Trenčín
DAC 1904 - Trenčín
Fortuna liga 2020/21, 8.kolo • ne 27.9.2020, 18:00 • MOL Aréna
Góly: 15. Roguljić 0:1 , 30. Kalmár 1:1 , 36. Divković 2:1 , 62. Divković 3:1
Hlavný rozhodca: Michal Smolák • Asistenti rozhodcu: Andrej Hrmo, Martin Borsányi • Divákov: 1000
90+2
Ďalší magický deň v MOL Aréne! Dámy a páni, opäť prepisujeme históriu, lenže teraz už nie iba našu, ale históriu slovenskej ligy. Úvodných osem zápasov najvyššej slovenskej súťaže ešte ani jedno jediné mužstvo nevyhralo! Nám sa to podarilo aj napriek tomu, že máme za sebou krutú prehru. Prvý polčas nebol najideálnejší z našej strany, no nevzdali sme sa, makali sme, a preto si ďalší trojbodový zápis pripisujeme práve teraz. Neskutočne Ďakujeme! Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali na štadióne aj mimo neho!

Ani po skončení tohtosezónneho európskeho sna priestor na oddych nemáme. Aj najbližšie nás totiž čaká zápas uprostred týždňa, úvodné stretnutie Slovnaft Cupu, v rámci ktorého sa v stredu 30. septembra predstavíme na pôde pätoligových Piešťan. Liga zase pokračuje sobotným súbojom na severe Slovenska proti Žiline. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok večera. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Kalmár mohol dať ešte dva góly. V obidvoch bol v gólovej pozícii, no ďalší zásah mu nebol dopriaty.
90
Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte dve minúty.
88
Wooow, no akú parádičku teraz predviedol Davis, no "to ma podrž". Loptu z priameho kopu asi z dvadsiatich metrov zahral veľmi prefíkane po zemi, hostia skočili, no lopta nanešťastie tesnulinko minula ľavú žrď.
85
Po šikovnej kľučke tesne pred pokutovým územím si Balić pripravil výbornú streleckú príležitosť. Premárnil ju.
84
Žltú kartu dostáva Ikoba (AS Trenčín).
83
Hostia si síce vybojovali priamy kop, no El Mahdioui ho zahral doslova desivo priamo do Jedličkovho náručia.
80
Po ruke hráča hostí sme zahrali priamy kop z veľmi nebezpečnej vzdialenosti. Zo šestnástkovej čiary, odkiaľ však Kalmár tentokrát nastrelil len múr.
79
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Čataković, prichádza Ikoba.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Nicolaescu.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Mendez.
77
Vyhrávame o dva góly, no tiež sme sa neuspokojili, keďže sme založili ďalšiu akciu na konci ktorej zakončoval náš kapitán. Nebola to však typacká "kalmárovská" strela, a preto neskončila gólom.
76
Divković sa dostal k štipľavému pokusu, no tentokrát nebol mierený k žrdi, a tak ho gólman hostí nepustil.
75
Šulek si dal skoro vlastný gól, no Šemrincovu bránku predsa len minul.
74
Máme pred sebou azda necelých dvadsať minút a zápas sa zatiaľ vyvíja až výborne v náš prospech. Veríme, že nás už nič neprekvapí.
71
Rohový kop zahral Corryn, no o loptu sa postaral Kalmár.
70
Dnešné stretnutie sleduje 1000 divákov, teda samozrejme všetci možní sú v hľadisku.
