András Schäfer: My sme boli dominantný tím

|
Rozhovor
| št 18.6.2020, Krisztián Nagy

„Viac by ma tešilo, keby som môj prvý gól za DAC strelil pred osemtisícovou kulisou alebo vo víťaznom zápase, ale aj takto je to príjemný pocit.“ András Schäfer dosiahol prvý zásah v našom drese skutočne parádnym spôsobom.

„Myslím si, že sme absolútne dominovali a keby sme vyhrali štvor- či päťgólovým rozdielom, súper by nemohol namietať. Podobné zápasy musíme uzavrieť skôr, ale cítim, že ideme správnym smerom a som presvedčený, že postúpime do finále. Vynechali sme kopec príležitostí, mali sme 4-5 tutoviek. Keby napríklad Blackmanov tečovaný center skončil v bránke, ideme do dvojgólového vedenia a podobne ako cez víkend proti Michalovciam, pridali by sme aj ďalšie góly. V iných zápasoch z podobných šancí dokážeme skórovať. Teraz nám to nevyšlo, ale som si istý, že časom sa vyvarujeme zbytočne inkasovaných gólov krátko pred koncom. Bolo vidno, ktorý tím je dominantný a myslím si, že po 180 minútach sa ukáže rozdiel medzi mužstvami,“ zhodnotil pohárový duel DAC-Ružomberok (1:1) András Schäfer, autor nášho včerajšieho gólu.

Prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu začal pre nás výborne, 21-ročný maďarský stredopoliar poslal mužstvo už v 10. minúte do vedenia. Po krásnom a odvážnom sóle vypálil ľavačkou po zemi a prekonal Macíka v ružomberskej bránke. Bol to gól ako z futbalovej učebnice! „Veľmi ma teší strelený gól, na druhej strane, po víťazstve chutil ešte viac. Myslím si, že každý z nás odohral dobrý zápas, nemožno nikomu nič vytknúť. Jednoducho, teraz to dopadlo takto. V odvete uzavrieme tento dvojzápas postupom do finále. Pri góle som mal aj trochu šťastia, pretože od prvého súperovho hráča sa lopta odrazila predo mňa. Následne som spravil kľučku a podarilo sa mi trafiť do siete. Poviem úprimne, oveľa viac by ma tešilo, keby som môj prvý gól za DAC strelil pred osemtisícovou kulisou alebo vo víťaznom zápase, ale aj takto sa teším a je to príjemný pocit. Určite by sa nám hralo inak, keby boli na štadióne tisícky fanúšikov. Z reproduktorov nám síce púšťajú chorály, ale je to niečo úplne iné. Najviac chýbajú fanúšikovia práve nám, pretože sú našou oporou a skutočným dvanástym hráčom. Veríme, že na posledných pár zápasov ich dostaneme späť.“

Na otázku, či včerajší gól bol jeho životným, Schäfer bez rozmýšľania odvetil: „Tým by bola strela, ktorá skončila na spojnici žrde a brvna,“ poukázal mladý hráč na 28. minútu, v ktorej strelou spoza šestnástky trafil konštrukciu ružomberskej bránky...