Gólmi ofenzívneho tria postup do piateho pohárového kola

|
| ut 14.10.2014, Vrábeľ Milan
'
'

Víťazstvo v Nových Zámkoch nás v Slovenskom pohári posunulo už medzi šestnástku najlepších. K postupu nám zatlieskal zaplnený štadión treťoligistu, na ktorom sa o náladu staralo približne dvesto žlto-modrých fanúšikov.

Od prvých minút sme mali značnú prevahu v držaní lopty a hneď prvá vážnejšia akcia skončila gólom. V 9. minúte poslal Szabó dlhý center z našej polovice ihriska, po Szarkovom priťuknutí ju prevzal Brašeň, ktorý nemal najmenší problém domáceho brankára prelobovať - 0:1. Ďalšia gólová akcia nasledovala po nacvičenom signáli v 22. minúte - pri priamom kope Saláta loptu prekročil a Horváth ju umiestnil do ľavého horného rohu, odkiaľ ju skvelým zákrokom vytesnil domáci brankár. V ďalších minútach Brašeň bránu prestrelil a Szarka po teči nedostal loptu do brány. V 37. minúte rohový kop Horvátha našiel Kwina a jeho hlavičku v poslednej chvíli pozorný Rybánsky vyrazil. O štyri minúty neskôr Straka našiel Brašeňa, ktorý v dobrej pozícii opäť nenamieril presne.

V druhom polčase vyslal prvú strelu Jurčo z väčšej diaľky do stredu brány. O dve minúty už mieril lepšie a na konci krásnej akcie po Krištovej prihrávke zakončil pätičkou do siete - 0:2. Domáci futbalisti sa nevzdali a svoj zlepšený druhopolčasový výkon korunovali gólom v 78. minúte. Horáček našiel dobre postaveného Kurtu, ktorý sa ocitol sám pred Penksom. Ten síce ešte siahol na loptu, ale gólu zabrániť nedokázal - 1:2. Už o dve minúty nás domáci takmer opäť potrestali, po Kurtovej tvrdej strele vytiahol skvelý zákrok Penksa. Následne sme z kontry definitívne spečatili výsledok. Po prízemnom centri Szarku Sabler umiestnil loptu k pravej žrdi - 1:3. Nové Zámky už na gól nedokázali odpovedať. V nadstavení mohol ešte zvýšiť náš gólový účet Szarka, no jeho hlavička bola nepresná.

Po dnešnej výhre máme v Slovnaft Cupe na konte tri víťazstvá a skóre 8:1, a v osemfinále nás čaká lepší z dvojice Rožňava-Martin. Predtým vás však ešte chceme pozvať na najbližší zápas Fortuna ligy, v ktorom v sobotu večer privítame predposledný Ružomberok.