Rozhovor

Dominik Kružliak: Verím v silu mužstva

Dominik Kružliak: Verím v silu mužstva

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 9.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

„Hoci je FCSB kvalitný súper, myslím si, že môžeme otočiť vývoj.“ Dominik Kružliak si bude vo štvrtok obhrýzať nechty ako divák.

„Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Vedeli sme, že Podbrezová má výborné mužstvo, s dobrým trénerom a systémom 3-4-3, ktorý sa ťažko bráni. Dobre rotujú v útoku, hráči si hore šikovne menia pozície. Bol to zápas s množstvom šancí na oboch stranách, aj keď si myslím, že my sme ich mali viac. Chceli sme vyhrať, v ofenzívnej fáze sme podali slušný výkon, ale v defenzíve musíme nejaké veci vylepšiť. Začali sme dobre, hneď v prvých desiatich minútach sme mali dve šance, rýchly gól by nám určite pomohol. V druhom polčase sa striedavo útočilo na obidvoch stranách, akoby stredové formácie ani neexistovali. Bol to náročný zápas, klobúk dolu pred Podbrezovou, myslím si, že sa budú v tabuľke pohybovať vysoko. Chceli sme tri body, ale napokon berieme aj jeden,“ zhodnotil Dominik Kružliak nedeľný duel v Podbrezovej, ktorý napriek množstvu šancí na oboch stranách skončil bezgólovou remízou.

Hneď po ligovom zápase v Zelpo aréne sa žlto-modrí myšlienkami preorientovali na štvrtkovú odvetu 3. predkola Konferenčnej ligy proti FCSB. Platí to aj o 26-ročnom strednom obrancovi DAC-u, hoci on v Bukurešti nastúpiť nemôže. Pred týždňom bol totiž proti Rumunom vylúčený. „Veľmi ma mrzí, že sme po mojom faule a červenej karte dostali navyše aj jediný gól zápasu. Taký ja futbal, chyby sa stávajú, treba sa z toho dostať a poučiť. Verím mužstvu, silu a kvalitu na postup máme. Keby sa nám podarilo streliť rýchly gól, tak začíname odznova. Hoci je FCSB kvalitný súper, myslím si, že je hrateľný a môžeme otočiť vývoj.“

article_bannerarticle_banner