Aktuality

Andrezinho posilou do ofenzívy

Andrezinho posilou do ofenzívy

Aktuality
| pi 28.1.2022, Krisztián Nagy

Portugalský ofenzívny stredopoliar k nám prestupuje z druholigovej Mafry.

article_bannerarticle_banner

André Miguel Pinto Lopes, futbalovým menom Andrezinho je druhou zimnou posilou nášho mužstva.Dvadsaťpäťročného (nar. 1. decembra 1996) ofenzívneho futbalistu, ktorý najčastejšie nastupoval na pravom krídle, vykúpil DAC spod zmluvy z druholigového portugalského tímu Clube Desportivo Mafra.

Rodák z Carregada neďaleko Lisabonu začínal s futbalom v rodnom meste. Prešiel aj akadémiou Benficy Lisabon. V osemnástich sa stal hráčom FC Alverca, kde sa presadil v prvom tíme hrajúcom tretiu ligu. Nasledovalo dvojročné pôsobenie v druholigovom Casa Pia a v lete 2020 prestúpil do takisto druholigového CD Mafra. Tam za rok a pol nastúpil celkovo v 57 zápasoch a pripísal si 10 gólov a 4 asistencie.

Pravák s vycibrenou technikou sa stal po Alexovi Pintovi druhým portugalským hráčom v našom kádri, podpísal zmluvu do 30. júna 2023. Tá obsahuje aj ďalšiu dvojročnú opciu.

„Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou DAC-u, klubu s veľmi ambicióznym projektom. Som presvedčený, že je to správne miesto pre moju budúcnosť. Verím, že spoločne zažijeme veľa radosti a osláv a že získame majstrovský titul,“ vyhlásil po podpise zmluvy Andrezinho, ktorý sa medzičasom už stihol pripojiť k mužstvu na sústredení v Beleku.

„Andrezinhove schopnosti, talent a doterajšia kariéra v kvalitnej portugalskej druhej lige nás presvedčili o tom, aby sme ho vykúpili spod zmluvy. V jeho osobe sme získali technického hráča vysokej kvality, disponujúceho už aj dostatočnými skúsenosťami, ktorý môže okamžite pomôcť mužstvu. Prajeme mu veľa úspechov vo farbách DAC-u,“ privítal čerstvú posilu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.