Hodnotenie trénerov po zápase DAC-Dubnica (2:3)

| ne 31.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia tréneri Bernd Storck a Peter Jakuš.

Bernd Strock, DAC: „Bolo vidno, že hráči majú za sebou veľmi náročný týždeň, ešte aj dva dni pred zápasom absolvovali dvojfázový tréningy. Bol to typický prípravný zápas, aj preto sme hrali dvakrát 60 a nie klasických 90 minút. Myslím si, že my sme boli počas stretnutia dominantný tím, ale nepremenili sme jedenástku. Následne sme skórovali a mali sme aj ďalšie veľké príležitosti. Ukázalo sa, že mužstvo je trošku unavené, z fyzického hľadiska sme neboli v takej forme ako pred týždňom. Po troch týždňoch prípravy je ale úplne bežné, že nastane podobný útlm. Bol to pre nás výborný test. Súper hral dobre, jeho hráči ukázali ochotu behať a spravili maximum pre úspech. Na 1:1 vyrovnali po nešťastnom vlastnom góle Müllera, ale aj potom sme mali ešte dostatok príležitostí, aby sme zápas rozhodli v náš prospech, dominovali sme. Výsledok je pre mňa druhoradý, dôležitejšie bolo dať príležitosť novým futbalistom. Jedným z nich je Isaac Christie-Davies, ktorý s nami trénuje len pár dní a odvádza dobrú robotu. Videli sme jeho kvality a som presvedčený, že nám na jar pomôže. V druhej časti stretnutia sme dali príležitosť aj mladým. Škoda, že sme porazili sami seba, spravili sme niekoľko chýb. Mali sme ďalšie príležitosti, ale gólovo sme sa dokázali presadiť len raz. Pre mňa bolo dôležité vidieť v akcii nových hráčov ako Luciano Vera, Mateus Brunetti či Creighton Braun. Mužstvo hralo v tomto zložení prvý raz a tých 60 minút bolo pre hráčov dobrých pre návrat do zápasového rytmu. Včera sme ukončili veľmi náročný týždeň. Príprava na zápas väčšinou vyzerá inak, ale počas predsezónneho obdobia sa riadim vlastnými plánmi. Tento zápas nám pomohol, aby sme v budúcnosti boli lepší. Nasledovné dni už budú viac o taktike, aby sme sa dobre pripravili na Trenčín. Dôležité bude tiež zapracovať nových hráčov do mužstva, aby si aj oni osvojili našu hru s loptou a bez nej. Myslím si, že sme dobre pripravení na prvý jarný ligový súboj. Najbližší prípravný duel proti Michalovciam odohráme tiež na prírodnom povrchu, aj napriek tomu, že tu máme skvelú umelú trávu. Každý umelý povrch je totiž iný.“

Peter Jakuš, Dubnica: „V prvej tretine zápasu hrala Dunajská Streda v plnom zložení, vtedy sme si dobre zabehali bez lopty. Proti takému kvalitnému súperovi sme museli hrať poctivý futbal založený na dobrej organizácii hry. Druhá tretina bola lepšia z našej strany. Vyšiel nám jeden rýchly protiútok, hrali sme oveľa lepšie. S bojovnosťou a ochotou behať som spokojný, takisto s výsledkom. Bol to výborný zápas, ktorý bol pre nás skvelou skúsenosťou. Sme radi, že nás Dunajská Streda pozvala na takéto stretnutie.“