Rozhovor

Regő Szánthó: Správne rozhodnutia, pokojná myseľ

Regő Szánthó: Správne rozhodnutia, pokojná myseľ

A-TÍM
|
Rozhovor
| st 1.2.2023, Nagy Krisztián
article_banner
'
article_banner
'

„Kľúčové je, aby sme napriek záťaži a ťažkým nohám dokázali robiť správne rozhodnutia." Regő Szánthó je štvrtým hráčom DAC-u, ktorý strelil gól v zimnej príprave.

„V priebehu zápasu sme dostali poriadnu záťaž. V prvom polčase som zvonku videl našu dominanciu, boli sme lepší. Súper čakal vzadu, len zriedka napádal, aj keď mal niekoľko nebezpečných protiútokov. My sme ukázali niekoľko pekných akcií a po rohovom kope z úvodu sme sa ujali vedenia. Mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme však nedotiahli do konca. V druhom polčase som sa dostal na ihrisko aj ja. Zo začiatku sme mali hru stále pod kontrolu, potom však súper prebral iniciatívu, vytvoril si prevahu a šance, prežili sme pár horúcich chvíľ. V závere sa nám vydarila ukážková kontra, ktorá začala ziskom Brunettiho, následne Mendez ušiel po krídle, Gavrić mi prihral a ja som si dobre nabehol a trafil do siete,“ vrátil sa k včerajšiemu zápasu Celje-DAC (0:2) Regő Szánthó, ktorý v 89. min stanovil konečný výsledok.

Dvadsaťdvaročný krídelník strelil svoj prvý gól počas zimnej prípravy a stal sa štvrtým hráčom DAC-u po Gavrićovi, Krstovićovi a Kružliakovi, ktorý v januári skóroval. „Nebolo jednoduché ísť naplno, pretože tréningy v predošlých dňoch boli veľmi náročné, absolvovali sme veľa bežeckých cvičení. Kľúčové je, aby sme napriek záťaži a ťažkým nohám dokázali robiť správne rozhodnutia. Dôležité to bude najmä v závere ligových zápasov, kde je potrebné zachovať pokojnú myseľ a správne sa rozhodovať. Na sústredení sa cítim výborne, máme tu veľmi dobré spoločné programy, aj tréningy sú výborné. Zmenili sme ihrisko, nový povrch je kvalitný. Tvrdo trénujeme, čo potvrdilo aj včerajšie stretnutie, v ktorom sme dokázali vyhrať. Už sa tešíme na ďalší zápas.“

article_bannerarticle_banner