|
Zápas
| st 1.7.2020, Milan Vrábeľ
'

Po absolútne nadpriemernom slovenskom futbale, ofenzívnej šou s výbornými brankárskymi zákrokmi na oboch stranách sme sa museli zmieriť s veľmi krutou prehrou. Naši hráči sa vo viacerých fázach stretnutia nielen vyrovnali novopečenému majstrovi, ale ho aj predčili. Remízový rezultát by bol pri premiére dvojice Njie a Malý určite spravodlivejší. Ďakujeme však našim fanúšikom, že ste nám po štyroch mesiacoch opäť pripravili nezabudnuteľnú atmosféru!

Po neúspešnom pohárovom stretnutí proti Ružomberku nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Šimićovi sa v našom klube skončilo hosťovanie a M. Vida sa, žiaľ, zranil. Namiesto nich dnes dostal príležitosť Bednár, kým premiéru v základe nášho žlto-modrého dresu zažil Njie. Už v tretej minúte Medveděv pri bleskurýchlom útoku potiahol loptu po pravom krídle a bez problémov ju dostal na uvoľneného Medveda, ktorého gólové zakončenie famóznym zákrokom zneškodnil náš Jedlička. V jedenástej minúte sa k hlavičke dostal Schäfer a k ďalekonosnému pokusu zase Divković, obe zakončenia však skončili nad. O dve minúty sme hrozili opäť my, Balić našiel na hranici pokutového územia voľného Kalmára, ktorému však pri strele lopta nesadla dobre na kopačky. V sedemnástej minúte sme sa na radosť množstva fanúšikov ujali vedenia, Divković zahral rohový kop na vzdialenejšiu žrď, na ktorej operoval Kalmár, náš kapitán sa hlavou poriadne oprel do lopty, Greif nestihol prejsť na druhú stranu a bolo vymaľované - 1:0. O štyri minúty sme však už smútili, Strelec síce famóznou, ale prihrávkou na hranici ofsajdu vysunul do samostatného nájazdu Medveda, ktorý chladnokrvným zakončením nedal šancu nášmu gólmanovi – 1:1. Po pol hodine horelo pred našou bránkou, Bajrić zachytil loptu, okamžite vysunul Mohu do nebezpečnej pozície, no Jedlička nás opäť podržal. V 39. minúte sa nám nanešťastie zranil ďalší hráč, Bednár musel byť nútene vystriedaný a kvôli tomu zažil veľkú premiéru náš odchovanec Matúš Malý, ktorému prajeme veľa šťastia v našich farbách. V závere stretnutia sme sa pokúsili dostať do vedenia Divkovićovým zakončením, no keďže si Greif zastal svoju pozíciu, tak sme sa do kabín pobrali za spravodlivej remízy po krásnom, rýchlom, kvalitnom a energickom prvom polčase.

Druhé dejstvo sme začali po našom výkope s rýchlou akciou a parádnym dlhým centrom Balića na voľného Schäfera, ktorý najprv neprepasíroval loptu z uhla popri bránkovej čiare a zle vyriešil odrazený pokus, ktorý skôr mohol prihrať Divkovićovi, no v rýchlosti sa nesprávne rozhodol pre dorážku. V 55. minúte nám gólmani predviedli galapredstavenie, najprv sa Kalmár rozhodol pre nečakanú náročnú otočku, po ktorej však perfektne poslal loptu do pravej šibenice, Greif loptu zázračne zachytil. Hostia sa rýchlo pustili do rýchlej kontry, po ktorej loptu potiahol Moha, pred bránou našiel nepokrytého Medveda a jeho prízemné gólové zakončenie ďalším magickým zázrakom vyrazil Jedlička. O tri minúty bolo opäť horúco na oboch stranách. Najprv mal Ožvolt po trochu laxnom obabraní posledného Kružliaka gól ako na podnose, no Jedlička znovu ukázal svoju genialitu. Rýchla kontra zase skončila strelou aktívneho Divkovića, no tentokrát mimo troch žrdí. Po hodine hry dostal dlhý pas Divković, ktorý si výborne zabehol za obranu, tá ho síce dobehla, no aj napriek tomu vypálil a tesne minul ľavú žrď. Hrozili sme aj v 71. minúte, kedy sa Balić pokúsil umiestniť loptu, Greif sa ani tentokrát nemýlil. Aj o osem minút chcel svoje strelecké schopnosti ukázať Balić, bránku tentokrát netrafil. V 82. minúte prišiel jeden neskutočne smolný gól, po centri Abenu náš gólman veľmi kruto neodhadol trajektóriu lopty, a tak sa dostal k hlavičke do prázdnej brány Moha – 1:2. To si náš gólman ani mužstvo nezaslúžili. Po góle sme naďalej búšili do súpera a snažili sa aspoň o bodový zisk, no nič nám to nebolo platné. Najbližšie sme k vyrovnávajúcemu gólu boli v 88. minúte, kedy Divković ušiel po pravej strane, skvele nahral cez šestnástku a na vzdialenejšej žrdi chýbal Ramirezovi už len krok k dorazeniu lopty. Pri absolútnom vabanku sa v nadstavenom čase Slovan dostal do prečíslenia traja na jedného, čo zužitkoval Moha v záverečnú bodku na 1-3. Aj napriek tomu však hráči mohli zísť dolu z ihriska hrdo a hlavne s uznanlivým aplauzom od našich fanúšikov.

