koniec zápasu
FC DAC 1904
1:3
(1:1)
Slovan
FC DAC 1904 - Slovan
Fortuna liga 2019/20, 3.kolo nadstavby • st 1.7.2020, 20:00 • MOL Aréna
Góly: 20. Kalmár 1:0 , 21. Medved 1:1 , 82. 1:2 , 93. 1:3
Hlavný rozhodca: Erik Gemzický • Asistenti rozhodcu: Peter Bednár, Andrej Hrmo • Divákov: 6120
Góly
1
3
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
0
0
Rohové kopy
0
0
Žlté karty
2
1
Červené karty
0
0
0
21
Žan Medved
52
Ibrahim Rabiu
64
David Strelec
Vernon De Marco Morlacchi
67
Žan Medved
Nono
75
Joeri De Kamps
Rafael Rogeiro Da Silva
82
Moha
93
Moha
90
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Stretnutie sa práve skončilo. Tak to bola ŠOU! My sme ho nesmierne nespravodlivo a kruto prehrali, pretože tomuto duelo svedčala jedine remíza. Nemôžeme však smútiť, pretože naši hráči na ihrisku a fanúšikovia v hľadisku ukázali výkon, na ktorý môžeme byť len a len hrdí! Videli sme jeden nesmierne nadpriemerný futbal. Ďakujeme!

Keďže je pre nás Slovenský pohár minulosťou, tak máme do konca sezóny 2019/20 už iba posledné dve ligové kolá. Najbližšie je na programe záverečný domáci duel, v ktorom na našom štadióne privítame Žilinu v sobotu 4. júla o 18:00. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+3
Slovan dal gól!


Do otvorenej obrany sa hostia dostali do prečíslenia, po ktorom Moha strelil ešte jeden gól.
90+1
Zahrali sme aj roh, no ku strele sme sa nedostali.
90
Stále búšime o sto šesť, no obrana hostí je maximálne pozorná. Rozhodca pridáva ešte tri minúty.
88
Divković krásne ušiel po pravom krídle, aby ešte lepšie poslal pas cez šestnástku, na ktorej dobehnutie chýbal Ramirézovi azda len krok.
87
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Schäfer, prichádza Sharani.
84
Po góle sa nevzdávame a snažíme sa z každého možného uhla aspoň vyrovnať. Prehru si určite, ale určite nezaslúžime.
82
Slovan dal gól!


Tak nešťastný a krutý gól som už dávno nevidel. To si nezaslúžilo ani naše mužstvo a už vôbec nie Jedlička. Abena poslal center, ktorého trajektóriu veľmi, ale veľmi zle odhadol náš gólman. Lopta sa tak nečakane dostala k Mohovi, ktorý hlavičkoval do prázdnej bránky.
82
Po menšom napätí na ihrisku po zákrokz Malého sa k rohu dostal Delgado. Prudký center si počkal a poslal do bezpečia Kalmár.
79
Aaaaa už sme sa aj dostali k ďalšej strele. Kalmár nabil Balićovi a ten hosťujúcu bránu minul asi o meter.
77
Na rad sa dostala aj zdravotná prechádzka, po ktorej veríme, že ešte uvidíme zopár infarktových príležitostí.
75
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza De Kamps, prichádza Ratao.
74
Výnimočne sme si mohli pozrieť zakončenie, pri ktorom netuhla krv v žilách. Delgadov pokus bol totiž zablokovaný a len ľahúčko doplachtil do rukavíc nášho gólmana.
72
Fábry rovno zahral aj rohový kop, ktorý síce nebol zlý, no postaral sa o neho Abena.
72
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Njie, prichádza Fábry.
71
Ďalšia gólová príležitosť. Divoký zápas sa rozhodne nekončí. K lopte sa v šestnástke dostal Balić, ktorý vyslal umiestnený pokus, no dnes sú hrdinami gólmani.
69
Žltú kartu dostáva Ramirez (FC DAC Dunajská Streda).
68
Dnes sme svedkami druhého zranenia, tentokrát na strane hostí musel nútene skončiť Medved. Nahradil ho Villar Degado.
67
Dnešné stretnutie sleduje 6120 divákov. Konečne aj toto bolo možné. Ďakujeme, že ste späť!
65
Štandardka aj na našej strane, loptu zachytili hráči hostí, ktorý ju vyrazili na Davisa. On pálil. asi zo 40 metrov a asi aj sami viete, ako to skončilo.
64
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Strelec, prichádza De Marco.
63
Po pauze zahrali hostia roh a pokračovalo sa tam, kde sa skončilo. Loptu sme zachytili a nasledovala rýchla kontra. Z nej už nebezepečné zakončenie nebolo.
62
Na chvíľu sa nehrá. Konečne si obe mužstvá môžu vydýchnuť.
60
Hrá sa do slova do písmena vo vražednom tempe! Čo to dnes vidíme v Dunajskej Strede? Divković dostal dlhý pas na hranici ofsajdu. Výborne si nabehol za obranu a aj keď ho dobehla, tak sa dostal k nebezpečnému streleckému pokusu, ktorý Ľavú žrď minul len o vlások.
58
Výborný zápas pokračuje. Kružliak sa veľmi ľahko nechal nachytať ako posledný hráč Ožboltom, a tak mal tento hráč ďalšiu gólovú príležitosť, ktorú Jedlička zázračne pokryl. Nemohlo to byť inak, aby sme rýchlu kontru nezahrali my. Na jej konci bol Divković, ktorého pokus a medzi tri žrde nezmestil.
55
Brankárske galapredstavenie dámy a páni! Najprv Kalmár dostal loptu na hranici pokutového územia, loptu mohol posunúť Balićovi, no prekvapujúco sa odhodlal pre rýchlu otočku a zakončenie. Výborne sa ešte aj trafil do pravej šibenice, no neskutočný Greif loptu chytil! Pokračovali sme rýchlou kontrou, ktorú po ľavom krídle potiahol Moha, nahral na nikým nekrytého Medveda, ktorý priam neuveriteľne Jedlička vychytal vyrazením prízemnej strely. V MOL Aréne sa dejú neskutočné veci.
54
Rohový kop na našej strane. Divković zahral príliš dlhý center, ktorý po mikrosúboji na vzdialenejšej žrdi skončil až mimo ihriska.
53
Slovan si hľadal pozíciu, z ktorej by mohol vystreliť. To sa mu veľmi nedarilo, a tak De Kamps zahral loptu nechcene do autu.
52
Žltú kartu dostáva Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
51
Po tvrdom zákroku De Kampsa sme mali priamy kop, ale ten sme nevyužili pre naše potešenie.
48
Pokračujeme v nátlaku na Slovan, no teraz dosť naivne vystrelil z diaľky Njie, no doučí sa.
46
Začal sa druhý polčas. Tentokrát patril úvodný výkop nám a rovno sme sa zahrali do súpera a do minúty sme mohli aj skórovať. Schäfer dostal výborný vysoký center, z ostrého uhla aj vyslal tvrdý pokus k prvej žrdi, no Greif ukázal kvality. Lopta sa však odrazila späť k Schäferovi, ktorý skôr mohol nahrať ešte lepšie postavenému Divkovićovi, no v rýchlosti sa nesprávne rozhodol pre strelu. Tak to je teda škoda.
Máme za sebou úvodnú polovicu jedného veľmi kvalitného stretnutia na naše pomery. Hrá sa v skvelom tempe. Obidva celky sa snažia tvoriť a vytvorili si aj niekoľko gólových príležitostí. Nechýba ani dráma, emócie, fanúšikovia. Azda všetci, okrem nášho tlaku, si môžu prísť na svoje. Verme, že v podobnom duchu bude prebiehať aj druhé dejstvo, na ktoré sa veľmi tešíme a hlavne dúfame v náš triumf. DAC do toho!
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Žltú kartu dostáva Blackman (FC DAC Dunajská Streda).
45
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.
45
Získali sme aj roh, no po jeho zahraní rozhodca odpískal útočný faul.
44
Najprv Divković padol v šestnástke súpera, no hlavný kouč nevidel faul, a tak sme pokračovali v akcii, v ktorej sa ešte k zaujímavému streleckému pokusu dostal Schäfer, no Greif si svoju pozíciu podržal.
42
Na druhej strane sa predviedol Divković, výborne podržal loptu, no proti prehustenej obrane sa nemohol presadiť.
41
Po dlhom čakaní sa k rozohrávke rohu postavil Medveděv, no jeho center šikovne vyboxoval náš brankár.
39
Bednár je ďalším hráčom, ktorý sa, žiaľ, pripíše na listinu maródov. Dnes končí, no z toho dôvodu práve teraz zažíva premiéru v súťažnom zápase a v našom drese náš odchovanec Matúš Malý. Prajeme VEEEEEĽA ŠTASTIA!
38
Budeme striedať, no predtým ešte našu obranu preveril Moha. Uspel.
37
Bednár je ošetrovaný na našej polovici, no veríme, že bude v poriadku.
35
Hostia majú roh, no Moha sa k rozohraniu teda neponáhľa. ASi viem prečo. Aj tak ho zahral zle.
33
Samotný Moha zahral aj roh, no absolútne nikto na túto štandardku nereagoval.
32
Nesmierne horelo pred našou bránou. Slovan nám predvádza poriadne rýchlu hru z ich strany, z ktorou sa z minúty na minútu dokážu dostať do nebezpečného zakončenia. Teraz Bajrić len zachytil pas, ktorým okamžite vysunul Mohu do akcie. Jedlčika nás opäť podržal.
31
Hráči mali zdravotnú prestávku a počas nej sa činil hlavný kouč Slovana Kozák ml., ktorý aj získal od hlavného rozhodcu žltú kartu.
29
Po vyrovnávajúcom góle samozrejme neskladáme zbrane. K nádejnej strele sa dostal Schäfer po vysunutí Balićom, no do lopty sa netrafil dobre.
27
Hostia dostali po góle vietor do plachiet. Momentálne lepšie pôsobia oni, no veríme, že tento obraz na domácej pôde čoskoro zmeníme.
24
Belasí pokračujú prihrávkami na hrane ofsajdu, tentokrát, ale Bajrićovi prihrávku na Ožbolta postranný rozhodca odmával.
21
Slovan dal gól!


To snáď nie. Z vedenia sme sa radovali veľmi krátko, keďže Strelec famóznym pasom na hranici ofsajdu (ak náhodou nebol) vysunul do samostatného nájazdu Medvedeva, ktorý už loptu bez problémov poslal za chrbát nášho gólmana.
20
Hostia sa snažili o rýchle vyrovnanie. Vybojovali si aj nebezpečný priamy kop, ktorý Moha najprv poslal do nášho múru a následne mu nevyšiel ani pas na De Kampsa.
17
GOOOOOOOOOOL. Sme späť v hre a rovno aj s vybojovaným rohovým kopom od Divkovića. Marco zahral loptu fa-móz-ne! Našiel totiž Kalmára pri vzdialenejšej žrdi, pri ktorej sa do lopty poriadne oprel, Greif zároveň nestihol prejsť na druhú stranu a bolo vymaľované!
14
Hra bola na nejakú dobu prerušená pre ošetrovanie Medveděva. Je však v poriadku.
13
Ďalšia šanca na našej strane. Slovan trochu prepadol v obrane a my sme to premrhali. Šimić našiel nabiehajúceho Kalmára, ktorý sa pri strele z prvej z hranice pokutového územia do lopty netrafil dobre.
12
Rovnako skončil aj ďalekonosný pokus Divkovića, ktorý bol slušne razantný, ale trochu nepresný.
11
Zahrali sme ešte jednu štandardku a tá vyzerala podstatne zaujímavejšie. Kalmár na ľavej žrdi našiel Ramireza, ktorý loptu ešte hlavou posunul pred bránu na Schäfera. On sa tiež dostal k zakončeniu, ale vedľa nad bránu.
10
Získali sme aj štandardku z ostrého uhla, ktorú Davis zahral na bližšiu žrď, kde si ju počkal a bez problémov poslal do bezpečia Ožbolt.
7
Zahrali sme aj roh, ale po ňom sme už zakončiť nedokázali.
5
Na druhej strane sa o útok snažili aj my, ale Schäfer pri rýchlej kontre takpovedziac spanikáril.
3
Hneď v úvode sme sa museli báť o výsledok, keď nás preverili rýchli Slovanisti. Najprv Abena potiahol loptu po pravom krídle, odtiaľ ju bez problémov nacentroval uvoľnenému Medvedovi, ktorého gólovú strelu famóznym zákrokom zneškodnil náš Jedlička.
2
Pred úvodným výkopom sme si uctili minútou ticha bývalého slovenského reprezentanta Mariána Čišovského, ktorý vo veku 40 rokov podľahol zákernej chorobe. Česť tvojej pamiatke Čišo. Rodine prajeme úprimnú sústrasť.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom Slovana.
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde je konečne na štadióne krásna, vyše šesťtisícová kulisa najvernejších fanúšikov pod slnkom a to žlto-modrých fanúšikov. Rozhodlo sa, že 1. júl je deň nášho najväčšieho derby proti Slovanu Bratislava a práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik. Je síce takmer o všetkom podstatnom rozhodnuté, no my máme vždy maximálne možné ciele a teda chceme získať 2. miesto, kým Slovan tiež avizoval, že chce vyhrať všetko, čo mu príde pod ruku. Čaká nás mimoriadne silný Slovan, ktorý už druhú sezónu za sebou absolútne ovládol slovenskú futbalovú scénu. My však s novým trénerom Storckom máme cieľ sa bratislavskému klubu v čo najrýchlejšej dobe vyrovnať a aj dnes uvidíme, že koľko práce je pred nami. Po takmer štyroch mesiacoch nás čaká krásna lahôdka na ihrisku aj štadióne a ja vám už len prajem krásny zážitok. To, že chceme tri body snáď ani nemusím zdôrazňovať. S novým koučom, nabudenými hráčmi a v neposlednom rade fanúšikmi by sa nám to mohlo podariť. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Bednár, Kružliak, Davis – Schäfer, Njie, Kalmár (K), Balić – Divković, Ramirez
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Malý, Fábry, Sharani

