Rozhovor

Marko Divković: Nepochybovali sme o našom úspechu

Mladý chorvátsky útočník má po ôsmom kole na konte šesť gólov a už teraz prekonal svoju doteraz najúspešnejšiu sezónu.

„Myslím si, že sme začali dobre, len škoda toho inkasovaného gólu. Vzápätí sa nám však podarilo vyrovnať a potom sme už hrali našu hru. Nakoniec bol z toho perfektný zápas pre nás. Po štvrtkovej prehre nebolo jednoduché preladiť sa späť na ligu, ale Európa je už za nami a teraz sa už plne koncentrujeme na Fortuna ligu a na Slovnaft Cup. Stretnutie v Linzi sme ani príliš nerozoberali, hodili sme to rýchlo za hlavu. Veľmi nám pomohla nepremenená penalta Trenčína, ale vedeli sme, že keď budeme hrať našu hru, tak sa výsledok dostaví. Po vylúčení súperovho hráča sme už mali úplnú kontrolu nad zápasom. Hrali sme dobre a tri body zostali zaslúžene doma,“ zhodnotil včerajšie stretnutie DAC-Trenčín (3:1) Marko Divković, ktorý k triumfu prispel dvomi presnými zásahmi.

21-ročný chorvátsky útočník strelil včera svoj v poradí 5. a 6. gól v aktuálnom ligovom ročníku a v tomto smere je 2020/21 už teraz jeho najúspešnejšia sezóna medzi dospelými. V predchádzajúcich troch strelil postupne tri, päť a naposledy znova päť gólov. „Čo sa týka mojej efektivity, na tréningoch pracujem tvrdo a v každom stretnutí idem na trávniku vždy na sto percent. Cítim, že mám dobrú formu. Včera som mohol dať aj hetrik, mal som na to niekoľko príležitostí. Pri prvom góle mi dal skvelú prihrávku Kalmár a trafil som to ideálne. Pri druhom góle som spravil kľučku na obrancu a vystrelil k bližšej žrdi. Som rád, že mi to tam padlo. Myslím si, že to boli pekné góly.

Pre fanúšikov DAC-u je radostný pohľad na ligovú tabuľku, v ktorej mužstvo kraľuje bez straty jediného bodu. Rovnako dobre sa pozerá aj na poradie najlepších strelcov, kde je na čele Kalmár (8) a hneď za ním nasleduje Divković (6, spolu s Nitranom Faškom). „Po ôsmych kolách sme stále stopercentní, ale to ešte nič neznamená. Aj naďalej musíme tvrdo pracovať a povyhrávať všetko čo sa dá. Každý z nás sa cítil dobre na ihrisku, nepochybovali sme o našom úspechu. Hrali sme dobre a vyhrali sme zaslúžene,“ dodal rodák z Vinkovci, ktorý má vo Fortuna lige na konte 85 zápasov a 19 gólov.

Súvisiace správy

Foto
Fanúšikovia
Fanúšikovia