva sme cítili tlak. Sme veľký klub, veľké mužstvo, fanúšikovia majú veľké očakávania, takže sme potrebovali víťazstvo. Počas týždňa sme veľa pracovali na mentálnej stránke a samozrejme aj na taktike, no najdôležitejšie bolo, aby sme sa v hlavách vrátili na víťaznú vlnu. Dominovali sme počas celého zápasu a myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Najmä v prvom polčase sme hrali výborne, celkovo to bol z našej strany vydarený večer. Samozrejme, môžeme hrať oveľa lepšie, ale ideme krok za krokom,“ vyhlásil po včerajšom stretnutí 2. kola Niké ligy DAC-Košice (5:2) Ammar Ramadan, ktorý v 38. minúte upravil na priebežných 3:0.

„Každý zápas je iný, niekedy potrebujete aj kúsok šťastia. Pri mojom góle sme dobre napádali ako mužstvo, získali sme loptu a bleskovo prešli do útoku. Toto nacvičujeme aj v tréningoch. Som šťastný, že sa mi podarilo trafiť. Po minulej sezóne som si stanovil za cieľ streliť čo najviac gólov a ešte viac pomáhať mužstvu. Pred gólom som dostal fantastickú a perfektne načasovanú prihrávku od Kika Herca. Videl som, že brankár stojí trochu viac vpredu, tak som skúsil strieľať po zemi. Všimol som si, že rozťahuje nohy a práve tam som namieril. Gól padol po skvelej akcii, pričom podobných situácií sme mali proti Košiciam aj viac. Mohli sme pridať aj ďalšie góly, ale aj takto sme spokojní. Väčšinu mojich gólov som strelil doma, kde je oslava s fanúšikmi vždy veľmi emotívna. Cítim to tak pri každom jednom presnom zásahu, ich strieľanie je moja vášeň,“ povedal 22-ročný sýrsky krídelník, ktorý v doterajších 29 ligových zápasoch za DAC dosiahol 5 gólov.

Žlto-modrí najbližšie v Niké Lige nastúpia dvakrát vonku - budúcu sobotu zavítajú do Ružomberka a o týždeň neskôr v nedeľu do Zlatých Moraviec. „Všetky ligové zápasy sú náročné, navyše najbližšie dva odohráme vonku. Chceme sa však udržať na víťaznej vlne a každým dňom sa zlepšovať. Naše sebavedomie je späť, preto dúfame, že včerajším víťazstvom sme odštartovali dlhú úspešnú sériu,“ doplnil optimisticky Ammar Ramadan.