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Abena, Bajrić, Božikov (K) – Medveděv, De Kamps, Rabiu, Moha – Strelec – Medved, Ožbolt
Náhradníci: Šulla – Daniel, Da Silva, Villar, Holman, Čaveić, De Marco

Rozhodca: Gemzický – Bednár, Hrmo.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.7.2020 o 20:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerBernd Storck
Asistent tréneraAntal Németh
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerAlexander Storck

Slovan

Základnej zostavy

-
#15
David Strelec
-
#29
Vasil Božikov
-
#6
Joeri De Kamps
-
#66
Kenan Bajrić
-
#10
Ibrahim Rabiu
-
#14
Myenty Abena
-
#17
Jurij Medveděv
-
#1
Dominik Greif
-
#55
Žan Medved
-
#7
Moha
-
#12
Alen Ožbolt

Náhradníci

-
#81
Vernon De Marco Morlacchi
-
#20
Erik Daniel
-
#24
Nono
-
#77
Aleksandar Čavrić
-
#30
Michal Šulla
-
#21
Rafael Rogeiro Da Silva
-
#27
Dávid Holman

Realizačný tím

Hlavný trénerJán Kozák
Asistent tréneraXavier de Sousa Simões
Asistent tréneraMartin Rusňák
Asistent tréneraTimotej Vajdík
Tréner brankárovMiroslav Hrdina
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / sobota 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Senica - Trenčín
Senica - Trenčín
1:3
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / sobota 27.6.2020
MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava
Michalovce - Trnava
Michalovce - Trnava
2:2
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / sobota 27.6.2020
ŠKF Sereď - FC Nitra
Sereď - Nitra
Sereď - Nitra
1:0
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / sobota 27.6.2020
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC ViOn Zlaté Moravce
FK Pohronie - ViOn
FK Pohronie - ViOn
1:0
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / nedeľa 28.6.2020
MFK Ružomberok - MŠK Žilina
Ružomberok - Žilina
Ružomberok - Žilina
2:1
Fortuna liga 2019/20 / 3. kolo / streda 1.7.2020
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
FC DAC 1904 - Slovan
FC DAC 1904 - Slovan
1:3