|
| so 5.10.2019, Milan Vrábeľ
'
'

Kráľom Trnavského kraja je DAC! Na štadióne Antona Malatinského prebiehal boj o každý centimeter ihriska, domáci boli dokonca aktívnejší, no azda prvýkrát v sezóne vyhrávame na efektivitu. V Trnave sme zabodovali po päť a pol roku! Na treťom mieste tak zostávame s päťbodovým náskokom.

Po famóznom víťazstve v poslednom ligovom kole nad dovtedajším lídrom, a to Žilinou, v našej základnej jedenástke nastala jedna zmena, aj to vynútená. Koštrnu sme totiž po úvodnej rozcvičke aj napriek obrovskej snahe zdravotníckeho štábu museli stiahnuť kvôli boľavému členku. Namiesto neho nastúpil Blackman, kým Kružliak sa v lige premiérovo predstavil s kapitánskou páskou. Dôležitým momentom tohto týždňa bol návrat nášho kapitána Kalmára do tréningového procesu. Kouč Hyballa ho však ešte nechal odpočívať na tribúne. Po absolútne nechutnom a odsúdeniahodnom národnostnom transparente od domácich v úvode stretnutia sa začal hrať aj futbal. Odpovedali sme už v piatej minúte. Strelu K. Vidu zo šestnástky ešte domáci vyrazili, no presne na Fábryho kopačky, jeho dorážku už zachytiť nemohli - 0:1. O päť minút mohli odpovedať domáci, Gamboš hlavičkoval Lovatov rohový kop z bližšej žrde a jeho pokus zase na vzdialenejšej žrdi musel odpratal do bezpečia K. Vida. V 25. minúte sme po Lovatovom centri na bližšiu žrď neudržali Tavaresa, ten tak hlavičkoval k bližšej žrdi, kde nás však kvalitným zákrokom podržal Jedlička. Po pol hodine hry prešiel Diegov center z pravého krídla takmer cez celú šestnástku až loptu dorážal do prázdnej brány Lovat, v tisícpercentnej príležitosti trafil len bočnú sieť! V 43. minúte sa po rohovom kope lopta odrazila k Oravcovi, ktorý výborne vypálil z prvej, Rusov však svoje mužstvo kvalitným zákrokom podržal. Polčas, v ktorom si ani jeden z mančaftov nedokázal vytvoriť väčší tlak, dokonca aj gólových príležitostí bolo rovnako, sme aj s menšou dávkou šťastia vyhrali 1:0.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Po neúspešnom prvom dejstve začali domáci aktívnejšie, no z tejto aktivity vyťažili len Tavaresovu hlavičku smerujúcu tesne vedľa brány. V 54. minúte sa Gamboš dostal k strele k pravej žrdi pod dlhšom dobiedzaní „Bílých Andelov“, Jedlička odvrátil na roh. Pokračovali sme s väčšou aktivitou na strane Spartaka, no množstvo centrov a štandardiek im nevychádzalo podľa predstáv. V 68. minúte sme už enormný tlak domácich neustáli, zaváhali sme v obrane a razom z toho bol samostatný nájazd pre Lovata, ktorý už vedel ako dostať loptu za Jedličkov chrbát - 1:1. Šesť minút nám stačilo na to, aby sme z ničoho nič vyrovnali, proste z prvej našej šance v druhom polčase, po Ronanovej pätičke Divković z ľavej strany videl pred bránou absolútne nekrytého K. Vidu, ktorému nahral a ten zoči voči nedal šancu domácemu gólmanovi - 1:2. Po našej ďalšej rane sme zobrali trochu vetra z plachiet domáceho celku, a tak sme hru presunuli medzi šestnástky. V 87. minúte nás postrašil Diogo, ktorý si našiel streleckú pozíciu na hrane pokutového územia, technický pokus poslal tesne nad naše brvno. V nadstavenom čase síce trochu zaváhal Davis, no tento prehrešok potrestaný nebol, a tak sme po záverečnom hvizde mohli sláviť ďalšie veľké víťazstvo.

Siedme víťazstvo v ročníku a druhé v rade proti mužstvu z hornej polovice ligy nám hovoria, že do blížiacej sa reprezentačnej prestávky vchádzame maximálne pozitívne nabudení. V nej sa však nestretneme s Paksom, ako bolo pôvodne plánované, kvôli množstvu reprezentantov na našej strane (príjemné starosti!). Najbližšie sa tak vidíme až 20. októbra o 18:00, kedy v našej MOL Aréne privítame Zlaté Moravce.

Peter Hyballa, DAC: „Zápas sme začali veľmi dobre, hoci pred ním prišiel šok, keď Koštrna povedal, že nemôže hrať aj napriek tomu, že naši fyzioterapeuti sa o neho starali tri dni 24h denne Opcia za neho je a bola Blackman. Čo sa zápasu týka, tak sme do neho vstúpili dobre, dobrou pozičnou hrou, striedali sme krátke a dlhé prihrávky, no po 20 minútach začala aj Trnava hrať oveľa lepšie. Videli sme veľa súbojov, faulov, štandardiek, veľa dlhých lôpt. V druhom polčase mala Trnava prevahu. Snažili sa presadiť po krajoch a my sme mali problém uzatvárať priestory. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť za bojovnosť, každý hráč hral na maximum. Čo treba vyzdvihnúť, tak to je druhopolčasový gól po brilantnej akcii a peknej prihrávke Divkovića. Presne taký štýl chcem vidieť. Aj Trnave chcem dať kompliment, hlavne v druhom polčase bola lepšia, no aj napriek tomu sme dokázali zvíťaziť. Gratulujem mojim hráčom za obrovskú bojovnosť.“

Ricardo Chéu, Trnava: „Dnes sme videli azda najlepší zápas slovenskej ligy počas prebiehajúcej sezóny. Myslím si, že futbal bol skutočne vynikajúci, obidve mužstvá hrali naplno. Práve tieto zápasy sú tie, ktoré môžu pritiahnuť fanúšikov na štadión, a ktoré robia ligu lepšou. DAC má veľa talentovaných hráčov, no dnes sme boli lepší my. Začali sme zle a po obrovskej chybe sme inkasovali. My sme mali tri šance na skórovanie, kým súper len jednu. Druhý polčas prebiehal ako proti Plovdivu, hrali sme na jednu bránu, bojovali sme, boli sme agresívni, mali sme odrazené lopty, no chýbalo nám trochu šťastia. V druhom polčase súper skóroval rutinérskych spôsobom, no my sme sa dopustili veľkej chyby. Musím pochváliť hráčov, pre ich nasadenie, čo ukázali, chcem vidieť. Pred zápasom by som nebral ani remízu, no prehra sa mi zdá mimoriadne nespravodlivá. Mali sme vyhrať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)