|
Preview
| pi 29.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Aj v treťom zápase v rámci zimnej prípravy nastúpime proti druholigovému súperovi.

Po súbojoch Vasas-DAC (1:2) a DAC-Győr (3:0) bude mať aj tretí víkend v rade pre nás zápasové vyvrcholenie. A podobne ako v predošlých prípadoch, opäť nás preverí súper z druhej ligy. Pravda, po dvoch maďarských tímoch to bude tentoraz FK Dubnica, 10. tím slovenskej II. najvyššej súťaže.

Mužstvo vedené trénerom Petrom Jakušom, ktoré vlani ako víťaz II. ligy bojovalo o postup do Fortuna ligy v baráži proti Nitre (doma 0:0, vonku 0:3), začalo prípravu na jarnú časť sezóny takisto 7. januára a rovnako ho čaká tretí zápas v rámci nej.

Minulý víkend Dubničania porazili Sereď 1:0 (gól 44. Kuzma), predvčerom remizovali s Nitrou 1:1 (góly 78. Janco z 11 m - 88. Kurt). V oboch prípadoch sa hralo na dubnickej umelej tráve

FK mal na jeseň napriek desiatej priečke druhú najlepšiu obranu, ktorej oporou je aj náš bývalý hráč Slavomír Pagáč, odchovanec dubnickej futbalovej liahne. Z klubu na Považí ale vyšlo mnoho známych futbalistov, vrátane viacerých reprezentantov, vrátane ďalšieho ex-Dunajskostredčana Ľubomíra Šatku.

S Dubnicou sme sa v období rokov 1980 až 2013 viac či menej pravidelne stretávali v dvoch najvyšších súťažiach. Medzi elitou je bilancia 13 vzájomných duelov z nášho pohľadu 4-5-4 pri skóre 13:17, v II. lige 5-6-4, 19:13. Naposledy sme si merali sily v máji 2013 a víťazstvom 1:0 na pôde súpera (gól Fodrek) DAC pečatil návrat do prvoligovej spoločnosti.

Prípravné stretnutie DAC-Dubnica má výkop zajtra o 14.00 hod v MOL Akadémii, rozhodujú Smolák - Pozor, Hegedűs. Hrať sa bude na 4x30 minút s jednou dlhšou a dvomi kratšími prestávkami.

Žiaľ, pre stále platné obmedzenia sa hrá bez prítomnosti fanúšikov. Priamy prenos však môžete sledovať na našom YouTube kanáli aj Facebook profile.