Aktuality

DAC podal sťažnosť voči výkonu rozhodcov v derby na Slovane

DAC podal sťažnosť voči výkonu rozhodcov v derby na Slovane

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 2.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Vedenie nášho klubu podalo oficiálnu sťažnosť voči výkonu hlavného rozhodcu a tiež VAR rozhodcu v stredajšom stretnutí 8. kola ligovej sezóny Slovan-DAC.

V stredu sa hral na bratislavskom Tehelnom poli Zápas mesiaca Slovan-DAC, ktorý priniesol výborný futbal a remízu 1:1. Podľa nášho názoru však rozhodca Peter Ziemba (ďalej len „R“) a VAR rozhodca Michal Očenáš (VAR) viacerými verdiktmi poškodili náš tím, čím ovplyvnili konečný výsledok.

Vedenie DAC 1904 sa preto rozhodlo podať oficiálnu sťažnosť voči výkonu hlavného rozhodcu aj VAR rozhodcu v spomínanom zápase.

V sťažnosti náš klub uvádza konkrétne prípady, ktoré rozhodcovia neposúdili správne:

1. Chyba hlavného rozhodcu R a VAR: v čase zápasu 33:14 min sa hlavný R a VAR dopustil hrubej chyby, keď za likvidačný zákrok hráča domácich s č. 20 Jabu Kankavu na nášho hráča s č. 28 Cesara Blackmana ukázal hráčovi domácich iba žltú kartu.

2. Chyba R: v čase zápasu 35:44 min znovu hráč domácich s č. 20 Jaba Kankava fauluje nebezpečne nášho hráča s č. 28 Cesara Blackmana. Za tento zákrok mal byť po druhej žltej karte vylúčený.

3. Chyba R a VAR: v čase zápasu 56:11 min náš hráč s č. 45 Nikola Krstović postupuje sám na bránku do pokutového územia, kde ho potiahnutím za dres hráč domácich s č. 14 Myenty Abena fauluje. Táto situácia zostala zo strany R a VAR nepovšimnutá. Podľa nášho názoru sa jednalo o faul na nášho hráča a mal byť nariadený buď PK alebo udelená červená karta a priamy voľný kop.

4. Chyba R a VAR: v čase zápasu 69:59 min nesprávne nariadený PK za nešportové správanie hráča domácich s č. 17 Jurija Medveděva, ktorý nafilmoval pád v pokutovom území. Ak VAR videl kontakt medzi našim hráčom s č. 17 Yhoanom Andzouanom (ktorý sa súboju uhýba) a hráčom domácich Medveděvom, radi by sme ho videli aj my.

Uvedené situácie si môžete pozrieť vo videu: