Preview

Pred pohárovým stretnutím Spišská Nová Ves - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Spišská Nová Ves - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| po 6.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V utorok o 13.00 h odohrá DAC stretnutie osemfinále Slovnaft Cupu na pôde druholigového FK Spišská Nová Ves. Preview a informácie pre fanúšikov k zajtrajšiemu zápasu.

V Slovnaft Cup zostáva v hre už len posledných 16 tímov. DAC vstúpil do súťaže v 2. kole proti štvrtoligovému Gabčíkovu (5:1, góly Ramadan 3, Trusa, Isakov vlastný - Nikulin), následne vyhral aj u účastníka VI. ligy TJ Horné Saliby (4:0, Risvanis, Ramadan, Herc, Romero) a v 4. kole si poradil s treťoligovým MFK Snina (6:1, Čermák 2, Risvanis, Goure, Herc, Barišić - Marquinho).

O postup do štvrťfinále zabojujeme opäť vonku, žreb nám za súpera pridelil druholigový FK Spišská Nová Ves.

Modro-bieli z 38-tisícového mesta zo Spiša ovládli na jar východnú skupinu III. ligy a po piatich rokoch sa vrátili do druhej najvyššej súťaže. V nej majú zverenci trénera Branislava Ondáša po 15 kolách na konte 2 body a patrí im posledná, 16. priečka.

Mužstvo od Hornádu má za sebou takisto tri pohárové súboje na súperových ihriskách. V 2. kole zvíťazili v Gelnici (V. liga) 1:0, potom v Bardejove 4:1 (III. liga) a naposledy vyradili Brvnište (V. liga) na jedenástky.

So Spišskou Novou Vsou sme hrali súťažne v II. lige v rokoch 1980 až 1985. Zo šiestich zápasov 4 skončili víťazstvom DAC-u, v dvoch prípadoch sa body delili a aj skóre vyznelo výrazne v náš prospech - 14:2.

DAC zajtra odohrá 45. zápas v Slovnaft Cupe od zavedenia terajšieho modelu (od sezóny 2014/15), z toho 38-krát nastúpime vonku.

„Jednoznačne túžime po postupe, každej súťaži prikladáme maximálnu vážnosť. Aj zajtra pôjdeme naplno, pretože je to pohárové stretnutie, kde nemôžeme riešiť súpera. Rozhoduje sa v jednom zápase, nie je priestor na opravu. Pre nás je absolútne kľúčové, aby sme podali plnohodnotný výkon,“ vyhlásil tréner Adrian Guľa a ohľadom zdravotného stavu hráčov doplnil: „Risvanis chorobe včera už trénoval. Ramadan je naďalej mimo, navyše Maťo Trusa hral v Košiciach so sebazaprením. Dôležité bude, aby sme sa zdravotne dali čím skôr dohromady, zajtra totiž chceme byť silní, tímoví a víťazní.“

Stretnutie osemfinále Slovnaft Cupu FK Spišská Nová Ves - DAC 1904 začína v utorok 7. novembra 2023 o 13.00 h, rozhodujú Ruc - Štofik, Jánošík.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra zo Spišskej Novej Vsi vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Okrem toho si môžete stretnutie pozrieť aj v živom prenose na JOJ šport a Niké TV.

Vo štvrťfinále sa stretne osem postupujúcich z piateho kola. Oficiálny hrací čas štvrťfinále je streda 28. februára 2024.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu pred zápasom, t.j. o 12.00 h. Pre fanúšikov DAC-u je vyčlenený samostatný hosťujúci sektor na novej tribúne, vstupenky budú v predaji priamo pri vstupe na štadión. Ich cena je 5 eur, pre ZŤP a dôchodcov 4 eur, kým deti do 12 rokov majú vstup voľný.

Parkovanie je možné na veľkom záchytnom parkovisku priamo pri hlavnom vstupe. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov. Priamo v areáli štadióna bude pre fanúšikov otvorený bufet.

article_bannerarticle_banner