Dominik Kružliak: Dobrá východisková pozícia do odvety

|
Rozhovor
| so 9.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Vzhľadom na vývoj zápasu by som bral asi väčší náskok.“ Kapitán Dominik Kružliak bol blízko ku gólu aj v zápase proti Cliftonville.

Dominik Kružliak strelil počas letnej prípravy dva góly a blízko bol aj vo štvrtok večer v zápase Konferenčnej ligy proti Cliftonville (2:1). Jeho hlavička zo 17. minúty po rohu Szánthóa ale skončila kúsok nad bránkou. „Aj v príprave mi to padalo z rohov, pravidelne to nacvičujeme. Škoda, že to tentoraz neskončilo v bránke, lopta bola trošku pridlhá.“ Čo nevyšlo jemu, dokázal o pár minút Szánthó. Z vedenia sme sa však dlho netešili, súper z prvej svojej vážnejšej situácie vyrovnal. „Dostali sa k centru z kraja, ktorý Brunetti tečoval tak nešťastne, že sa lopta odrazila rovno k ich útočníkovi. Mali sme smolu, ale musíme si na nich dať pozor, majú dobre stavaných útočníkov, ktorí čakajú na centre a rýchle protiútoky. Boli sme na to pripravení, aj preto škoda, že sme takto inkasovali. Na druhej strane, mohli sme dať aj viac gólov, šancí sme mali dosť, a to by sa nám potom ľahšie išlo do odvety.“

Po prvých 90 minútach dvojzápasu máme teda jednogólový náskok. „Chceli sme hlavne vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Vzhľadom na vývoj zápasu by som bral asi väčší gólový rozdiel. Samozrejme, berieme aj jednogólové víťazstvo, pred odvetou je to dobrá východisková pozícia. Musíme sa dobre pripraviť a verím, že postup spečatíme v Severnom Írsku. S novým trénerom sme len krátky čas, ale postupne dostávame jeho veci do našej hry. Nový štýl nám sedí, hráme viac dopredu a myslím si, že to sa musí páčiť aj fanúšikom. Verím, že časom budeme ešte lepší. Vo štvrtok sme podali slušný výkon, hoci nedostatky sa nájdu vždy. Mali sme veľa situácii vo finálnej tretine ihriska, kde chýbala presnejšia posledná prihrávka, nejaký moment prekvapenia. Góly sú základom úspechu, treba zlepšiť efektivitu. Máme týždeň na to, aby sme zanalyzovali, čo bolo dobré a čo zlé, a poriadne sa pripraviť na odvetu. Verím, že to zvládneme. Súper hral typickým britským štýlom, majú dobre stavaných futbalistov, ktorí chodia nekompromisne do súbojov. V odvete sa im v tom musíme minimálne vyrovnať a hravosťou, rýchlosťou ich predčiť.“