Aj keď sme zaznamenali šiestu prehru v ročníku, tak sa za svoj výkon ani náhodou nemusíme hanbiť. Ďakujeme ešte raz našim fanúšikom, že ste vypredali štadión a opäť ste nám po štyroch mesiacoch pripravili nezabudnuteľnú atmosféru. Do konca sezóny 2019/20 nám zostávajú už iba posledné dve ligové kolá. Najbližšie je na programe záverečný domáci duel, v ktorom na našom štadióne privítame Žilinu v sobotu 4. júla o 18:00.

Hodnotenie trénerov

Bernd Storck, DAC: „V prvom rade chcem nášmu súperovi pogratulovať k trom bodom aj k titulu. Myslím si, že za výkony počas celej sezóny si ho zaslúži. Chcem zároveň Slovanu poďakovať za za pozitívny prístup a umožnenie presunu zápasu na 1. júl, aby sme mohli hrať s fanúšikmi. Mali sme dvoch mladých debutantov a aj ostatní podali výborný výkon. Boli však určité momenty, kedy bolo vidno väčšie skúsenosti na súperovej strane. V prvom polčase sme sa dostali do vedenia, no vzápätí sme pri vyrovnávajúcom zásahu spravili niekoľko menších chýb. Druhú polovicu stretnutia sme začali výborne, v prvých desiatich, či pätnástich minútach sme mohli ísť do vedenia, no musíme začať využívať naše príležitosti a neprehrávať zbytočne 1:3. Som presvedčený, že tento tím má budúcnosť. Vieme, čo musíme spraviť, aby sme Slovan vedeli v budúcnosti ešte viac ponaháňať.“

Ján Kozák, Slovan: „Myslím si, že sme na slovenské pomery videli výborný futbal, ktorý bol dlho otvorený. Domáci mali šance rovnako ako my a zápas sa mohol prikloniť na jednu, či druhú stranu. My sme však dali 3 góly a myslím si, že presne o dve stopercentné príležitosti sme mali viac. Podľa mňa je naše víťazstvo zaslúžené.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:3 (1:1)
Fortuna liga, 3. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 1.7.2020, 20.00 h
Góly: 17. Kalmár 1:0, 21. Medved 1:1, 82. Moha 1:2, 90+3 Moha 1:3
Rozhodovali: Gemzický - Bednár, Hrmo, 6120 divákov
ŽK: 45+3. Blackman, 69. Ramirez - 31. Kozák ml., 52. Rabiu
DAC: Jedlička - Blackman, Bednár (39. Malý), Kružliak, Davis - Schäfer (87. Sharani), Njie (72. Fábry), Kalmár (K), Balić - Divković, Ramirez
Slovan: Greif - Abena, Bajrić, Božikov (K) - Medveděv, De Kamps (75. Ratao), Rabiu, Moha - Strelec (64. De Marco) - Medved (68. Nono), Ožbolt