Hodnotenie trénerov po zápase DAC-Slovensko U21 (3:3)

Ohlasy
| st 11.9.2019, Krisztián Nagy
'

Včerajšie prípravné stretnutie očami trénerov Petra Hyballu a Adriana Guľu.

Peter Hyballa, DAC: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. V prvých 25 minútach sme úplne dominovali, boli sme vynikajúci v rýchlom napádaní súpera po strate lopty. Rozostavenie 4-4-2 fungovalo výborne, vypracovali sme si možnosti a strelili pekné góly. Slovenská reprezentácia potom prevzala taktovku nad zápasom, čím sme boli nútení hrať na dlhé lopty a zbierať odrazené lopty, čo nie je úplne náš štýl. Museli sme stále napádať súpera, a tak to bolo fyzicky náročné stretnutie. V druhom dejstve sme hrali trošku hlbšie, čo nie je najlepšie pre nás, pretože my chceme napádať súpera s cieľom získať loptu späť hneď v prvej línii. Potom sme prestriedali, prišlo až sedem-osem nových hráčov a takisto aj súper pomenil základnú zostavu. Z toho bol trošku chaos, ale výsledok 3:3 je dobrý, veď sme videli v akcii aj mladých futbalistov z Akadémie, ktorí sú našou budúcnosťou. Ukázať sa mohli aj 16-ročný Szalma či 17-ročný Bögi, ktorí zahrali dobre. Je to naša filozofia, dávame príležitosť mladým hráčom. V pondelok sme absolvovali dva tréningy, včera jeden a k tomu aj zápas. Máme tri dni do majstrovského stretnutia, teraz sa už budeme zameriavať skôr na taktiku. Reprezentácia Slovenska do 21 rokov bola skvelým súperom.“

Adrian Guľa, SR 21: „Videli sme zaujímavé stretnutie. DAC má veľkú kvalitu a hrala náročným spôsobom, vysoko napádala, čo môžeme očakávať aj od stretnutia proti Francúzsku. V prvom polčase bolo cítiť, že naše sebavedomie je poznačené nešťastnou prehrou v Azerbajdžane. Trvalo nám dlhšie, kým sme sa dostali do zápasu a tým pádom nám súper svojou kvalitou odskočil na 2:0. Ale aj napriek tomu boli v prvom dejstve zaujímavé situácie, ktoré by mohli chalani dotiahnuť do gólového konca pri vyššej intenzite a pri trošku kvalitnejšom riešení finálnej fázy. Preto sme si povedali v polčasovej prestávke, že dá sa streliť kontaktný gól a sme schopní aj minimálne vyrovnať. Chalani sa ukázali v druhom polčase vo veľmi dobrom svetle, pomohlo nám aj striedanie Chobota. Dostali sme sa do zápasu, ale toto bolo spôsobené samozrejme aj tým, že Dunajská Streda prestriedala a na ihrisko sa dostali mladší hráči. Bola to veľmi dobrá previerka pre nás a som rád, že chlapci sa nevzdali, snažili sa bojovať a potvrdili, že sú schopní minimálne dorovnať, ale prípadne aj otočiť dvojgólové manko proti kvalitnému súperovi. Ďakujeme Dunajskej Strede, že sme si tu mohli zahrať, hoci hracia plocha utrpela nejaké šrámy. Vďaka patrí aj trénerovi Hyballovi za to, že si chcel odohrať toto stretnutie tesne pred ligovým zápasom DAC-u. Naši hráči sa dobre preverili aj proti rýchlemu gegenpressingu súpera. Bola to pre nás dobrá škola.”