Szánthó Regő: Megfelelő döntések, higgadt gondolkodás

|
Interjú
| sze 1.2.2023, Nagy Krisztián

„Az a lényeg, hogy a terhelés mellett, amikor már elnehezedik a láb, ugyanúgy jó döntéseket tudjunk hozni.” Szánthó Regő a DAC negyedik játékosa, aki gólt szerzett a téli felkészülés során.

„Nagy terhelést kaptunk a mérkőzés során. Az első félidőben kívülről azt láttam, hogy domináltunk, jobban játszottunk az ellenfélnél. Visszaálltak, ritkán támadtak le minket, de azért volt néhány veszélyes kontrájuk. Mi pedig szép támadásokat vezettünk, és az elején egy szöglet után meg is szereztük a vezetést. Több akciónk is volt, amelyeket sajnos nem tudtunk befejezni. A második játékrészben én is pályára léptem. Az elején ismét mi irányítottunk, aztán az ellenfél átvette a dominanciát, kialakított néhány helyzetet, átéltünk pár meleg szituációt. A meccs végén egy mintaszerű gyors ellentámadást vezettünk, amely Brunetti labdaszerzésével indult, majd Mendez végigvitte az akciót a szélen, Gavrić visszagurítására jól érkeztem és a hálóba vágtam a labdát,” – értékelte a tegnapi Celje-DAC (0:2) edzőmérkőzést Szánthó Regő, aki a 89. percben állította be a végeredményt.

A 22 éves szélső első gólját szerezte a téli felkészülés során, ő Gavrić, Krstović és Kružliak után a DAC 4. játékosa, aki januárban betalált. „Nehezebb volt a mérkőzésen teljesíteni, mert a hét folyamán nagyobb terhelést kaptunk, sok a futógyakorlat. Az a lényeg, hogy a terhelés mellett, amikor már elnehezedik a láb, ugyanúgy jó döntéseket tudjunk hozni. Ez főleg a bajnoki mérkőzések hajrájában fontos, ott kell megfelelően dönteni és higgadtan gondolkodni. Remekül érzem magam az edzőtáborban, vannak nagyon jó csapatépítő programok és az edzések is kiválóak. Pályát is váltottunk, szerencsére az új gyepszőnyege minőségi. Kiváló edzésmunkát végzünk, ez a tegnapi mérkőzésen meg is mutatkozott, amelyet sikerült megnyernünk. Már várjuk a következő találkozót.”