Rozhovor

Christián Herc: Ďakujem za krásne privítanie

Christián Herc: Ďakujem za krásne privítanie

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 7.8.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Viem, že sa odo mňa očakáva, aby som bol lídrom mužstva. Budem sa o to snažiť.“ V druhom zápase po návrate do Dunajskej Stredy prispel Christián Herc k hladkému víťazstvu dobrým výkonom aj asistenciou pri góle Ramadana.

„Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo. Vedeli sme, že nás čaká podobný zápas ako v Michalovciach. Keby sme tam dali gól v prvej štvrťhodine, možno by to skončilo ako teraz s Košicami. Šance sme na to mali. Vedeli sme, že potrebujeme aj kúsok šťastia, lebo na tréningoch pracujeme poctivo. Pomohol nám rýchly prvý gól, ktorý sme dávali prakticky do prázdnej bránky. Potom prišli ešte ďalšie štyri góly. Potrebovali sme prelomiť strelecké mlčanie, aby sme sa rozbehli. Dúfam, že nám to takto bude padať aj v budúcnosti,“ skonštatoval po sobotňajšom ligovom dueli DAC-Košice (5:2) Christián Herc, ktorý v 29. minúte nahradil zraneného Željka Gavrića.

„Niekedy je lepšie naskočiť takto nečakane, ako keď sa pripravujete 15-20 minút za čiarou. Nechcel som však striedať na úkor zraneného spoluhráča. Všetci chalani išli do zápasu v stopercentnom stave, aj Gavro, no v priebehu polčasu mal nejaké problémy s trieslom. Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre, chalani makali od prvej minúty, hrali famózne. Ja som tam išiel za stavu 2:0. Sme radi, že po neúspešnom minulotýždňovom zápase sme doma vyhrali,“ vravel 24-ročný stredopoliar, ktorý si krátko po nástupe na ihrisko pripísal asistenciu pred gólom Ramadana na polčasových 3:0.

„Som veľmi rád, že som tímu pomohol hneď aj štatisticky, gólovou prihrávkou. Naskočil som na ten istý post v strede poľa, na ktorom som hrával počas môjho prvého pôsobenia v DAC. Za úlohu som mal podporovať útok tak, ako pri treťom góle. V druhom polčase, keď prichádzali hráči z lavičky, sme zmenili rozostavenie na diamant. S Miňom Dimunom a Mirom Káčerom sme rotovali a myslím si, že to bolo super. Viem, že sa odo mňa očakáva, aby som bol lídrom mužstva. Budem sa o to snažiť,“ sľúbil slovenský reprezentant, ktorý od februára 2018 do mája 2019 nastúpil v našom drese na 42 ligových stretnutí a šesťkrát skóroval. V tejto sezóne zatiaľ pridal dva štarty.

Naposledy nastúpil v MOL Aréne v drese DAC-u v máji 2019, proti Seredi. Prešlo 1548 dní, kým sa znova predstavil dunajskostredskému publiku. To ho vítalo späť veľkým potleskom. „Fanúšikovia ma privítali krásne, za čo som im veľmi vďačný. Veľmi rád som sa vracal do Dunajskej Stredy a teší ma, že po remíze v Michalovciach sme tentoraz potešili divákov výkonom aj výsledkom. Pred týždňom nás mnohí z nich prišli povzbudiť na druhý koniec Slovenska, preto sme teraz túžili po úspešnom výsledku, aby odchádzali domov spokojní.“