68
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Abubakar, prichádza Comvalius.
67
Schäfer teraz škaredo skočil do Abubakara, ktorého zrejme aj zranil. V zápase totiž po ošetrení končí.
66
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Schäfer, prichádza Friede.
65
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Kadák, prichádza Corryn.
65
Ďalší zaujímavý útok potiahol Divković, ktorý po pravom krídle vysunul Blackmana, no následne už bolo po akcii.
62
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOOOOOL vyhrávame už o dva góly. Nadýchaný center poslal Fábry na Divkovića a potom Marco ukázal svoju šikovnosť. Na hranici pokutového územia sa pohral so súperom, aby si našiel ideálnu streleckú príležitosť, z ktorej zakončil do protismeru, a tak sme sa výrazne priblížili k novému rekordu ligy!
61
Za protesty videl žltú kartu aj hlavný kouč Trenčína, Vevren.
60
Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Zubairu (AS Trenčín).
59
Zahrali sme aj rohový kop, opäť sa lopta dostala k vzdialenejšej žrdi, no tentokrát nám tento signál nevyšiel.
58
Müller síce poslal dlhý center až na vzdialenejšiu žrď, no odtiaľ Kalmár dokázal sklepnúť loptu Davisovi. Náš ľavý obranca z prvej vypálil a Šemrinec mužstvo podržal. Bola to prvá vážnejšia akcia v druhom polčase.
57
Útočnú akciu hostí zase zastavilo postavenie mimo hry.
55
Konečne sa nám podarilo oslobodiť a už sme aj útok založili. Verím, že loptu dlhšie podržíme v našej ofenzívnej polovici.
53
Nejakú dobu už držia loptu Trenčania, no našťastie k našej bránke sme ich nepustili.
50
Úvod polčasu je zatiaľ vyrovnaný, no to vyhovuje nám, pretože my sa nemusíme tlačiť dopredu.
47
Kadák bol drsne faulovaný Balićom, a preto musel byť aj ošetrovaný. Náš hráč môže byť rád, že za drsný zákrok nevidel žltú kartu.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril hráčom hostí.
Rozhodca nepridal k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Aký zápas sme to videli? Určite zaujímavý. Naša obrana je neistá a to niekoľkokrát mohli hostia potrestať. Ukázali sme však aj skvelí útok a nakoniec sme boli celkovo lepším tímom, a preto sa po polčase zaslúžene tešíme z vedenia. Veríme, že do druhého polčasu odstránime zbytočné chyby a budeme sa tak radovať z ďalšieho prepísania rekordu. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
43
Priamy kop teraz zahral Davis. Loptu výborne zahral, keď trafil ľavú žrď! Loptu sa odrazila a trafila Kadákovu roku, či sa rozhodca opäť nevšimol. Šemrinec po ruke aj druhýkrát chytil loptu.
40
Žltú kartu dostáva Ligeon (AS Trenčín).
38
Tak to je krása. Vedieme a verím, že nám opäť dá dostatok sebavedomia. Mohli sme dať dokonca už tretí gól! Davis teraz ušiel po ľavej strane ihriska, aby v šestnástke našiel Kalmára. Náš kapitán zakončil z prvej, Šemrinec loptu len tak-tak vykopol, aby Kalmár dorážal. V náročnej pozícii už poslal loptu vedľa.
35

