Aktuality

Stanovisko futbalového klubu DAC 1904

Stanovisko futbalového klubu DAC 1904

A-TÍM
|
Aktuality
| št 1.9.2022, DAC 1904
article_banner
article_banner
article_banner

Oficiálne stanovisko futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda.

Futbalový klub DAC 1904 vyjadruje hlboké znepokojenie v súvislosti s udalosťami, ktoré sa odohrali počas fortunaligového stretnutia proti ŠK Slovan Bratislava.

Napriek tomu, že SFZ viackrát ohlásila kampaň proti rasizmu, súbežne na štadiónoch celého Slovenska už dlhé roky zaznievajú protimaďarské výroky a skandovania, bez toho, aby SFZ takéto správanie verejne odsudzoval. Skandovanie sloganov „bi Maďara do hlavy“ či „maďarské ku**y“ patrí do slovenského futbalového folklóru bez rozdielu, či je to prvoligový alebo druholigový klub. Bohužiaľ, je celkom bežné, že ani hlásateľ nevyzýva fanúšikov, aby prestali s podobným skandovaním, ako to bolo aj v stredu na štadióne Slovana, kde urážali Maďarov počas celého zápasu.

Sme presvedčení, že futbalový zápas by mal byť pre každého diváka miestom pozitívnych zážitkov a nie miestom národnostných urážok. Z tohto dôvodu vyzývame SFZ, futbalové kluby, ako aj celú slovenskú spoločnosť, aby takéto správanie verejne odsudzoval. Zároveň žiadame Slovenský futbalový zväz, aby spravil všetko pre to, aby podobné správanie z futbalových štadiónoch navždy zmizlo.