Aktuality

Ďalšou posilou Rakúšan Ahmet Muhamedbegovic

Ďalšou posilou Rakúšan Ahmet Muhamedbegovic

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 20.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Dvadsaťdvaročný stredný obranca prichádza zo Sankt Pöltenu, podpísal kontrakt na dva roky.

Najnovšou posilou našej defenzívy je Ahmet Muhamedbegovic, 22-ročný (nar. 30.10.1998) rakúsky stopér. Bývalý mládežnícky reprezentant prichádza z SKN St. Pölten a s naším klubom uzavrel kontrakt na dva roky.

Rakúšan s bosnianskymi koreňmi je odchovancom SC Untersiebenbrunn, z ktorého ako žiak prešiel do Sankt Pöltenu. V klube zo severovýchodu Rakúska prešiel všetkými kategóriami od U15 až po seniorské áčko. V drese prvého tímu debutoval v decembri 2016 vo veku 18 rokov. Celkovo si v rakúskej Bundeslige pripísal 64 štartov, ďalších 22 pridal v druhej najvyššej súťaži.

„Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tohto veľkého klubu. Chcem sa ďalej rozvíjať, k čomu je prestup do DAC-u výborný krok. V zápasoch sa snažím riešiť situácie futbalovo, mojou prednosťou je rozohrávka. Rád by som s mužstvom získal majstrovský titul, ale teraz je prioritou zvládnuť prvý zápas sezóny,“ vyhlásil 186 centimetrov vysoký stredný obranca.

„Ahmet je agresívny typ obrancu s dobrou rozohrávkou. Na konte má vyše 60 zápasov v rakúskej Bundeslige, vďaka čomu prináša so sebou už aj značnú dávku skúseností. Prajeme mu veľa šťastia,“ povedal po podpise zmluvy športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner