Rózsahegy
DAC 1904 - Rózsahegy
Szlovák Kupa - Slovnaft Cup, Elődöntő • sze 17.6.2020, 18:00 • MOL Aréna
Gólok: 10. Schäfer 1:0 , 85. Brenkus 1:1
Játékvezető: Ivan Kružliak • Asszisztensek: TomᚠSomoláni, Branislav Hancko • Néző: 319
90+3
Davis beívelt szabadrúgása volt az utolsó, amiben bízhattunk, de nem jártunk sikerrel, mert a védelem kifejelte a labdát. Ez volt a meccs utolsó momentuma.
90+1
Az biztos, hogy gólt kell rúgnunk a visszavágón, ha be akarunk jutni a döntőbe. Már pedig be akarunk!
90
Három perc lesz a ráadás. Jó lenne egy huszáros hajrá, meg persze egy gól, mert ezzel az eredménnyel a Rózsahegy áll továbbjutásra.
86
Óriási ziccert puskázunk el!
Sharani a jobb kapufára fejelte a labdát, de a lepattanó sokkal nagyobb helyzetbe hozta Kalmárt, aki ajtó-ablak helyzetben fölé bombázott. Macík hálát adhat az égieknek, hogy ez elbabráltuk.
84
Egyenlít a Rózsahegy!
Boateng labdavesztése után a frissen pályára lépő Brenkus vette be egy lapos lövéssel Jedlička hálóját – 1:1
84
A Ruzemberok gólt szerzett!
Gólszerző BRENKUS.
84
Blackman mint egy villanyvonat, úgy jutott el a felezővonaltól a tizenhatosig, még lerántani sem tudták, de nem lett belőle helyzet.
81
Ellenfelünk élt a lehetőséggel, és mind az öt cserelehetőségét kihasználta.
80
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Mrva, bejön Madleňák.
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Múdry, bejön Brenkus.
79
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Fábry, bejön Sharani.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Ramirez, bejön Boateng.
78
Kártyázós kedvében van a játékvezető, pedig nem ő a legnagyobb ász a meccsen.
77
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Regáli (MFK Ružomberok).
75
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kalmár (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
73
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Blackman (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
73
Kettős cserével igyekszik felrázni a sajátjait Ján Haspra.
72
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Ďungel, bejön Kme.
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Almási, bejön Gerec.
70
Kalmár puskáz el egy nagy lehetőséget!
Schäfer remek labdával hozta őt játékba. Kicsit kisodródott ugyan, de még így is ideális volt a szög a lövéshez, ám Macík ismét tette a dolgát.
70
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Simić (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
67
Vida Máté tolt kettőt a labdán, mielőtt elsült volna a jobb lába, de ezzel az akció is elsült: balul. Nem találta el ugyanis a kaput. A próbálkozásért viszont járt neki a taps.
66
A nézőszám akárcsak szombaton, ezúttal is 319.
64
Simić egy elveszettnek hitt labdát mentett meg az oldalvonal mellett, majd véletlenszerű előreadására Ramirez startolt rá, amivel máris helyzetbe került az elmélázó vendégvédők mellett. Észrevette a berobbanó Kalmárt, már adta is a labdát neki, de Macíknak sikerült hárítania.
62
Blackman oldalról tüzelt élesen, és meg is lepte vele Macíkot, de a kapusnak az utolsó pillanatban még sikerült szögletre mentenie.
57
Ez most szép volt, kivéve a befejezést. Blackman passzolt középre Fábrynak, aki a lövés pillanatában nem tudott kellően lefordulni, így a labda méterekkel kerülte el a kaput.
56
Kalmár szép cselsorozatát láthattuk (reméljük, Marco Rossi is nézi a mai meccset). Négyen sem tudták őt kikapcsolni a játékból. Kár, hogy ezt saját maga tette meg azzal, hogy a végén lesre passzolt Blackmannek...
55
Nem sok említésre méltó dolog történt az elmúlt négy percben. Tulajdonképpen ott folytatódik minden, mint ahol az első játékrész végén abbamaradt.
51
Fábry lő egy oldalhálót!
Ramirez hozta őt játékba, de nem tudott már kellően ráfordulni a lövésre. Mindez meghozza az AP szektorban ülők hangját is.
49
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Múdry (MFK Ružomberok).
48
Davis fejezett be lövéssel egy sokpasszos akciót, de némi baj volt az irányzékkal, és a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
46
Cserével kezdjük a második játékrészt.
46
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Divković, bejön Bednár.
46
45+3
45+2
A mi térfelünkön volt többet a labda a félidő hajrájában, de a rózsahegyiek nem éltek a kínálkozó lehetőséggel, amihez egy szabadrúgás révén jutottak.
44
Sérulés miatt kellett cserérlnie Ján Haspra vezetőedzőnek. Közben jelzik, hogy három perc lesz a hosszabbítás.
44
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál: lemegy Kostadinov, bejön Filinský.
