Rozhovor

Eric Ramirez: Trnava je môj obľúbený súper

„Prežívam najlepšiu sezónu v kariére.“ Venezuelský kanonier môže byť po zajtrajšku len druhým hráčom klubových dejín s titulom najlepšieho strelca prvej ligy.

Eric Ramirez sa môže stať druhým hráčom DAC-u v dejinách klubu s korunkou pre kráľa strelcov našej najvyššej súťaže. Tým dosiaľ jediným je Pavol Diňa, ktorý ju získal v ročníku 1993/94 za 19 gólov. Venezuelský útočník vedie aktuálne poradie so 16 zásahmi, hneď za ním je 15-gólový Žilinčan Kurminowski a dvojica 14-golových Ratao (Slovan), Balaj (ViOn). Viem, že DAC mal doteraz len jedného kráľa strelcov a bolo by krásne stať sa druhým v histórii. Nielen pre mňa, ale aj pre celý klub a jeho fanúšikov. Verím, že sa mi to podarí, ale najdôležitejšie je, aby mužstvo zajtra vyhralo. Budem sa snažiť skórovať a prispieť k nášmu úspechu. Prežívam najlepšiu sezónu v kariére, za čo som veľmi šťastný. Je to výsledok tvrdej práce, na ktorú som našiel v tomto klube výborné podmienky,“ prezradil 22-ročný futbalista, ktorý na Žitný ostrov prišiel v lete 2019 zo Senice a odvtedy si v 53 ligových stretnutiach pripísal 23 presných zásahov. V tejto sezóne stojí pri jeho mene 16 gólov a 7 asistencií, vďaka čomu je zároveň aj najproduktívnejším hráčom ligy.

Práve Ramirez je najlepším strelcom DAC-u v histórii vzájomných súperení s trnavským Spartakom, naším zajtrajším súperom. Krajskému rivalovi strelil 5 gólov, z toho 4 v aktuálnej sezóne. „Trnava je môj obľúbený súper, vzájomné zápasy patria medzi klasické derby, sú veľmi dôležité pre mužstvo a tiež pre fanúšikov. Trnava je čoraz silnejšia, má veľmi bojovný tím. Hráme však doma a chceme potvrdiť našu silu. Teším sa na zápas a verím, že sa mi v ňom podarí znova skórovať.“

Eric Ramirez sa ocitol v nominácii Venezuely na tohtoročný šampionát Južnej Ameriky (13. júna - 10. júla). Zverenci trénera Josého Peseira si v B skupine postupne zmerajú sily s Brazíliou, spoluorganizátorom Kolumbiou, Ekvádorom a Peru. Do vyraďovacej fázy postúpia prvé štyri tímy z oboch skupín. „Účasť na Copa America bol môj ďalší veľký sen pre tento rok. Môžeme tam naraziť na veľké tímy ako Argentína a Brazília s najlepšími hráčmi na svete. Teraz mám ale v mysli len zajtrajší zápas, turnaj príde na rad až po ňom,“ dodal Ramirez, ktorý si debut v drese reprezentačného áčka odkrútil vlani v októbri.

Súvisiace správy

Ohlasy
Video
Foto
Aktuality
Aktuality