Schäfer András: Mi voltunk a domináns csapat

|
Interjú
| csü 18.6.2020, Krisztián Nagy
'

„Sokkal jobban örültem volna, ha nyolcezer ember előtt vagy győztes meccsen szerzem meg az első találatom a DAC színeiben, de így is nagyon jó érzés volt.” Schäfer András nem akármilyen módon lőtte be első gólját a DAC színeiben.

„Szerintem abszolút domináltunk a mérkőzésen, ha négy- vagy ötgólos győzelmet aratunk, az ellenfél akkor sem szólhatott volna egy szót sem. Le kell zárni az ilyen összecsapásokat, de úgy gondolom, nagyon jó úton halad a csapat és véleményem szerint kiharcoljuk a döntőbe jutást. Kihagytuk a helyzeteket, volt 4-5 százszázalékos ziccerünk. Például Blackman lecsúszott beadása, ha bemegy és 2:0-s előnyre teszünk szert, akkor úgy kiütjük a Rózsahegyet, mint hétvégén a Nagymihályt. Más meccsen az ilyen helyzetek góllal végződnek. Most nem ez történt, de biztos vagyok benne, hogy később elkerüljük a találkozó végén bekapott, ilyesfajta gólokat. Látszott, hogy melyik csapat volt a domináns. Úgy gondolom, hogy 180 perc alatt meg fog mutatkozni a két csapat közötti különbség” – értékelte a DAC-Rózsahegy (1:1) találkozót Schäfer András, csapatunk tegnapi góllövője.

Remekül indult számunkra a Slovnaft Cup elődöntőjének első felvonása, a 21 éves magyar középpályás már a 10. percben megszerezte a vezetést. Egy gyönyörű és bátor cselsorozat végén ballal laposan Macík hálójába talált. Szépségdíjas gól volt a javából! „Nagyon örültem a gólomnak, ugyanakkor sokkal boldogabb lettem volna egy győzelemmel. Szerintem egyik csapattársam teljesítményével sem volt gond, mindenki odatette magát. Egyszerűen ez most így jött ki. A visszavágón lezárjuk a párharcot és bejutunk a döntőbe. A gólomnál egy kicsit szerencsém is volt, hiszen az első ellenfélről visszapattant hozzám a labda. Ezt követően megcsináltam a cselt és sikerült a kapuba lőnöm. Őszintén szólva, sokkal jobban örültem volna, ha nyolcezer ember előtt vagy győztes meccsen szerzem meg az első találatom a DAC színeiben, de így is nagyon jó érzés volt. Nyilván más lenne több ezer ember előtt futballozni. Bár bejátsszák a szurkolói hangokat, azért így teljesen más az egész. Főleg nekünk hiányzik nagyon a szurkolótábor, hiszen nagy előnyben vagyunk velük, ők a tizenkettedik játékos. Reméljük, hogy az utolsó néhány találkozóra már visszakapjuk őket.”

Arra a kérdésre, a tegnapi volt-e élete gólja, Schäfer kapásból így felelt: „A kapufás lövés lett volna az” – utalva a 28. percre, amikor távoli lövése a felső léc és a kapufa találkozásánál rezdítette meg a kaput…