Hodnotenie trénerov po prípravnom stretnutí DAC 1904 - Slovan (2:4)

|
| št 1.12.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Včerajšie prípravné stretnutie očami trénerov Adriana Guľu a Vladimíra Weissa.

Adrian Guľa (DAC): „Odohrali sme veľmi dobrý a zároveň poučný zápas. Som rád, že sme sa rozhodli ho odohrať, aj napriek negatívnemu výsledku bolo pre nás dôležité znovu vidieť v akcii aj hráčov, ktorí neboli v takom vyťažení. Pred prípravou sme zozbierali cenné informácie nielen z individuálneho, ale aj z tímového hľadiska. Cením si, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu, mali sme dostatok šancí proti veľmi kvalitnému súperovi. Stále je to o tom, aby sme boli pokorní, pracovití, naďalej išli krok za krokom a nepredbiehali, čo bude o niekoľko mesiacov. Potrebujeme sa sústrediť na každodenný režim. Z tohto pohľadu sme získali veľa cenných informácií. Som rád, že sa na ihrisko dostali aj hráči z akadémie, ako napríklad Fančovič, narodený v roku 2005, podobne Szolgai alebo Csóka. Bol to veľmi zaujímavý zápas aj pre nich. Súhlasím aj s trénerom Weissom, že je lepšie hrať ako trénovať, lebo máme výborne pripravenú plochu. Zápas sa hral v solídnom tempe a intenzite. Bolo tam veľmi veľa dobrých vecí. Súper nás v prvom polčase vyškolil z efektivity po rýchlych protiútokoch. Reagovali sme neskoro a zle, čo sú cenné informácie do prípravného obdobia. Na druhej strane, za stavu 0:0 aj 0:1 sme mali obrovskú šancu, nepremenili sme penaltu, na druhej strane súper ukázal svoju silu. Na to, že už je takpovediac po sezóne, to bol super zápas. Chalani museli tvrdo pracovať proti výbornému súperovi, niektorí to zažili na svojej koži po prvý raz. Nebol to majstrovský zápas, ale taký, počas ktorého sme chceli vidieť širšie kádre, pripravenosť chalanov a v čom sa musíme zlepšiť. Zápas dvoch rivalov mal veľmi korektné prostredie.“

Vladimír Weiss (Slovan): „Zápas splnil naše očakávania, bol výborný pre mňa i nás všetkých, určite lepšie než tréning. Videli sme v akcii širšie kádre obidvoch mužstiev. Veľmi spokojný som aj s prístupom hráčov, najmä prvý polčas bol z našej strany vynikajúci. Chceli sme sa prezentovať trochu iným spôsobom hry, na tie ťažšie zápasy, kde chcete hrať do kontier a vychádzať z dobrej organizácie. V prvom polčase nám to perfektne vychádzalo, mali sme viac šancí, aj súper tam mal niečo. Druhý polčas sme viac-menej dohrávali na výsledok, prišli dve zaváhania a dva inkasované góly, no inak sme priebeh kontrolovali. Tentoraz to nebolo o výsledku, ale o tom, aby som videl hráčov, ktorí hrali menej alebo dostávali menej príležitostí. Nastúpili aj šiesti chlapci z juniorky, výborne hral napríklad ľavý krajný obranca Alexander Tóth. Bol to dobrý, poučný zápas. Som rád, že sa nikto nezranil a jesenná časť sa skončila. Trochu si oddýchneme a potom sa pripravíme na jar. Ďakujem aj Dunajskej Strede za toto fantastické prostredie, hralo sa na veľmi dobrom teréne.“