DAC - Trenčín 3:1 (2:1)

|
| ne 27.9.2020, Milan Vrábeľ

OSEM! Osem úvodných ligových kôl ročníka sme vyhrali, čo znamená, že opäť prepisujeme nielen klubové, ale aj ligové štatistiky! Po drsnom zápase proti Linzu nám v prvom polčase nie všetko vychádzalo, no čo je najdôležitejšie, opäť sme ukázali svoju nesmiernu morálnu silu, bojovali sme a zaslúžene získali tri body. Kalmár vedie tabuľku strelcov už s ôsmimi gólmi!

Náš kouč Bernd Storck sa aj napriek krutej prehre proti Linzu rozhodol nasadiť zostavu bez jedinej zmeny. Hneď sme verili a fandili, že si chuť na futbal napravia (stalo sa!). Pred zápasom bol ocenený náš útočník Ramirez za najkrajší gól mesiaca august. Klub si spomenul aj na svoju legendu Jána Kapka, ktorý k nedávnym šesťdesiatinám dostal pamätný dres. Obom gratulujeme! Od začiatku stretnutia sme boli aktívnejší, no k výraznejšej streleckej príležitosti sme sa nedostali. V dvanástej minúte si Fábry šikovne vymenil loptu s Ramirezom, no prvý menovaný sa v nádejnej pozícii netrafil dobre. V pätnástej minúte sa hostia dostali k prvej strele na bránku a hneď z toho bol gól. Kružliak si po Ligeonovom úniku nepostrážil Roguljića, ten ho prestrelil a Jedlička už nestihol zareagovať - 0:1. V 21. minúte sa autor úvodného gólu dostal cez našu obranu, no v dobrej pozícii pálil slepými. Po pol hodine sme sa napriek všetkému predsa len dočkali vyrovnania, keď priamy kop z vyše dvadsiatich metrov zahral Kalmár a zahral ho famózne. Poslal krásny nechytateľný pokus pod brvno, ktorý menil smer a Šemrinec ho tak nemal šancu zachytiť. Náš kapitán tak strelil svoj ôsmy gól - 1:1. O dve minúty prepadla naša obrana, kvôli čomu sa Davis ocitol v šlamastike, ktorá vyvrcholila až do penalty. Loptu si na biely bod postavil Čataković, opečiatkoval naše brvno a aj keď Müller neodpratal loptu do bezpečia, tak ho Davis nahradil. V 35. minúte sa lopta odrazila ku Kalmárovi, ktorý od bránkovej čiary našiel Divkovića, Marko ju výborne volejom poslal do protismeru, kde gólman hostí nemal šancu zakročiť - 2:1. Nádejnú akciu na ľavej strane ihriska rozbehol Davis aj o dve minúty neskôr, nahral Kalmárovi, ktorého strelu vyrazil Šemrinec nohou v poslednej chvíli. Nebezpeční sme boli aj v 43. minúte, kedy Davis zahral priamy kop do ľavej žrde, odrazenú loptu v šestnástke rukou trafil Kadák (rozhodca si to nevšimol), od ktorého smerovala späť na bránku, no Šemrinec ju aj so šťastím vyrazil. Do kabíny sme tak zašli za najtesnejšieho, no zaslúženého vedenia.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien v základných jedenástkach. Druhá polovica stretnutia začala prevažne medzi šestnástkami, čo vyhovovalo nám. Až v 58. minúte poslal Müller dlhý center na vzdialenejšiu žrď, tam však stál Kalmár, ktorý loptu šikovne sklepol Davisovi, no nebezpečnú strelu z prvej Šemrinec vyboxoval na roh. Po hodine hry sme už hrali v početnej výhode, Zubairu totiž videl druhú žltú kartu, a tak, pochopiteľne, zamieril pod sprchy. Našu presilovku sme využili do dvoch minút, Fábry našiel pred šestnástkou Divkovića, ktorý sa pohral s brániacim hráčom, aby si našiel ideálnu streleckú príležitosť, loptu umiestnil výborne do protismeru, Šemrinec bol prikrátky - 3:1. V 75. minúte si Šulek pri snahe poslať loptu do bezpečia dal skoro vlastný gól, len tesne minul svoju bránku. O minútu sa k štipľavému zakončeniu dostal Divković, gólman hostí však stál na správnom mieste. Nebezpeční sme boli aj v 77. minúte, Kalmár si pripravil priestor na zakončenie, no tentokrát neposlal jednu zo svojich famóznych striel. O tri minúty sme mali výbornú príležitosť na ďalší gól, hráč hostí zahral na šestnástkovej čiare rukou, no Kalmárov pokus skončil v múre. V 85. minúte aj Balić premárnil svoju príležitosť, no ešte zaujímavejší bol Davisov priamy kop o tri minúty neskôr, kedy z ideálne vzdialenosti šibalsky podkopol trenčiansky múr a bola z toho jeho druhá žrď v zápase! V nadstavenom čase mal Kalmár ešte dve ďalšie možnosti na zveľadenie skóre a aj keď mu to nevyšlo, tak pri oslavách ďalšieho krásneho víťazstva rozhodne neľutoval.

