Dominik Kružliak: Dobrý zápas v slušnom tempe

|
Rozhovor
| st 1.2.2023, Nagy Krisztián

„Ramadan mi poslal presný center, dobre sme sa odpútali od obrancov. Som rád, že som pomohol tímu gólom.“ Dominik Kružliak hodnotí včerajší zápas s Celje, v ktorom prispel k víťazstvu otváracím gólom.

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas v slušnom tempe. Hlavne v prvom polčase sme hrali dobre, strelili sme rýchly gól, čo nám pomohlo. Dobre sme kombinovali, aj keď tam boli nejaké straty lopty, po ktorých mal súper možnosť vyraziť do rýchlych protiútokov. V druhom dejstve sme ľahkými stratami odovzdali súperovi iniciatívu, viac sme sa bránili. Celje malo nejaké príležitosti, ale napokon sme po rýchlom protiútoku aj druhýkrát udreli a uzavreli zápas. Bolo to dobré stretnutie proti kvalitnému súperovi na lepšom ihrisku, zaknihovali sme cennú výhru. V piatok nás čaká posledný zápas prípravy, ktorý chceme využiť ako prípravu na ligu. Dúfam, že sa nám to podarí,“ zhodnotil utorňajšie prípravné stretnutie proti slovinskému Celje Dominik Kružliak, ktorý k víťazstvu 2:0 prispel otváracím gólom už v 3. minúte.

„Pravidelne nacvičujeme štandardné situácie, mám ich rád. Pri mojom zásahu poslal Ramadan presný center, dobre sme sa odpútali od obrancov. Som rád, že som pomohol tímu gólom. Podľa mňa má Celje kvalitnejšie mužstvo ako Ľvov, ale zápas proti Ukrajincom bol ovplyvnený terénom. Oni boli priamočiarejší, dôraznejší, Celje sa snažilo hrať po zemi, dobre kombinovali, mali šikovných futbalistov. Na sústredení sa cítim dobre, máme pekné počasie. Pod trénerom Guľom sme po prvýkrát takto spolu dlhší čas, partia je výborná. Sústredenie slúži aj na to, aby sme utužili naše vzťahy. Hotel je dobrý, jedlo chutné, súperi kvalitný. Môžeme byť spokojný,“ dodal 26-ročný stredný obranca DAC-u.