Fanúšikovia

Informácie pre fanúšikov pred stretnutím Slovan - DAC 1904

Informácie pre fanúšikov pred stretnutím Slovan - DAC 1904

A-TÍM
|
Fanúšikovia
| ut 30.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Bezpečnostné opatrenia platné pred, počas a po stredajšom derby stretnutí na Tehelnom poli.

Fortuna liga pokračuje v strede tohto týždňa stretnutiami 8. kola, v rámci ktorého sa náš tím predstaví na bratislavskom Národnom štadióne. Derby Slovan-DAC sa uskutoční v stredu 31. augusta 2022 o 20.30 hod.

Štadión bude otvorený hodinu a pol pred výkopom, od 19.00 hod. Dovoľujeme si divákov požiadať a zároveň odporučiť, aby na štadión prišli v dostatočnom časovom predstihu, nakoľko bezpečnostné prehliadky môžu spôsobiť ich prípadný neskorý príchod na tribúny.

Každý fanúšik sa bude musieť podrobiť kontrole vstupeniek. Po prechode turniketom bude nasledovať bezpečnostná prehliadka na odhalenie zakázaných predmetov, ktoré sú znázornené pred každým vstupom na štadión. Domáci klub zvlášť upozorňuje na zákaz vnášania štátnych symbolov iných štátov, alebo ich predchodcov, ktoré by svojou povahou mohli viesť k narušeniu poriadku; to isté platí aj o transparentoch s heslami, resp. znakmi, ktoré sú zákonom zakázané.

Na štadión nebude umožnený vstup osobám pod vplyvom alkoholu, drog, iných omamných látok, ale i osobám, u ktorých budú tieto látky odhalené v držbe pri bezpečnostnej prehliadke.

Vstup pre fanúšikov DAC 1904

Predaj vstupeniek pre fanúšikov DAC bol spustený už vo štvrtok 25. augusta, viac informácií nájdete tu. Vstupenky v jednotnej cene 10 eur budú v predaji aj pred stretnutím v Bratislave priamo pri vstupe do sektora hostí.

Vstup do vyhradeného sektora hostí bude možný cez vstupnú bránu D2 od ulíc Bajkalská a V. Tegelhoffa.

Strážené parkovanie pre fanúšikov DAC bude na futbalovom štadióne Pasienky (bývalý štadión Interu a Slovana); vjazd je pri hlavnej bráne od nákupného centra. Tento priestor bude vyhradený len pre fanúšikov DAC a pod kontrolou Polície SR. Parkovanie na iných miestach je možné len na vlastné riziko.

Polícia SR vykoná doprovod fanúšikov prichádzajúcich motorovými vozidlami a autobusmi od Šamorína až po parkovisko a následne autobusmi aj do sektoru hostí; predpokladaný čas spoločného odchodu zo Šamorína (čerpacia stanica OMV) je o 19.15 h. Rovnako po ukončení stretnutia, Polícia SR autobusmi odprevadí fanúšikov DAC na parkovisko.

Sektory
- Jednotlivé sektory na štadióne budú nepriechodné, rozdelené zábranami, pod dohľadom usporiadateľskej služby, kde sa bude vykonávať kontrola vstupeniek do sektoru. Do jednotlivých sektorov sa dostanú len tí diváci, ktorí prejdú bezpečnostnými kontrolami a budú mať platnú vstupenku do určeného sektoru. Vyzývame preto divákov, aby mali vstupenky pri sebe počas celého zápasu, hlavne pri opustení sektoru.
- Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nie je možne po vstupe na štadión zo štadiónu odísť a následne sa vrátiť, v tomto prípade sa cez turniket nedostanete. Každý divák musí mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou preukázať, na výzvu usporiadateľskej služby.

Kamerový systém
- Štadión, ako i jednotlivé sektory sú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami, bude Usporiadateľskou službou a Políciou SR okamžite vyhodnotený a riešený, taktiež v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek. Organizátor upozorňuje všetkých návštevníkov, aby nehádzali poháre smerom k ostatným návštevníkom; porušenie tohto predpisu môže znamenať okamžité vyprázdnenie hosťujúceho sektoru. Vyzývame všetkých návštevníkov, aby sa správali slušne a riadili sa pokynmi príslušníkov SBS, usporiadateľov a príslušníkov Polície SR. V súvislosti s uvedenými skutočnosťami je na zápase absolútny zákaz akéhokoľvek zahaľovania tváre, znemožňujúceho identifikáciu osôb.

Zdravotnícka služba
- Na štadióne budú pripravené vozidlá Záchrannej služby a zdravotníci Červeného kríža, ktorí budú v uniformách so zreteľným označením, pripravení pomôcť v prípade zdravotných komplikácií divákov. Budú sa pohybovať po celom štadióne.
- V priestoroch každej tribúny sa nachádza miestnosť Prvej pomoci so zdravotníkom, pripraveným poskytnúť zdravotnícku pomoc v prípade potreby.

Bufety a občerstvenie
- Na štadióne budú v prevádzke bufety a stánky s občerstvením. Akékoľvek pokusy o vnesenie nápojov v akýchkoľvek fľašiach, alebo plechovkách na štadión je zakázaný.
- Vyhradený sektor pre fanúšikov DAC bude vybavený vlastným bufetom a hygienickými zariadeniami.

Plán štadióna (sektory pre fanúšikov DAC nájdete pod číslami D201, D202, D203 a D204):