Ôsme ligové kolo a ôsme víťazstvo znamenajú, že fortunaligovú tabuľku vedieme aj naďalej s parádnym osembodovým náskokom. Opäť sa chceme poďakovať aj našim úžasným fanúšikom, že napriek všetkým obmedzeniam boli aj dnes našim dvanástym hráčom. Ani po skončení tohtosezónneho európskeho sna priestor na oddych nemáme. Aj najbližšie nás totiž čaká zápas uprostred týždňa, úvodné stretnutie Slovnaft Cupu, v rámci ktorého sa v stredu 30. septembra o 15:00 predstavíme na pôde piatoligových Piešťan. Fortuna liga zase pokračuje sobotným súbojom na severe Slovenska proti Žiline.

Bernd Storck, DAC: „Ďakujem trénerovi hostí za pekné slová. Gratulujem môjmu tímu nielen k výhre, ale aj k tomu, akým štýlom ho dosiahli. Hráči sa vrátili po krutej prehre z Linzu a po takom výsledku bolo náročné o tri dni nastúpiť proti tak kvalitnému mužstvu. Včera som však na tréningu mal z hráčov dobrý pocit. V piatok sme si zanalyzovali, že čo treba spraviť k tomu, aby sme sa dostali na európsku úroveň, čo treba, aby sme pokračovali v načatej práci. Dnes sme narazili na súpera, ktorý je takticky dobre pripravený a organizovaný už od brankára. Mali sme aj nejaké problémy v prvom polčase. Potom sme išli do mierneho rizika v strede poľa, no podarilo sa nám ovládnuť ihrisko. Najväčšiu šancu mali hostia potom z jedenástky, o ktorej sa nechcem baviť, či mala byť alebo nie. Potom dal Divković fantastický gól. Je neuveriteľné, čo predvádza v posledných zápasoch. Po červenej karte pre súpera sme mali už zjednodušenú situáciu. Máme neuveriteľne krásnu sériu ôsmich víťazstiev za sebou. Gratulujem hráčom a opäť sa pozeráme dopredu. V stredu nás čaká pohárový duel, v ktorom budú niektorí pravdepodobne oddychovať a potom nás čaká ďalšia veľká výzva proti Žiline. Pôjdeme tam, samozrejme, s cieľom vyhrať a uvidíme, čo sa bude reálne diať.“
Stijn Vevren, Trenčín: „Najprv by som kolegovi chcel pogratulovať k víťazstvu. Vyhral z ôsmich kôl osem zápasov, čo je fantastické. My sme dobre začali. Dali sme aj gól. Potom sem už šancu na 2:0 nevyužili. Súper zase z priameho kopu vyrovnal, čo bol skutočne zvláštny gól. Také góly proti tak dobrému tímu nemôžeme dostávať, ak chceme bodovať. Následne sme sa opäť mohli dostať do vedenia, no nepremenili sme penaltu. Dostali sme aj červenú kartu. Futbal je o detailoch a tie musíme zvládať lepšie. Všetci nás chvália, že hráme dobre, no futbal je aj o výsledok. Musíme nájsť cestu, aby sme hrali dobrý futbal a zároveň sme aj vyhrávali. Vidíme, že nie je ľahké víťaziť. Najmä, ak nepremeníme svoje šance. Máme dobrý tím, zlepšujeme sa, no musíme nájsť cestu k trom bodom. Som si istý, že na konci sezóny budeme hrať o Európu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 3:1 (2:1)
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020, 18.00 h
Góly: 15. Ligeon 0:1, 30. Kalmár 1:1, 33. Čataković (nepremená penalta), 35. Divković 2:1, 62. Divković 3:1
Rozhodovali: Smolák - Hrmo, Borsányi, 1000 divákov
ŽK: 32. Davis - 34. Zubairu, 40. Ligeon, 61. Vevren (hlavný tréner), 84. Ikoba
ČK: 60. Zubairu (po 2. ŽK)
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - Schäfer (66. Friede) - Fábry (80. Mendez), Balić - Divković (80. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár (K)
Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kapaudi, Pirinen - Zubairu, El Mahdioui - Roguljić (K), Kadák (65, Corryn), Abubakar (68. Comvalius) - Čataković (79. Ikoba)

Držanie lopty: 58% - 42%
Strely: na bránu 10:2, mimo 9:5