42
Almási Laci kap a fejéhez. Úgy tűnt, Davisszel fejelt össze, és ő húzta a rövidebbet. Jeges zacskót a tarkójához tartva ballagott le a pálya szélére, de szinte máris játékra jelentkezik.
42
Leült a meccs a félidő végére.
41
Regáli kézzel-lábbal, felsőtesttel igyekezett megszelídíteni a neki előre ívelt labdát, de szerencsénkre a bíró sípja nem maradt néma.
38
Még ugyanabban a percben Takáč gurít laposan és gyengén a kapunk mellé.
38
Jedličkának kell kiöklöznie a beívelt labdát!
37
Magunkra engedtük az ellenfelet, lássuk, mire mennek a kiharcolt szöglettel...
34
Almási gabajodott össze Kružliakkal (nem a bíróval) egy ártatlannak tűnő szituációban, mégis mindkét játékos a földön találta magát a "randi" után, és az orvosi stáb segítségére is szükség van. Mire az előző mondat végére értünk, már fel is pattantak a fiúk, minden rendben.
33
Egészségügyi szünetet rendelt el Kružliak játékvezető.
32
Kalmárt lökték fel, majd a szabálytalanságért járó pontrúgást maga a sértett ívelte be, de a liptói védelem könnyedén hárított.
30
Eddig taktikusan és bátran játszunk, de jó lenne még egy gól, hogy kifogjuk a szelet a Rózsahegy vitorlájából.
28
Schäfer lő egy embereset, amely a felső léc és a kapufa találkozásánál rezdítette meg a kaput. A gondot csak az jelentette, hogy aztán nem befelé, hanem kifelé perdült a labda. Szép lövés volt!
27
Nem sokon múlott, hogy Divković nem érte el Kalmár passzát.
Pedig ennek a labdának szeme volt.
25
Kostadinov ad rossz labdát a társának. De ami nekik rossz, az nekünk nagyonis jó.
23
Maslo bokázta meg kicsit Ramirezt, Kalmár pedig elvégezte a megítélt pontrúgást, de csak szögletig jutottunk a kapu elé ívelt szabadrúgás után.
21
Bernd Storck irányítása alatt a csapat 100 percnyi játék után már rúgott 6 gólt! Tegyünk még hozzá egypárat, srácok!
19
Nagy helyzetet hagyunk ki!
Ramirez forgatta meg ismét Maslot, de a lövésénél sajnos blokkolni tudott a csapatkapitány. A lábáról kipattanó labdát viszont még Divković próbálta meg fejjel a kapuba irányítani, ez azonban már nem jött össze.
16
Most játszották vissza a kivetítőn a gólunkat. Öröm volt nézni, ahogy Schäfer a lövés előtt beültette a hintába a vendégek tapasztalt csapatkapitányát, Ján Maslot.
14
Meghozta a kedvünket a vezető találat, no, nem mintha addig ne játszottunk volna tetszetősen. Gyerünk, fiúk!
13
Ramirez találja el a jobb kapufát!
Gyorsabb volt védőjénél, akitől el is vette a labdát, majd úgy döntött, egyedül fogja befejezni az akciót. Talán, ha Fábryhoz passzolt volna, már kettővel mennénk.
10
Schäfer András egy gyönyörű egyéni akció után vezetéshez juttatja a csapatot – 1:0

A tizenhatos sarkánál kapta meg Schäfer a labdát, majd megindult a büntetőterület közepe felé, és három embert is lerázva magáról a kapu kellős közepébe tüzelt!
10
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző SCHÄFER.
9
Támadó felfogásban játszik mindkét csapat, ez pedig a csökkentett számú közönségnek is elnyeri a tetszését, mert tapssal jutalmazza a látottakat.
8
Most Kostadinov lövése kerüli el a mi kapunkat. Almási készített neki elő.
6
Kalmár célozta meg egy technikás lövéssel a bal pipát, de nem tudta becsapnin Macíkot.
6
Egy majdnem helyzet most már a másik oldalon is!
Schäfer és Kalmár játszott össze, de Macík kapus mindkettejüknél gyorsabban vetődött rá a labdára.
4
Másodszor jut el a kapunk közelébe a liptói csapat, Jedličkának kellett résen lennie a jobb sarokra tartó lapos gurításnál.
2
Az első lövés a vendégeké. Takáč próbálkozott nagyjából a tizenhatos vonaláról, de célt tévesztett a kísérlet.
1
-2
Már kijöttek a játékosok a pályára. Mi ma is a szokásos sárga-kék szerelésben játszunk, vendégeink pedig talpig fehérben állnak ki ellenünk. Két perc, és kezdődik a kupadöntőbe kerülésért vívott harc első felvonása.
Hajrá, DAC!
-5
ÍRJATOK TÖRTÉNELMET – üzeni a felirat az ezúttal is üres B-közép helyén. Ám az A lelátón helyet foglaló párszáz szurkoló is rázendített a buzdításra.
-14
Tartsanak velünk, hogy ne maradjanak le az elődöntő első meccsének egyetlen fontos mozzanatáról sem. Már csak pár perc, és kezdődik a találkozó.