Rožňavským víťazstvom postup do štvrťfinále pohára

|
| st 12.11.2014, Vrábeľ Milan

Ani gemerský štvrtoligový klub nás nezastavil na ceste do štvrťfinále Slovnaft cupu. Po slabšom prvom polčase sme  v druhom dejstve zvýšili obrátky a po góloch Ujlakyho a Kwina sme bez problémov vyhrali 2:0.

Zápas sa hral na náročnom teréne, ale za to v skvelej atmosfére vďaka obom táborom. Menej kvalitné ihrisko zapríčinilo pomalý rozbeh. V 12. minúte po akcii Brašeň, Szarka, Černák mohol posledne menovaný zakončovať, avšak bol zablokovaný. V 23. minúte Brašeň z väčšej diaľky tesne minul pravú spojnicu. O dve minúty neskôr sa lopta po priamom kope odrazila opäť na Brašeňa, ktorý za šestnástkou z prvej tvrdo vypálil na pozorného brankára. V 40. minúte sme boli svedkami najväčšej šance prvého polčasu: Horváthov priamy kop našiel Kwina, ktorý z tesnej blízkosti hlavičkoval, avšak Šalamon predviedol bravúrny zákrok a aj následnú Horváthovú strelu pod brvno zneškodnil.

V druhom polčase sme boli svedkami podstatne svižnejšieho futbalu. V 49. minúte poslal center z ľavej strany Brašeň na úplne voľného Ujlakyho, ktorý z uhla prekonal domáceho gólmana - 0:1. V 56. minúte zahral Horváth štandardku priamo na brankára, avšak Šalamon bol pri tvrdej strele k žrdi pozorný. Akcia o tri minúty skončila Ujlakyho strelou, ktorá tesne minula bránu a onedlho podobne pochodil aj Krišto. V 73. minúte zahrával Horváth ďalšiu štandardku, loptu poslal na bližšiu žrď, kde si veľmi dobre nabehol Kwin a nikým nekrytý pridal hlavou druhý gól. O tri minúty neskôr Brašeň centroval z ľavej strany a Sabler hlavičkoval tesne nad. V 84. minúte sme podnikli rýchly protiútok, ktorý zakončil Ujlaky, ale brankár podržal svoj tím. Ani Brašeň neskóroval v 89. minúte po bombe spoza šestnástky a to bolo pre dnešný duel všetko.

Ani v štvrtom pohárovom zápase sme nezaváhali a bez problémov postupujeme do štvrťfinále Slovnaft cupu. V ňom sa v marci stretneme s Košicami. Opäť sa bude hrať na jeden víťazný duel. Ďakujeme fanúšikom, že si našli čas na DAC aj počas týždňa tak ďaleko od domova. Najbližšie hráme v sobotu 22.11. o 16:30 doma proti Banskej Bystrici.