Rozhovor

Brahim Moumou: Zabojovali sme o tri body

Brahim Moumou: Zabojovali sme o tri body

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 22.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

„Víťazstvo nad Senicou je dôležité hlavne pre naše sebavedomie.“ Nemecký krídelník sa po dlhom zranení vrátil do Fortuna ligy gólom, ktorý bol víťazný a pre neho vôbec prvý v najvyššej súťaži.

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Som hrdý na mužstvo, zabojovali sme o tri body a som veľmi šťastný, že v prvom zápase po dlhodobom zranení som sa dokázal gólovo presadiť a pomôcť tak tímu. Sme radi, pretože k nám prišiel dobrý tréner, od ktorého sa môžeme veľa učiť. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním. Každý futbalista túži po zisku trofejí a verím, že sa nám podarí prebojovať na medailovú pozíciu. Som vďačný lekárskemu tímu a fyzioterapeutom, ktorí majú veľký podiel na mojom návrate na trávniky. Pred sobotňajším stretnutím som už nastúpil v príprave proti Csákváru, už vtedy som sa cítil na ihrisku veľmi dobre a podarilo sa mi aj skórovať. Myslím si, že víťazstvo nad Senicou je dôležité hlavne pre naše sebavedomie. Podali sme sebavedomý výkon,“ rozprával s úsmevom na perách Brahim Moumou po sobotňajšom stretnutí DAC-Senica (1:0), v ktorom o výsledku rozhodol práve jeho presný zásah.

Dvadsaťročný nemecký krídelník si predtým svoj posledný štart vo Fortuna lige pripísal v auguste práve proti Senici. Nasledovala trojmesačná pauza spôsobená zranením kolena. Návrat sa mu teda náramne vydaril a stal sa 178. strelcom DAC-u v najvyššej súťaži. „Nepamätám si už presne, čo mi hovoril tréner pred nástupom na ihrisko, ale bolo to niečo v zmysle, aby som sa presadil strelecky. Pred gólom odviedol výbornú prácu Nikola Krstović, ktorý mi po vyhratom súboji poslal výbornú prihrávku. Po nej som sa ocitol sám pred brankárom a nezostávalo mi nič iné, len presne namieriť. Bol som veľmi šťastný, keď sa lopta ocitla v sieti.“

article_bannerarticle_banner