GOOOOOOOL. Tak to je zase šialený zápas. Hostia nevyužili penaltu. Založili sme akciu, na konci ktorej Kalmár poslal krásny center na Divkovića, ktorý sa ešte lepšie trafil do vzdialenejšej žrdi, ktorú gólman hostí nedokázal pokryť.
34
Žltú kartu dostáva Zubairu (AS Trenčín).
33
Čataković (AS Trenčín) nepremenil pokutový kop.

Našej obrane ušiel Trenčan, aby ho Davis poslal nedovolene k zemi. Spoluhráči ho však dostal do veľmi náročnej pozície. Loptu si na biely bod postavil Čataković, no opečiatkoval len naše brvno! Cez Mullera však znovu prešli hráčo hostí a zastavil ich až Davis.
32
Žltú kartu dostáva Davis (FC DAC Dunajská Streda).
32
Bola nariadená penalta proti nám!
30

GOOOOOOOOOOL, nešlo nám to doposiaľ najideálnejšie, no o to viac sme potrebovali tento prekrásny Kalmárov gól! Kalmár poslal loptu z vyše dvadsiatich metrov fantastickú strelu, ktorá niekoľkokrát zmenila smer, a preto sa stala pre Šemrinca nechytateľnou.
29
Strelecká príležitosť z našej strany. Balić sa poriadne napriahol, no tentokrát presný nebol.
28
Müllerovi ušiel Abubakar, no našťastie ho pri prihrávke zachytil Davis.
26
Kalmár zahral štandardku z ostrého uhla. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď, kde Šemrinec loptu z nebezpečnej zóny v poslednej chvíli predsa len odstránil.
24
Po chvíľkovom tlaku hostia hru opäť vyrovnali. Na našu hru nám niečo chýba, no väčšinou sa nám darí nájsť správny recept po polčase. Tak dlho však nechceme čakať!
21
Po zápase s Linzom máme naďalej nedostatky v defenzíve, ktorý sa nám ešte nepodarilo odstrániť. K strele sa tak napríklad dostal Ligeon, no našťastie pálil slepými.
18
Po inkasovanom góle sa samozrejme okamžite hrnieme do útoku a veríme, že čo najskôr vyrovnáme.
15
Trenčín dal gól!

Prvá strela od hostí a hneď prehrávame. Ligeon nám ušiel po pravom krídle. Našiel na bližšej žrdi nepokrytého Roguljića, na ktorého nebol dostatočne dôrazný Kružliak. Prestrelil ho a Jedlička nestihol zareagovať.
14
Sme aktívnejší, a tak máme ďalší priamy kop. Fábry ho z vyše dvadsiatich metrov zahral rovno k ľavej žrdi, ktorú len veľmi tesne minul.
12
Fábry si šikovne vymenil loptu s Ramirezom, aby prvý menovaný aj zakončoval. V nádejnej pozícii však tiež loptu netrafil dobre.
10
Lopty sme sa opäť rýchlo zmocnili a založili sme ďalšiu nebezpečnú akciu, na konci ktorej Divković vysunul Ramireza, no teraz ofsajd určite bol.
9
Krásny pas teraz dostal Ramirez, no rozhodca odpískal tesný ofsajd (ak vôbec bol!).
7
Pri Šulekovom rohu sa takmer celý trenčiansky káder nahrnul do malého vápna. Lopta letela na bližšiu žrď, no našťastie sme pri nacvičenej akcie hostí nenechali voľný priebeh. Lopty sme sa zmocnili.
6
Získali sme aj priamy kop, ktorý zahral Fábry. Loptu síce nacentroval do šestnástky, no tam sme sa k zakončeniu nedostali.
4
Divković sa dostal k streleckému pokusu spoza pokutového územia, no do lopty sa oprel naozaj slabo. Veríme, že na druhýkrát to bude lepšie.
2
Hostia si pomerne rýchlo vybojovali roh Šulek. Dobre letiacu loptu však Jedlička bez problémov vyboxoval.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
Pred zápasom bol ocenený Ramirez za gól mesiaca august, k čomu mu gratulujeme a zároveň naša legenda – Ján Kapko oslávil 60. narodeniny. Všetko najlepšie prajeme!
Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch.

Náš tohtoročný európsky sen sa síce skončil krutým vyradením, no stále tu máme Fortuna ligu, kde si chceme splniť druhý sen. Získať majstrovskú trofej! Vykročili sme za ňou s rekordnou sériou siedmich víťazstiev v rade, čo je zároveň aj rekordom slovenskej najvyššej súťaže a na to budeme chcieť nadviazať aj teraz. Hostia hrajú už tretí rok v exile a presne tak vyzerajú aj ich výsledky. Dvakrát hrali v skupine o záchranu a ani tohtoročný vstup do sezóny s jedinou výhrou nad Michalovcami rozhodne nie je najjagavejší. Je teda úplne jasné, že čo sa hráči spod hradu Matúša Čáka budú snažiť napraviť.

Na našom ihrisku, s najlepším strelcom v lige s Kalmárom a mohutnou podporou na tribúnach aj mimo nich pôjdeme razantne za ôsmim víťazstvom v rade. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Schäfer – Fábry, Balić – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Náhradníci: Száraz – Beskorovainyi, Njie, Friede, Malý, Mendez, Nicolaescu

AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapaudi, Pirinen – Zubairu, El Mahdioui – Roguljić (K), Kadák, Abubakar – Čataković
Náhradníci: Bergsen – Ikoba, Comvalius, Corryn, Pires, Slávik, Depetris

Rozhodca: Smolák – Hrmo, Borsányi.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – AS Trenčín a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.9.2020 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.