Rozhovor

Samuel Petráš: Brankári sa na nudu sťažovať nemohli

Samuel Petráš: Brankári sa na nudu sťažovať nemohli

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 8.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

„Napriek bezgólovému výsledku to bol atraktívny zápas.“ Dvadsaťtriročný brankár má za sebou úspešný debut v našom drese. Stal sa 404. hráčom, ktorý nastúpil za DAC v najvyššej súťaži.

„Myslím si, že pri mojej premiére v drese DAC-u sme odohrali dobrý zápas. Očakávali sme obojstranne útočný zápas, čo sa napokon aj potvrdilo, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Ani jeden tím však svoje šance nevyužil, respektíve my brankári sme podržali svoje mužstvá. Aj napriek bezgólovému výsledku to bol atraktívny zápas pre divákov. Mrzí ma, že sme sa nepresadili, ale z pohľadu brankára mám na čom stavať. Pokiaľ si niekto pozrie štatistiky zápasu, možno zostane prekvapený, že to skončilo 0:0 a pomyslí si, že nič nezmeškal. Opak je však pravdou, obidva tímy ukázali svoju kvalitu a to, v čom sú dobrí a čo majú prepracované. Nevyšlo však zakončenie,“ povedal po včerajšom stretnutí 4. ligového kola Podbrezová-DAC (0:0) Samuel Petráš, pre ktorého to bola premiéra v našich farbách. 23-ročný brankár, hosťujúci u nás zo Žiliny, sa stal 404. futbalistom, ktorý nastúpil za DAC v najvyššej súťaži.

Petráš si v prvom zápase udržal čisté konto. Čelil štyrom priamym streleckým pokusom, ale zapotil sa aj pri viacerých ďalších domácich akciách. „Za najťažší zákrok považujem hneď ten prvý v zápase, keď po centri Erika Grendela z boku za líniu zbiehalo veľa hráčov do šestnástky a musel som zasiahnuť takým volejbalovým spôsobom. Týmto zákrokom som sa chytil a potom bolo všetko fajn. Celkovo hráči veľa strieľali, takže sme boli obaja brankári v plnej permanencii a na nudu sme sa sťažovať nemohli.“

article_bannerarticle_banner