Aktuality

Generálka proti viedenskému Rapidu

Generálka proti viedenskému Rapidu

A-TÍM
|
Aktuality
| st 7.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V programe letnej prípravy došlo k niekoľkým zmenám.

Ako je známe, DAC odštartuje prípravu na nový súťažný ročník už v piatok 9. júna. V pláne je aj päť prípravných stretnutí, pričom prvé je na programe o týždeň v sobotu proti FK Pohronie. Exligistu zo Žiaru nad Hronom privítame 17. júna v DAC akadémii, čas výkopu zatiaľ nebol upresnený.

Druhým súperom žlto-modrých bude Zbrojovka Brno, na ktorú narazíme v sobotu 24. júna. Hrať sa bude v Mierove. Dejiskom ďalšieho duelu, v ktorom v stredu 28. júna nastúpime proti Rapidu Bukuresť, bude opäť naša akadémia.

Predposledný zápas letnej prípravy sme mali pôvodne odohrať doma proti Wisle Plock, po zmenách v realizačnom tíme poľského klubu sa však tento duel napokon neuskutoční. Miesto toho sa v sobotu 1. júla stretneme s jedným maďarským prvoligistom na jeho štadióne, detaily sa ešte doťahujú a meno súpera bude oznámené v priebehu najbližších dní.

Generálku pred novým súťažným ročníkom absolvujeme v utorok 4. júla v MOL Aréne, kde privítame rekordného, 32-násobného rakúskeho majstra Rapid Viedeň. Zeleno-bieli v nedávno skončenej sezóne obsadili 4. miesto a podobne ako DAC sa predstavia v Európskej konferenčnej lige - na rozdiel od nás však začnú až v 3. predkole.

Aktualizovaný plán letnej prípravy DAC 1904:

9. júna, piatok: začiatok prípravy, DAC akadémia
17. júna, sobota: DAC-Pohronie (DAC akadémia)
24. júna, sobota: DAC-Brno (Mierovo)
28. júna, streda: DAC-Rapid Bukurešť (DAC akadémia)
1. júla, sobota: súper v štádiu riešenia
4. júla, utorok: DAC-Rapid Viedeň (MOL Aréna)